Skip to content

Na konzultácii Postava a štýl sme spolu s Rose riešili jej telesný tvar, proporcie a štýl. Po tom, čo som spomenula tému jin a jang, Rose sa pousmiala a povedala mi, že na také veci neverí. Keď sme po 5 hodinách v závere konzultácie komentovali jej fotky v oblečení, Rose práve na základe jin a jang dokázala identifikovať, ako jej oblečenie pôsobí a či je v ňom sama sebou.


Počúvajte, čo vaše oblečenie „hovorí“

Farebnosť Rose je letná a najviac jej pristanú mierne tlmené chladnejšie farby. Farby sme spolu riešili už pri minulom stretnutí a včera som bola nadšená, keď som videla, že Rose upravila svoju úplnú blond na mierne svetlý a jemne premelírovaný odtieň, v ktorom vyzerala úplne inak – jemnejšie, sofistikovanejšie a sviežo.

Farbám sme sa venovali i včera, ale vnímali a posudzovali sme ich z pohľadu jin a jang, osobnosti a štýlu. Nevnímali sme len farby, ale všetky prvky v outfitoch Rose – materiály, priliehavosť, vzory, línie, tvary, doplnky…

Oblečenie Rose má určité spoločné prvky – je to esencia jej osobnosti, ktorá sa prirodzene pretavuje do jej outfitov. Slovami, ktoré vystihujú štýl Rose sú:

Efektívna, praktická, uznávaná, dynamická, starostlivá.

Vo väčšine outfitov bolo tieto vlastnosti cítiť a Rose pochopila, prečo siaha práve po takých farbách, materiáloch, strihoch a doplnkoch, ktoré prevládajú v jej šatníku. Zistila, ako ich vyberať tak, aby ladili nielen so štýlom, ale i s jej telesným tvarom a proporciami.

Jeden z outfitov bol však iný – kombinácia tuniky z čiernej lesklej kože, s výraznými kovovými doplnkami a priliehavých kožených nohavíc. V tejto kombinácii Rose pôsobila tvrdo a neprístupne. Jej osobnosť a štýl však také nie sú.

Jej čierno-strieborný outfit bol viac jangový, ako jej osobnosť.

Ak by sme chceli pretaviť pôsobenie čierneho outfitu Rose do slov, „hovoril“ by:

Tvrdá, neprístupná, neosobná, odmeraná.


Ako spoznať jin a jang

Ak ste začali premýšľať, ako spoznať jin a jang v oblečení, prečítajte si nasledujúce tipy. Jangové pôsobenie je tvrdšie, jinové jemnejšie.

  • Tmavšie farby pôsobia tvrdšie ako svetlejšie. Ak nosíte často tmavé outfity, pôsobíte v nich tvrdšie ako v svetlejších.

  • Lesk pôsobí tvrdšie ako mat. Ak máte radi lesk a nosíte ho na veľkých plochách, vaše outfity budú pôsobiť tvrdšie.

  • Tuhé materiály pôsobia tvrdšie ako poddajné. Ak nosíte tuhé a nesplývavé materiály, budete pôsobiť tvrdšie ako v mäkších a splývavých.

Prečo by ste mali poznať mieru jin a jang vašej osobnosti

Jin a jang sú pre pochopenie štýlu dôležité. Práve pomocou jin a jang dokážete totiž ovplyvňovať to, ako jemne, prístupne a priateľsky, alebo naopak autoritatívne, rozhodne a neprístupne vyzeráte.

Jin a jang vám pomôžu, keď ste nútená kvôli práci nosiť oblečenie, v ktorom sa necítite príjemne. Pridaním malého detailu, môžete mieru jemnosti / strohosti aspoň trochu upraviť a cítiť sa tak v oblečení oveľa prirodzenejšie a lepšie.

Vďaka jin a jang môžete oblečením lepšie vyjadriť sama seba a to, ako chcete pôsobiť.

Ak miera jin a jang na oblečení zodpovedá miere jin a jang vo vašej osobnosti, je to ideálny stav – v takomto oblečení sa budete cítiť prirodzene a príjemne. Budete to jednoducho vy.

Všímate si mieru jemnosti / strohosti vo vašom oblečení? Stalo sa vám už, že ste stretli človeka, ktorý pôsobil veľmi tvrdo a neprístupne, ale keď ste ho spoznali, zistili ste, že je úplne iný? Ak máte chuť, neváhajte a zapojte sa do diskusie!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top