Skip to content
Tehotenstvo a materstvo
1. Ako sa obliecť zaujímavo počas materskej dovolenky

„Ako žena na materskej s 2 malými deťmi sa obliekam väčšinou ležérne. Na pieskovisku, preliezkách a s batohom vecí na chrbte by som v šatách pôsobila akosi neprimerane 🙂 Celkom mi však chýba môj „bývalý štýl“ – sukne, opätky, blúzky, šaty… . Ako vniesť do ležérnosti a funkčnosti viac ženskosti, sofistikovanosti, či štipku romantiky? Budem vďačná za tip. S pozdravom Zuzana.“

Bežné a typické aktivity žien na MD zahŕňajú činnosti, pre ktoré je ideálne pohodlné a praktické oblečenie, preto je ležérnosť prítomná v šatníku mamičiek malých detí. Okrem štýlu ženy a jej osobnosti, určujúcim faktorom toho, koľko ležérnosti versus ženskosti žena na svojom oblečení preferuje a volí, sú i vek a aktivity detí. Ak máte rovnaké pocity ako Zuzka  a premýšľate ako sa i počas materskej dovolenky cítiť zaujímavo, môžete využiť nasledujúce tipy:

Snažte sa do svojich ležérnych outfitov zaradiť nejaký zaujímavý prvok – zamerajte sa napríklad na vzor šatky, štruktúru materiálov topu, línie na bunde a iné detaily. Ak zvolíte prvky, ktoré ladia s vašou osobnosťou, pomôžu vám cítiť sa zaujímavo.

Voľte materiály, ktoré sú pohodlné, dovolia vám pohybovať sa bez obmedzení a cítiť sa príjemne. Ak pleteniny, elastické, mäkké a neobmedzujúce materiály skombinujete so zaujímavými farbami a zvolíte správnu mieru kontrastu, výsledok bude pohodlný, ale nie nudný.

Využívajte vrstvenie, ktoré je praktické a naviac vám dáva možnosť vytvoriť z niekoľkých kusov oblečenia mnoho variácií a kombinácii. Ak pri vrstvení zvolíte harmonickú farebnú schému, výsledok vzbudí pozitívnu pozornosť.

Prejavte svoju osobnosť farbami a ich zaujímavými kombináciami. Voľbou rôznych farieb a ich kombinácii vytvárate rôzne efekty. Ak chcete pôsobiť elegantnejšie, voľte neutrálne stredne tmavé až tmavšie farby, ak máte radi ženskosť, zamerajte sa na „ženské“ farby – ružovú, fialovú, červenú. Miera farebného a tmavostného kontrastu tiež určuje, nakoľko elegantne, ležérne, resp. hravo bude vaše oblečenie pôsobiť.

V prípade že chcete nosiť sukne a šaty, voľte elastické materiály a strihy, ktoré vám nebudú brániť v bežných činnostiach s deťmi. Kombinujte ich s úpletovými topmi, kardigánmi a pohodlnými, alebo nízkymi topánkami.

Ženský a sofistikovaný dojem z oblečenia môžete vytvoriť vhodnou kombináciou farieb, línií a materiálov. Pomôžu vám najmä svetlejšie a jemnejšie farby z palety vášho farebného typu a mäkšie materiály i línie. Inpšpirujte sa na webe, alebo si vystrihujte a odkladajte svoje inšpirácie z časopisov.

Typickými prvkami oblečenia žien na MD sú obuv je nízkom podpätku v ktorej sa dá behať za deťmi, veľká priestranná taška do ktorej sa pomestia všetky potrebné veci, absencia náhrdelníkov, náušníc, líčenia pretože na úpravu svojej vizáže je popri starostlivosti o deti menej času i energie. V šatníku naozaj často prevládajú prvky ležérneho štýlu a preto veľa mladých mamičiek nosí najmä športové bundy, nohavice a tenisky.

Ak rovnako ako Zuzka nechcete zapadnúť do davu podobne oblečených mamičiek a máte potrebu vyzerať zaujímavo a prejaviť oblečením potreby svojej osobnosti, je to skvelé. Športovo oblečených žien na MD sú plné ulice, ale vidieť ženu, ktorá je oblečená pohodlne, prakticky a zároveň zaujímavo, je príjemné pre všetkých naokolo. Žene to dodáva pocit zaujímavosti a atraktívnosti i v období života, ktoré je typické najmä starostlivosťou o iných.

Aké sú vaše tipy na to ako dobre vyzerať a cítiť sa atraktívne počas MD?

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top