Skip to content

Ležérny štýl

Ležérny štýl je pohodlným štýlom. Nositeľky ležérneho štýlu preferujú pohodlie a jednoduché strihy. Praktická stránka oblečenia je pre ne dôležitejšia ako vizuálna, chcú sa cítiť uvoľnene a pohybovať sa pohodlne. Tento štýl sa dá dobre kombinovať s inými štýlmi a takéto kombinácie vytvoria zaujímavý, originálny celok, ktorý bude vystihovať podstatu nositeľky. Súvislosť štýlu a farebnosti: oblečenie v ležérnom štýle je možné vytvoriť pre každý farebný typ.

Elegantný štýl

Žena elegantného štýlu má rada jednoduchý dizajn a čisté línie, ktoré sú oživené nápaditými doplnkami, detailami či farbami. Ženu tohto štýlu možno popísať prívlastkami: rozhodná, sebavedomá, moderná, hravá, má cit pre detail.

Dramatický štýl

Žena dramatického štýlu typu je neprehliadnuteľná, pretože jej oblečenie je výrazné. Nestratí sa v dave, pretože jej outfity sú nápadné svojou farebnosťou, vzormi i doplnkami. Používa veľa nápadných detailov, lesk, masívne doplnky. Ženu tohto štýlu vystihujú nasledujúce slová: výrazná, priama, sebavedomá, rozhodná, vie čo chce.

Klasický štýl

Klasický štýl je ľahko rozpoznateľný, často sa nazýva aj biznis štýlom. O prvkoch biznis štýlu nájdete na blogu samostatný článok. Žena ktorá nosí klasický štýl sa dá popísať slovami: decentná, profesionálna, konzervatívna, solídna, uznáva tradície a hodnoty, chce vždy pôsobiť upravene.

Romantický štýl

Romantický štýl sa nazýva aj ženským štýlom. Je typický drobnými vzormi, pastelovými farbami a veľkým množstvom jemných, subtílnych ozdôb. Pre ženu tohto štýlu je typické, že je: ženská, jemná, romantická, citlivá, starostlivá.  

Umelecký, kreatívny štýl

Umelecký štýl by sa mohol nazývať aj bohémskym, alebo kreatívnym. Charakteristická je preň sloboda a originalita. Žena umeleckého štýlu sa dá popísať nasledovne: nedbá na konvencie a pravidlá, na to čo sa patrí, má slobodného ducha a prejavuje sa to aj v jej oblečení, je originálna, je tvorivá, má zaujímavé a originálne nápady.  

Rebelský štýl

Rebelský štýl je charakteristický nezávislosťou a výrazným dojmom. Žena rebelského štýlu sa dá popísať nasledovne: nedbá na konvencie a pravidlá, na to čo sa patrí, ide proti prúdu je výrazná, je avantgardná. Patria sem rôzne avantgardné módne smery, napr. gothic, skinhead, punk, rock. Vyznávačky tohto štýlu chcú pôsobiť drsne a sexy zároveň. Využívajú často čiernu farbu, kovové detaily, motívy lebky, pavučiny, vybíjanie, cvoky a pod..

Back To Top