Skip to content

S mojím kaderníkom sme sa akosi nevedeli dohodnúť na strihu a tak som sa rozhodla pre zmenu. Sympatickú Petru som videla pri práci a zdalo sa mi, že pracuje precízne a vie čo robí, preto som sa objednala do salónu, v ktorom pracuje.

Vedela som čo chcem – vhľadom na kučeravosť a kvalitu mojich vlasov, ale aj vzhľadom na tvar tváre. Petre som pri úvodnom rozhovore ukázala obrázok, na ktorom som jej vysvetlila, čo chcem na svojom strihu zmeniť a ona to hneď pochopila.

Dúfala som, že nedopadnem, tak ako veľa kučeravých žien – mokré vlasy sa zdajú dlhšie a po ostrihaní a vysušení človek vyzerá ako ovca… samej sa mi to viac krát stalo :-).

Petra však splnila všetky moje požiadavky a tvar, ktorý som chcela dosiahnuť, mi vyčarovala. Na vlasoch nebolo videť, že by boli kratšie, ale strih vyzerá oveľa lepšie.

Takže som bola s Petrou veľmi spokojná a stihli sme sa i porozprávať.

Jej názory sa mi páčili a tak mi napadlo, že by mohlo byť zaujímavé urobiť s ňou rozhovor a spýtať sa jej na veci, ktoré by mohli zaujímať i vás.


Rozhovor s Petrou

Podľa čoho odhaduješ, aký odtieň by mohol byť pre zákazníčku najlepší?

Beriem do úvahy, aký má klientka prirodzený základný odtieň, farbu pleti a očí, temperament a štýl. Používam pri tom vzorkovník farieb, aby si to klientka mohla ľahšie predstaviť.

Odmietla si už niekedy zákazníčku, pretože chcela farbu, alebo strih, o ktorých si vedela, že vôbec nie pre ňu vhodné?

Občas sa stáva, že klientky majú požiadavky a predstavy na účes, ktoré sa nedajú zrealizovať. Preto sa snažím im poradiť a vybrať vhodnú farbu a strih.

Aký je Tvoj názor na farbenie Hennou? Farbila si chemickou farbou vlasy, ktoré boli predtým farbené Hennou?

Henna môže byť fajn, ale pozor na to, že obsahuje prírodné kovy a tie môžu reagovať s chemickou farbou a zničiť štruktúru vlasu. Preto odporúčam s farbením počkať, až kým „nahennované“ vlasy odrastú.

Ako dlho trvá, kým sa podarí z vlasov stiahnuť nanesený tmavý odtieň farby? Dá sa to stihnúť za jedno sedenie?

Všetko závisí od typu vlasov, značky farby, ktorú žena používala a výsledného odtieňa, ktorý požaduje. Pokiaľ sa jedná o zosvetlenie o maximálne 3 stupne, tak sa to dá stihnúť za jedno sedenie. Ak sa jedná o zosvetlenie o viac ako 3 stupne, je potrebné zopakovať postup viackrát. Čím pomalšie sa vlasy zosvetľujú, tým je zákrok šetrnejší.

Ak sa jedná o zosvetlenie o viac ako 3 stupne, je potrebné zopakovať postup viackrát.

Farbia sa inak vlasy, ktoré boli predtým nafarbené doma? Aký je Tvoj názor na domáce farbenie?

Každej klientke, ktorej farbím vlasy, urobím farbu na mieru. Farba z drogérie je jeden namiešaný odtieň, ktorý chytá na každý typ vlasov inak. A tam niekedy býva problém. Veľa klientiek príde nešťastných, že výsledný odtieň je buď tmavý, alebo červený a podobne.

Farba z drogérie je jeden namiešaný odtieň, ktorý chytá na každý typ vlasov inak.

Ako sa dá zabrániť tomu, aby melírovanie zničilo vlasy?

Na farbenie a melírovanie používame novinku Chainplex. Obsahuje molekuly, ktoré spájajú poškodené disulfidové väzby vo vlase. Vďaka tomuto, podľa mňa úžasnému prostriedku, je melírovanie omnoho šetrnejšie, vlas nestráca elasticitu a nestenčuje sa.

Čo by si poradila ženám, ktorým sa farba vymýva do teplých (hrdzavých) tónov? Ako sa dajú zachovať vo vlasoch chladné tóny?

Pravdou je, že chladné tóny sa po čase začnú vymývať. Na zachovanie odtieňa slúžia špeciálne šampóny typu Cool-it. My v našom salóne predávame taktiež farebné masky v teplých i studených odtieňoch, ktoré miešame klientke na mieru, či už na zvýraznenie farebného odtieňa, alebo na jeho potlačenie.

Na zachovanie odtieňa slúžia špeciálne šampóny typu Cool-it.

Pracuješ radšej so zákazníčkami, ktoré vedia čo chcú, alebo s tými, ktoré nechajú výber farby a strihu na Teba?

Teší ma, keď sa môžem realizovať podľa seba, ale taktiež rada pracujem s klientkami, ktoré vedia čo chcú a po vzájomnej konzultácií im rada splním želanie, prípadne poradím moju predstavu.

Aké odtiene a strihy sú v tomto období najviac žiadané a aké sú najnovšie trendy?

Momentálne najviac letia stále ombré-melíre v rôznych prevedeniach. V strihoch sa začínajú vracať ofiny a stále sú populárne vlny.


Ďakujem Petre za rozhovor a želám jej veľa spokojných a krásnych zákazníčiek. Ak vás zaujíma, ako sa označujú farby na vlasy, čo znamenajú čísla farieb a aké vlastnosti by mala mať ideálny kaderník, info nájdete v jednom z najčítanejších článkov tohto blogu.

Máte aj vy kaderníčku, alebo kaderníka, ktorý vás dokáže dobre nafarbiť, aj ostrihať? Ak máte chuť, napíšte do diskusie, ako ste ho objavili a v čom sú jeho prednosti.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top