Skip to content

Každá žena, ktorá si farbí vlasy, rieši ich farbu. Je jedno, či používate drogériové, či kadernícke farby, Hennu, či iný alternatívny spôsob farbenia, určite vás zaujíma to, aká je vaša ideálna farba vlasov. Tá, v ktorej bude vaša tvar vyzerať dokonale – zdravo, sviežo a živo. Tá, v ktorej budete mať krásnu pleť a žiarivé oči.


Teplé alebo chladné?

Pre každého existuje ideálna farba vlasov a nemusí to byť len jediný odtieň. Pri vyberaní odtieňa je základom poznanie farebnej teploty tváre.  Ak poznáte farebnú teplotu svojej tváre, viete, či sú pre vás lepšie teplé, alebo chladné odtiene.

Pri hľadaní ideálneho odtieňa vlasov je dôležité, aby vytváral  harmóniu s farebnou teplotou vašej pleti a očí.

Ak má vaša tvár (oči, pleť) viac chladných pigmentov, siahajte po chladnejších odtieňoch farieb na vlasy. V teplých odtieňoch môžete vyzerať čudne, neprirodzene, krikľavo, či nezdravo.

Ashlee Simpson

Ak je vaša tvár teplá, vyhnite sa chladným odtieňom a hľadajte teplé, hrejivé odtiene. V chladných totiž môžete pôsobiť choro, staro, či tvrdo.

Lindsay Lohan


Stiahnite si prehľad teplých a chladných odtieňov

Pre tie z vás, ktoré poznáte farebnú teplotu svojej tváre, som pripravila mini-prehľad, v ktorom nájdete ukážky teplých a chladných odtieňov farieb na vlasy. Môžete si ho zadarmo stiahnuť TU vo formáte pdf.

Neviete, aká je farebná teplota vašej tváre? Skúste ju odhadnúť pomocou návodu v tomto článku, alebo si ju nechajte určiť odborníkom.

Objavili ste svoj ideálny odtieň vlasov? Stalo sa vám už, že ste mali vlasy opačnej farebnej teploty ako tvár? Ako ste sa v nich cítili? Ak máte chuť, zapojte sa do diskusie!

 

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top