Skip to content
Farebný typ vs. farebnosť štýlu
1. Štylistika – Zladenie army štýlu s letnou farebnosťou
2. Štylistika – Ako zosúladiť romantický štýl so zimnou farebnosťou
3. Štylistika – Ako zladiť námornícky štýl s jesennou farebnosťou
4. Ako zladiť umelecký štýl s formálnosťou pracovného prostredia
5. Ako zladiť tlmenú jesennú farebnosť s romantickým štýlom
6. Rebelský a dramatický štýl pre tlmenú jeseň
7. Ako zladiť svetlú farebnosť s minimalizmom

Mária má veľmi rada jemné, svetlé pastelové farby a drobné a kvetinové vzory v pokojných chladných farbách. Ako sa pri konzultácii Určenie farebného typu ukázalo, Máriina tvár si žiada teplejšie farby, minimálne strednú tmavosť a jesennú zamatovosť. Preto sme hľadali spôsob, ako môže Mária skvele vyzerať a naviac mať v oblečení prítomné prvky romantického štýlu, ktorý obľubuje.

Romantický štýl je typický nielen jemnejšími a svetlejšími farbami, ale i inými detailmi, ktoré vytvárajú dojem jemnosti, ľahkosti a ženskosti. I tlmené jesenné farby sa dajú úspešne zakomponovať do outfitu v romantickom štýle a ak patríte medzi tlmené jesenné typy (svetlý i tmavší podtyp), nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi tipmi:

  • Namiesto letných farieb pridajte do svojich outfitov jesenné „pastely“. Svetlejšie tlmené jesenné farby vašu tvár rozžiaria oveľa viac ako chladné letné, avšak ak je vaša celková tmavosť sýtejšia, dopĺňajte ich mierne tmavšími farbami, tak aby ste nevyzerali príliš bledo a nevýrazne.
  • Využívajte monochromatické ladenie farieb tón v tóne. Takéto kombinácie budú pôsobiť jemne a pokojne.
  • Hľadajte jemnejšie materiály, napr. krajku, či transparentné, ľahké látky.
  • Mäkké línie vám môžu úspešne pomôcť odľahčiť a zjemniť ťažšie jesenné farby
  • Využívajte silu doplnkov – rôzne drobné detaily v romantickom  štýle vám pomôžu zladiť jesennú farebnosť s vašou romantickou dušou. Skúste náhrdelníky, volány, riasenie, žabó, filigránske detaily a pod..
  • Kvetom môžete zostať verné i naďalej, využívajte ich na doplnkoch i vo vzoroch, hľadajte však vhodnú farebnosť v neutrálnych až mierne teplých farbách.
  • Možno vám budú vyhovovať kúsky v retro a vintage štýle – náhrdelníky a brošne zo staromosadze, drobných kamienkov, či jemných textilných materiálov budú pôsobiť jemne a žensky a krásne doplnia vašu tlmenú a zamatovú tvár.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top