skip to Main Content
Móda, Tipy, Triky – Tehotenské Oblečenie
Séria: Tehotenstvo a materstvo

Milka mi napísala: „Beátka bola som u Vás minulý rok v novembri ani sa mi veriť nechce, že to je už takmer rok :-). Letí to…vtedy sme preberali okrem farbičiek aj ako zakryť bruško, predĺžiť postavu atď. Dnes je situácia iná a bruško schovávať nechcem… čakám bábätko. Nemáte nejaké pekné tipy aj pre budúce mamičky? S pozdravom Milka.“

Obdobie tehotenstva je pre väčšinu žien krásnym obdobím, kedy prežívajú nové pocity. Zväčšujúce sa bruško nie je dôvodom toho aby žena prestala byť atraktívna a začala sa obliekať do vrecovitých odevov. Krásne vyzerajú najmä ženy, ktoré sa za svoje bruško nehanbia, neskrývajú ho, ale dokážu sa vkusne obliecť tak, aby vyzerali žensky a pritom dali svetu najavo svoju radosť z blížiacej sa udalosti. V tomto období žena žiari a vhodné oblečenie ju rozžiari ešte viac.

Niektoré ženy sa v období tehotenstva začínajú vyhýbať veselším farbám a priliehavejším strihom. Avšak efekt ktorý dosiahnu neutrálnymi farbami, čiernou alebo voľnými, vrecovitými odevmi, spôsobí že budú vyzerať nevýrazne, nudne a beztvaro. Už dávno neplatí že bruško treba skrývať vo voľných nohaviciach na traky alebo širokých halenách. Dnešné mamičky ho môžu hrdo ukazovať, môžu nosiť i nadalej svoj obľúbený štýl i farby, je len potrebné urobiť brušku trochu viac miesta a postavu urobiť viac vyváženou.

Máme šťastie že žijeme v dobe kedy sa vyrábajú materiály s podielom elastických vlákien, pretože pri rastúcom brušku je pružnosť materiálu veľkou výhodou. Skopíruje líniu bruška a pritom nechá vyniknúť i iné časti postavy, ktoré tehotenstvo príliš nezmení. Postava nevyzerá tak mohutne ako v prípade tvrdých, nepoddajných materiálov oblečených ako vrchný diel. V nich vzniká typický efekt „stanu“.

Rastúce bruško je vhodné svetu ukázať, nemalo by byť však centrom pozornosti, pretože v opačnom prípade je celkový dojem z postavy mohutný. Preto nie je vhodné nosiť odevy, ktoré majú najvýraznejší vzor, alebo farbu práve v oblasti bruška. Rovnako nie je ani vhodné nosiť topy a tričká ktorých dĺžka siaha po pupok, sú zakasané v spodnom diele, alebo odhaľujú pokožku bruška. Hľadajte topy ktoré končia v oblasti rozkroku, alebo tesne nad ním. Čím väčšie je vaše bruško, tým dôležitejšia je správna dĺžka topu.

Zvýraznite na svojej postave všetko pekné – plnšie prsia vhodným tvarom dekoltu, náhrdelníkmi, šatkami, pekné ramená vhodným strihom rukávov, pekné nohy priliehavým strihom nohavíc, alebo kratšou sukňou a žiariacu tvár vkusným líčením a účesom.

Ideálne je v tomto období vlastniť tehotenské nohavice. Môžu to byť džínsy, alebo nohavice, dôležité je to, aby mali v oblasti bruška pružný úpletový panel, ktorý sa perfektne dokáže prispôsobiť rastúcemu brušku. Úpletová časť je priliehavá v oblasti bruška a odpadá problém s tesným a nepohodlným pásom. Výhodou takýchto nohavíc je fakt, že od roviny rozkroku sú priliehavejšie, takže v nich môžete zvýrazniť svoje nohy – na rozdiel od voľných nohavíc do gumy ktoré vám kilogramy pridajú. Vyberte si strih tehotenských nohavíc s užšími, alebo rovno strihanými nohavicami, tak aby lichotil tvaru vašich nôh.

 

Tento typ tehotenských nohavíc nájdete vo väčších reťazcoch, obrázky na mojich kolážach sú z oblečenia ktoré ponúka H&M, ale nájdete ho i v ponuke C&A a iných, na webe napr. www.gap.eu, www.asos.com, hľadajte i na slovenských webshopoch, napríklad www.lubime.sk. Ak máte čas, chuť a zručnosť, môžete si podobné nohavice i ušiť, strih nájdete napríklad v tohtoročnej februárovej Burde.

K takýmto nohaviciam (alebo sukňovej obdobe) môžete nosiť bežné topy, alebo špeciálne tehotenské vrchné diely. Bežné topy sú vhodné najmä v prvej polovici tehotenstva, kedy bruško ešte nie je veľmi veľké. Mali by byť vždy z elastického materiálu, mali by kopírovať líniu bruška, ale nemali by vyvolávať dojem že idú prasknúť :-). Vo vyššom štádiu tehotenstva sú vhodné tehotenské topy, ktoré majú predný diel v oblasti bruška po bokoch, alebo nad ním nariasený. V nich sa bruško pohodlne schová, ale bude zvýraznená jeho línia.

 

So sukňou je to ešte jednoduchšie ako s nohavicami, stačí kúpiť kus elastického úpletu a zošiť ho do tvaru valca. Sukňa je na svete, vaše bruško bude mať v nej pohodlie a vaše nohy vyniknú. Sukňu doplňte dlhším topom, napríklad podobne ako Heidi Klum.

Na topoch, šatách a blúzkach je vhodné v období tehotenstva upútavať pozornosť na oblasť tesne pod prsiami. Pekne vyzerajú rôzne viazačky, mašle, šnúrky a opasky, ktoré pomáhajú tvarovať a vyvážiť postavu.

H&M

 

Či už prežívate tehotenstvo práve teraz tak ako Milka, alebo vás ešte len čaká, nerobte si žiadne obavy z rastúceho bruška a užívajte si to. Prejavte farbami a vhodným oblečením svoju radosť a fakt že i v tomto období ste atraktívna. Ak máte chuť, prispejte do diskusie so svojimi tipmi, alebo vlastnými skúsenosťami s tehotenským oblečením!

Giselle Bundchen, Tiffany Thiessen

Sienna Miller, Christina Applegate

Back To Top