Skip to content

Možno každé ráno stojíte pred svojím šatníkom a namiesto toho, aby ste sa obliekali s radosťou a dobrým pocitom, premýšľate len nad tým, ktorý top, či šaty najlepšie ukryjú vaše väčšie bruško, silné stehná a veľký zadok…

Napokon na seba hodíte niečo čierne a dostatočne voľné a do práce odchádzate s pocitom, že opäť vyzeráte nudne a nezaujímavo a že sa v oblečení len ukrývate. V práci sa cítite ešte horšie, keď pozorujete, ako super vyzerá kolegyňa (ktorá rovnako ako vy vôbec nemá postavu modelky)…


Ste v bludnom kruhu, alebo na ceste k cieľu?

Zažívate podobné pocity? Máte zo seba zlý pocit, pretože pred pár dňami ste si dali záväzok, že teraz už určite schudnete a aj keď ste chvíľu vydržali stravovať sa podľa novej diéty, včera sa opäť všetko vrátilo do starých koľají… Už prestávate veriť, že to vôbec niekedy dokážete…

Máte i vy v blízkosti nejakú kolegyňu, ktorá má viac neželaných kilogramov ako vy, ale oblieka sa oveľa lepšie? Potom určite premýšľate nad tým, ako to robí, že pôsobí spokojnejšie a zaujímavejšie a jej postava vyzerá proporčne a štíhlejšie?

Tajomstvom jej úspechu je to, že využíva všetky možnosti, ktoré jej na jej ceste za dobrou vizážou pomôžu.


Zažila som obe fázy

Viem si dobre predstaviť obe fázy, pretože som ich i ja zažila. Svojmu priberaniu som výdatne pomohla dlhým vysedávaním pri PC. Málo aktívneho pohybu a nedostatok spánku sa začali prejavovať. Pomaly, nenápadne, trvalo to mesiace, ale veci sa menili.

Keďže poznám postupy, ako vizuálne vyzerať štíhlejšie, využívala som ich a klamala samu seba, že sa nič nedeje. Ale necítila som sa dobre. Netešilo ma, že musím robiť kompromisy a návštevy obchodov s oblečením mi spôsobovali ešte väčšiu nespokojnosť.

Zlom prišiel, keď som jedného dňa zistila, že váha ukazuje o 5-6 kg viac, ako je moja ideálna hmotnosť. Povedala som si DOSŤ! Podľa tabuliek som nemala nadváhu, ale necítila som sa ani dobre, ani príťažlivo a nechcela som, aby to zašlo ešte ďalej.


Riešenie, ktoré funguje

Našla som si svoj systém stravovania, začala som všade chodiť pešo a športovať. Daný systém stravovania a pohybu sa stal prirodzenou súčasťou môjho života. Nahromadených kilogramov sa mi podarilo sa zbaviť a aj keď občas nejaké pribudnú, už viem čo robiť, aby sa ich nenahromadilo príliš veľa.

V období, kedy som svoju hmotnosť znižovala, som využívala metódu štíhleho obliekania, ktorá mi pomáhala cítiť sa štíhlejšie a príťažlivejšie. V tejto fáze som sa však už cítila úplne inak, ako keď som si oblečením pomáhala a nemala víziu, ako svoj problém s priberaním riešiť.


Komu „štíhle obliekanie“ pomôže

Mám veľa klientiek, ktoré mali nadváhu a rozhodli sa s tým niečo robiť. Prišli ku mne väčšinou práve vo fáze, kedy už dosahovali výsledky a ich hmotnosť klesala a bolo to i vidieť. Toto obdobie je úžasným obdobím, pretože prináša nádej, vieru, motiváciu a dobrý pocit zo seba.

Úplne prirodzene prichádza chuť pekne sa obliekať a pochváliť sa svetu svojou lepšou postavou. Preto chceli dané ženy vedieť, ako sa pekne obliecť a súčasne si i oblečením pomôcť vyzerať štíhlejšie.

Ak ste aj vy na podobnej ceste, prečítajte si nasledujúce účinné stratégie, pretože práve vám štíhle obliekanie najviac pomôže. Vďaka oblečeniu totiž môžete vyzerať až o 2 konfekčné veľkosti štíhlejšia!

Ak nemáte nadváhu, ale niektoré časti vašej postavy sú objemnejšie ako iné, aj vám štíhle obliekanie pomôže. Neviete si predstaviť ako funguje? Prinášam niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu.


Ako na „štíhle obliekanie“?

1. Vyššia znamená vždy aj štíhlejšia

Máte nadváhu? Vytvorte oblečením dojem, že ste vyššia. Ak sa oblečiete tak, že vaša postava bude vyzerať vyššia, budete zároveň vyzerať i štíhlejšia. Existuje viac jednoduchých postupov, vďaka ktorým môžete vyzerať vyššia (=štíhlejšia).

