Skip to content


Pinterest je skvelým nástrojom, vďaka ktorému si môžete ukladať svoje obrázkové inšpirácie a mať ich vždy ľahko dostupné a potrebne potriedené. Keďže Pinterest využívam nejakú dobu i ja a odporúčam ho i svojím klientom, rozhodla som sa vám tento systém priblížiť formou samostatného príspevku.

Čo je Pinterest? Ide o súbor vašich virtuálnych násteniek, na ktoré si môžete pripínať (ďalej len pinovať) obrázky (ďalej len piny) z oblastí ktoré vás zaujímajú. Je to vlastne sytém podobný virtuálnym priehradkám vo vašom PC, do ktorých si systematicky  ukladáte svoje dáta, súbory a materiály. V Pintereste ide o obrázky a každý, kto má na Pintereste účet a založí si vlastné nástenky, sa nazýva pinner.

Po tom, čo sa v Pintereste zaregistrujete, máte možnosť cez vyhľadávacie políčko vľavo hore vyhľadávať piny podľa kľúčového slova. Môžete si nielen prezerať nástenky a piny ostatných pinnerov, ale môžete si vytvoriť i vaše vlastné nástenky. Ak sa napríklad zaujímate o módu, šitie, záhradku, recepty a podobne, môžete si na každú z oblastí vášho záujmu vytvoriť samostatnú nástenku.

V pravej časti obrazovky je centrum správ, kde nájdete upozornenia o pozvánkach na sledovanie násteniek iných pinnerov, oznamy o preberaní vašich pinov na nástenky iných pinerov, odkazy iných pinerov a pod. Kliknutím na svoje meno sa vám otvorí rozbaľovacie okno a máte možnosť upraviť svoje nastavenia, prezrieť si svoj profil, nástenky a pod. V pravej hornej časti obrazovky nájdete tiež oznam o tom, koľko máte fanúšikov (koľko ľudí vás na Pintereste sleduje) a koľko ľudí sledujete vy.

Po kliknutí na názov konkrétnej nástenky sa vám zobrazia piny, ktoré ste na nástenku pripli. Tu môžete upraviť popis pinu, prípadne ho z nástenky zmazať a pod.

Po kliknutí na konkrétny pin sa vám obrázok zobrazí vo väčšej veľkosti a môžete sa zapojiť do diskusie pod obrázkom. Máte tiež možnosť kliknúť na voľbu „navštívte stránku“ a prejsť priamo na webstránku, na ktorej sa obrázok nachádza. Pin môžete zdieľať, poslať známym a pod.

Piny môžete na svoje nástenky pridávať viacerými spôsobmi – pomocou vyhľadávania priamo v Pintereste, z webstránok ktoré si prezeráte, ale i priamo z vášho PC. Ak pri browsovaní natrafíte na obrázok, ktorý sa vám páči a chceli by ste ho pridať na niektorú zo svojich násteniek, môžete tak urobiť kliknutím na červenú ikonku „Pin It“ v ľavej časti obrázka.

Pinterest považujem za výborný nástroj na zhromažďovanie inšpirácii pre svoj farebný typ, tvar postavy, líčenie a pod. Ak si vytvoríte svoju nástenku a postupne ju budete napĺňať obrázkami, môžete odhaliť čo sa vám vlastne páči. Veci ktoré si inštinktívne na nástenku pripnete majú určite nejaké spoločné vlastnosti (štýl, tvar, miera výraznosti, druh vzorov, štruktúra materiálov…) a tak možno budete prekvapené, keď zistíte že vás lákajú napr. romantické prvky, rovné tvary, alebo dramatické kombinácie. Môžete tak odhaliť svoj štylistický typ, ale napríklad i začať lepšie „cítiť“ svoje ideálne farby s tiež pochopiť do ktorého farebného typu sa štylizujete (v prípade že vaša farebnosť a farebná osobnosť nie sú totožné).

Používate alebo poznáte Pinterest? Používate ho len na vyhľadávanie a prezeranie obrázkov, alebo si aktívne vytvárate vlastné nástenky? Ak máte chuť, podeľte da v diskusii o svoje skúsenosti a dojmy z Pinterestu!

Na môj Pinterest sa dostanete kliknutím na banner v pravej časti stránky blogu, alebo cez tento link.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top