skip to Main Content
Tehotenstvo a materstvo
1. Móda, tipy, triky – Tehotenské oblečenie
2. Celebrity a tvar postavy – Kim Kardashian a tehotenské oblečenie
3. Tehotenské oblečenie 2
4. Ako sa obliecť zaujímavo počas materskej dovolenky
5. Ako vybrať nosič na dieťa

Milka mi napísala: „Beátka bola som u Vás minulý rok v novembri ani sa mi veriť nechce, že to je už takmer rok :-). Letí to…vtedy sme preberali okrem farbičiek aj ako zakryť bruško, predĺžiť postavu atď. Dnes je situácia iná a bruško schovávať nechcem… čakám bábätko. Nemáte nejaké pekné tipy aj pre budúce mamičky? S pozdravom Milka.“

Obdobie tehotenstva je pre väčšinu žien krásnym obdobím, kedy prežívajú nové pocity. Zväčšujúce sa bruško nie je dôvodom toho aby žena prestala byť atraktívna a začala sa obliekať do vrecovitých odevov. Krásne vyzerajú najmä ženy, ktoré sa za svoje bruško nehanbia, neskrývajú ho, ale dokážu sa vkusne obliecť tak, aby vyzerali žensky a pritom dali svetu najavo svoju radosť z blížiacej sa udalosti. V tomto období žena žiari a vhodné oblečenie ju rozžiari ešte viac.

Niektoré ženy sa v období tehotenstva začínajú vyhýbať veselším farbám a priliehavejším strihom. Avšak efekt ktorý dosiahnu neutrálnymi farbami, čiernou alebo voľnými, vrecovitými odevmi, spôsobí že budú vyzerať nevýrazne, nudne a beztvaro. Už dávno neplatí že bruško treba skrývať vo voľných nohaviciach na traky alebo širokých halenách. Dnešné mamičky ho môžu hrdo ukazovať, môžu nosiť i nadalej svoj obľúbený štýl i farby, je len potrebné urobiť brušku trochu viac miesta a postavu urobiť viac vyváženou.

Máme šťastie že žijeme v dobe kedy sa vyrábajú materiály s podielom elastických vlákien, pretože pri rastúcom brušku je pružnosť materiálu veľkou výhodou. Skopíruje líniu bruška a pritom nechá vyniknúť i iné časti postavy, ktoré tehotenstvo príliš nezmení. Postava nevyzerá tak mohutne ako v prípade tvrdých, nepoddajných materiálov oblečených ako vrchný diel. V nich vzniká typický efekt „stanu“.

Rastúce bruško je vhodné svetu ukázať, nemalo by byť však centrom pozornosti, pretože v opačnom prípade je celkový dojem z postavy mohutný. Preto nie je vhodné nosiť odevy, ktoré majú najvýraznejší vzor, alebo farbu práve v oblasti bruška. Rovnako nie je ani vhodné nosiť topy a tričká ktorých dĺžka siaha po pupok, sú zakasané v spodnom diele, alebo odhaľujú pokožku bruška. Hľadajte topy ktoré končia v oblasti rozkroku, alebo tesne nad ním. Čím väčšie je vaše bruško, tým dôležitejšia je správna dĺžka topu.

Zvýraznite na svojej postave všetko pekné – plnšie prsia vhodným tvarom dekoltu, náhrdelníkmi, šatkami, pekné ramená vhodným strihom rukávov, pekné nohy priliehavým strihom nohavíc, alebo kratšou sukňou a žiariacu tvár vkusným líčením a účesom.

Ideálne je v tomto období vlastniť tehotenské nohavice. Môžu to byť džínsy, alebo nohavice, dôležité je to, aby mali v oblasti bruška pružný úpletový panel, ktorý sa perfektne dokáže prispôsobiť rastúcemu brušku. Úpletová časť je priliehavá v oblasti bruška a odpadá problém s tesným a nepohodlným pásom. Výhodou takýchto nohavíc je fakt, že od roviny rozkroku sú priliehavejšie, takže v nich môžete zvýrazniť svoje nohy – na rozdiel od voľných nohavíc do gumy ktoré vám kilogramy pridajú. Vyberte si strih tehotenských nohavíc s užšími, alebo rovno strihanými nohavicami, tak aby lichotil tvaru vašich nôh.

 

Tento typ tehotenských nohavíc nájdete vo väčších reťazcoch, obrázky na mojich kolážach sú z oblečenia ktoré ponúka H&M, ale nájdete ho i v ponuke C&A a iných, na webe napr. www.gap.eu, www.asos.com, hľadajte i na slovenských webshopoch, napríklad www.lubime.sk. Ak máte čas, chuť a zručnosť, môžete si podobné nohavice i ušiť, strih nájdete napríklad v tohtoročnej februárovej Burde.

K takýmto nohaviciam (alebo sukňovej obdobe) môžete nosiť bežné topy, alebo špeciálne tehotenské vrchné diely. Bežné topy sú vhodné najmä v prvej polovici tehotenstva, kedy bruško ešte nie je veľmi veľké. Mali by byť vždy z elastického materiálu, mali by kopírovať líniu bruška, ale nemali by vyvolávať dojem že idú prasknúť :-). Vo vyššom štádiu tehotenstva sú vhodné tehotenské topy, ktoré majú predný diel v oblasti bruška po bokoch, alebo nad ním nariasený. V nich sa bruško pohodlne schová, ale bude zvýraznená jeho línia.

 

So sukňou je to ešte jednoduchšie ako s nohavicami, stačí kúpiť kus elastického úpletu a zošiť ho do tvaru valca. Sukňa je na svete, vaše bruško bude mať v nej pohodlie a vaše nohy vyniknú. Sukňu doplňte dlhším topom, napríklad podobne ako Heidi Klum.

Na topoch, šatách a blúzkach je vhodné v období tehotenstva upútavať pozornosť na oblasť tesne pod prsiami. Pekne vyzerajú rôzne viazačky, mašle, šnúrky a opasky, ktoré pomáhajú tvarovať a vyvážiť postavu.

H&M

 

Či už prežívate tehotenstvo práve teraz tak ako Milka, alebo vás ešte len čaká, nerobte si žiadne obavy z rastúceho bruška a užívajte si to. Prejavte farbami a vhodným oblečením svoju radosť a fakt že i v tomto období ste atraktívna. Ak máte chuť, prispejte do diskusie so svojimi tipmi, alebo vlastnými skúsenosťami s tehotenským oblečením!

Giselle Bundchen, Tiffany Thiessen

Sienna Miller, Christina Applegate

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top