2. Línie a tvary sú alfou a omegou

Na svojom oblečení vytvárate oblečením rôzne línie a tvary. Problém je v tom, že málo žien sa nad nimi zamýšľa a pritom sú dôležité, pretože majú na svedomí to, či pôsobíte štíhlejšie, alebo objemnejšie.

Ich dômyselným využitím si dokážete vizuálne ubrať hmotnosť, zatiaľ čo nevhodne zvolené línie a tvary môžu mať rozširujúci efekt. Informácie o ich pôsobení by sa mali učiť na základnej škole. Uľahčilo by to život mnohým ženám (ale i chlapom :-)).

3. Nechajte pracovať farby

Čím dlhšie pracujem s farbami, tým viac vidím, ako ich účinky zasahujú do všetkých oblastí vizáže. Preto vás neprekvapí, že i pri snahe vyzerať štíhlejšie, farby a ich kombinácie hrajú zásadnú úlohu.

Existujú farby, ktoré dokážu opticky zmenšovať (pozor, zďaleka nemám na mysli len čiernu!), ale i farby, s ktorými je lepšie pracovať na veľkých plochách opatrne, pretože dokážu pridávať objem a zväčšovať.

Nejde len o farby samotné, ale i o to, ako ich skombinujete, pretože rôzne kombinácie vytvárajú rôzne efekty. Pochopenie týchto efektov vám výrazne pomôže pri výbere tých správnych zoštíhľujúcich farieb.

4. Nechcete, aby ľudia vnímali vaše kilogramy naviac? Jednoducho ich prinúťte pozerať inde.

Toto je starý a jednoduchý, ale veľmi účinný trik. Odveďte od svojich tukových vankúšikov pozornosť a pritiahnite ju na miesta, ktoré ukázať chcete. Ako?

Vhodné farby, vzory, materiály a doplnky, strategicky umiestnené, zaujmú ľudí okolo vás natoľko, že nebudú mať potrebu skúmať objem vášho zadku, stehien, či bokov.

5. Bez doplnkov to nejde

Chcete vyzerať štíhlejšie a nenosíte doplnky? Mali by ste to rýchlo zmeniť. Detaily a doplnky sú spôsobom, ako nielen prejaviť svoju osobnosť a štýl, ale aj meniť optické pôsebenie postavy a odpútať pozornosť od jej objemnejších častí.

Šatky, náhrdelníky, brošne, čiapky, náušnice, rúže… vám naviac dodajú pocit zaujímavosti a atraktivity. Doplnky vhodných línií, tvarov, vzorov a farieb urobia za vás veľa práce, zatiaľ čo bez doplnkov sa môžete veľmi snažiť, ale zďaleka to nebude také účinné.

Často práve detaily a doplnky rozhodujú, preto by ste ich mali voliť strategicky a s jasným vedomím, prečo to robíte.

6. Máte disproporčnú postavu? Dorovnajte rozdiely.

Ak vaša postava nemá nadváhu, ale niektoré časti tela sú objemnejšie viac, ako by vám bolo príjemné, stačí objem daných časti opticky dorovnať. Vhodné farby sú jednoduchým spôsobom, ako to urobiť. Pomôžu vám ale i strategicky zvolené línie, tvary a vhodne zvolené vzory a materiály.

Viem, opakujem sa, ale ono je to naozaj celé jednoduché:

Všetko sa točí okolo overeného postupu, v ktorom všetko so všetkým súvisí.


Buďte „projektantom“ svojich outfitov

Je to vlastne podobné ako v stavebníctve. Vaším projektovaným „domom“ je váš outfit, miestnosťami sú jednotlivé odevy v outfite a bytovými doplnkami sú vaše módne doplnky.

Ak viete, ako má váš „dom“ pôsobiť a aké funkcie majú mať jednotlivé „miestnosti“ v ňom, stačí naprojektovať ich správne a pri „výstavbe“ použiť vhodné nástroje.

Chcete aby váš „dom“ vyzeral moderne a štíhlo? Jednoducho si ho taký „naprojektujte a postavte“ – použite moju METÓDU ŠTÍHLEHO OBLIEKANIA.

Je to technická záležitosť – súbor postupov, ktoré sa sústredia na JEDINÚ VEC a vďaka ktorým vytvoríte dojem, že nosíte menšiu konfekčnú veľkosť.

PS: Netreba na to študovať architektúru :-).


Chcete vyzerať o 2 konfekčné veľkosti štíhlejšie? Kliknite sem a už za krátku dobu sa môžete v oblečení cítiť sebavedomo a atraktívne, aj keď nemáte postavu modelky.

 

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top