Skip to content

Čo je to nevkusné, na to môže mať každý človek iný názor, pretože je to vec individuálneho štýlu a preferencií každého z nás. Niekedy sa ale oblečenie zdá nevkusné väčšine ľudí, pretože dôvody sú do očí bijúce.

Nad témou nevkusu ma donútil zamyslieť sa jeden nákupný haul na youtube, ktorý som nedávno videla. Daná blogerka v ňom predvádzala oblečenie, ktoré jej vôbec nelichotilo a mne napadlo práve slovo nevkusné.

V dnešnom článku teda nájdete popis najčastejších prípadov, kedy vaše oblečenie môže vyzerať nevkusne.


Prípad 1 – Nosíte úplne nevhodné strihy

V snahe vyzerať moderne neberiete do úvahy to, aký máte telesný tvar a proporcie a obliekate si odevy, ktoré zvýrazňujú nedokonalosti, alebo vám pridávajú objem.

Vy sa možno cítite moderne a „in“, ale veľa ľudí okolo vás sa v duchu pýta, či nemáte doma zrkadlo. Získajú dojem, že nevyzeráte dobre, alebo dokonca, že vyzeráte nevkusne.

zdroj foto: https://www.huffingtonpost.com/2017/08/04/mary-kate-olsen-style-photos_n_3428230.html

Predstavte si opačnú situáciu – máte na sebe strihy, ktoré lichotia vášmu telesnému tvaru, ukrývajú vaše nedokonalosti a ladia s vašimi proporciami. Strihovo pomerne jednoduché kúsky doplníte zaujímavými a modernými doplnkami a vdýchnete im život farbami, ktoré vám pristanú. Pôsobíte moderne a zároveň je na vás príjemný pohľad.

Apropo, videli ste už moju schému pre odhad telesného tvaru? Ak nie, môžete si ju zadarmo stiahnuť.


Prípad 2 – Nosíte farby, ktoré vám vôbec nepristanú

Vaše oblečenie preto popri tvári pôsobí lacno, tvrdo, alebo príliš jangovo. Ľudia okolo vás môžu mať pocit únavy, keď sledujú krikľavé farby vášho oblečenia, zatiaľ čo sústrediť sa na vašu tvár sa zdá byť nemožné. Alebo môžu mať potrebu poľutovať vás, pretože vo farbách, ktoré nosíte, vyzeráte ako utrápená, životom zničená osôbka.

Opäť si predstavte opak – máte na sebe vaše ideálne farby, ktoré úžasne dopĺňajú vašu tvár a vytvárajú s ňou príjemnú súhru. Ľudia vás spontánne zastavujú a hovoria vám, že dnes vyzeráte veľmi sviežo a krásne.

Netušia že je to farbami, ale cítia harmóniu, ktorú vytvára vaša tvár s farebnosťou vášho oblečenia, líčenia, vlasov a doplnkov.


Prípad 3 – Preháňate to s doplnkami

Nosíte veľa doplnkov a myslíte si, že čím ich bude viac, tým viac štýlovo a zaujímavo budete vyzerať. Problém je v tom, že všetky vaše doplnky sa uchádzajú o pozornosť naraz.

Máte rada veľké výrazné náušnice, potrpíte si na lesklú kovovú sponu na opasku, vaša kabelka má lesk a výraznú farbu, na topánkach máte výrazné logo, na šatke nápadný vzor a vaše nohavice majú ozdobné zipsy a trblietky na zadku.

Výsledkom je, že ľudia okolo vás nevedia, kam sa majú pozerať a získajú pocit preplácanosti a nevkusu.

V ideálnom prípade tiež siahnete po viacerých doplnkoch, pretože to tak máte rada. Zameriate sa ale iba na jeden z nich a ten necháte vyniknúť. Ostatné mu budú robiť „podporu“, vďaka ktorej váš hlavný „hrdina“ skvele vynikne.


Prípad 4 – Nosíte nemoderné strihy

Také, ktoré boli aktuálne pred 5-20 rokmi. Všetko vaše oblečenie pôsobí dojmom, že ste ho vytiahli z maminej, alebo starkinej skrine.

Vznikne dojem nevkusu a ľudia okolo vás logicky predpokladajú, že ak nie ste aktuálna, „zaspali ste v dobe“ a je celkom pravdepodobné, že k vám budú pristupovať s dešpektom.

Nosiť retro kúsky môže byť fajn, ale nezabudnite ich v outfite vyvážiť niečím aktuálnym, moderným, súčasným.


Prípad 5 – Nosíte prehnané líčenie

Používate príliš ostré a hrubé očné linky, zmenšujete si oči tvrdým orámovaním, nosíte neprirodzené umelé mihalnice, zvýrazňujete svoj nie ideálny tvar očí zlým výberom očných tieňov.

Nosíte krikľavý rúž, ktorého farba vám nepristane, rozpíja sa vám okolo pier a máte ho i na zuboch… Je množstvo vecí, na ktoré je dobré myslieť, ak nechcete, aby vaše líčenie vyzeralo nevkusne.

Čím ste mladšia, tým viac vám okolie podobné úlety bude tolerovať. S pribúdajúcim vekom je ale lepšie byť ostražitá a vedieť, čo je pre vás dobré.

zdroj foto: http://www.trendsandlife.com/32-worst-makeup-results-make-cosmetics-cry/8/

Predstavte si, že vaše oči sú rozžiarené vhodnou farbou očných tieňov, vaša linka upravuje poklesnuté kútiky očí, vaše oči sú vďaka vhodnému umiestneniu očných tieňov väčšie a žiarivejšie.

Vaša tvár získala život vhodným odtieňom a polohou lícenky a vaše pery sú svieže. Jednoducho vaše líčenie je primerané, vkusné, svieže a na vašu tvár sa príjemne pozerá. Žiadny nevkus, ani „tlačenie na pílu“.


Tomu všetkému sa dá ľahko vyhnúť

Všimli ste si, že uvedené prípady vznikajú len z dôvodu nevedomosti, nepoznania samej seba a neschopnosti objektívne sa na seba pozrieť?

Nikto nemusí vyzerať nevkusne, stačí len vedieť, čo je pre vás dobré. Stačí spoznať samu seba, mať objektívny obraz o svojich prednostiach a nedokonalostiach, o tom, čo vám pristane a čomu je lepšie sa vyhnúť.

To, že niekto vyzerá nevkusne, si často len pomyslíme, ale je ťažké povedať to niekomu nahlas, najmä ak ide o vašu priateľku, či blízku osobu.

Boli ste už niekedy v situácii, kedy sme mali silnú potrebu danú ženu upozorniť? Ako ste to urobili? Čo je pre vás najväčším nevkusom? Pridali by ste do zoznamu ďalšie nevkusné prejavy v oblasti vizáže? Ak máte chuť, neváhajte a zapojte sa do diskusie!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top