skip to Main Content

Ležérny štýl

Ležérny štýl je pohodlným štýlom. Nositeľky ležérneho štýlu preferujú pohodlie a jednoduché strihy. Praktická stránka oblečenia je pre ne dôležitejšia ako vizuálna, chcú sa cítiť uvoľnene a pohybovať sa pohodlne. Tento štýl sa dá dobre kombinovať s inými štýlmi a takéto kombinácie vytvoria zaujímavý, originálny celok, ktorý bude vystihovať podstatu nositeľky. Súvislosť štýlu a farebnosti: oblečenie v ležérnom štýle je možné vytvoriť pre každý farebný typ.

Elegantný štýl

Žena elegantného štýlu má rada jednoduchý dizajn a čisté línie, ktoré sú oživené nápaditými doplnkami, detailami či farbami. Ženu tohto štýlu možno popísať prívlastkami: rozhodná, sebavedomá, moderná, hravá, má cit pre detail.

Dramatický štýl

Žena dramatického štýlu typu je neprehliadnuteľná, pretože jej oblečenie je výrazné. Nestratí sa v dave, pretože jej outfity sú nápadné svojou farebnosťou, vzormi i doplnkami. Používa veľa nápadných detailov, lesk, masívne doplnky. Ženu tohto štýlu vystihujú nasledujúce slová: výrazná, priama, sebavedomá, rozhodná, vie čo chce.

Klasický štýl

Klasický štýl je ľahko rozpoznateľný, často sa nazýva aj biznis štýlom. O prvkoch biznis štýlu nájdete na blogu samostatný článok. Žena ktorá nosí klasický štýl sa dá popísať slovami: decentná, profesionálna, konzervatívna, solídna, uznáva tradície a hodnoty, chce vždy pôsobiť upravene.

Romantický štýl

Romantický štýl sa nazýva aj ženským štýlom. Je typický drobnými vzormi, pastelovými farbami a veľkým množstvom jemných, subtílnych ozdôb. Pre ženu tohto štýlu je typické, že je: ženská, jemná, romantická, citlivá, starostlivá.  

Umelecký, kreatívny štýl

Umelecký štýl by sa mohol nazývať aj bohémskym, alebo kreatívnym. Charakteristická je preň sloboda a originalita. Žena umeleckého štýlu sa dá popísať nasledovne: nedbá na konvencie a pravidlá, na to čo sa patrí, má slobodného ducha a prejavuje sa to aj v jej oblečení, je originálna, je tvorivá, má zaujímavé a originálne nápady.  

Rebelský štýl

Rebelský štýl je charakteristický nezávislosťou a výrazným dojmom. Žena rebelského štýlu sa dá popísať nasledovne: nedbá na konvencie a pravidlá, na to čo sa patrí, ide proti prúdu je výrazná, je avantgardná. Patria sem rôzne avantgardné módne smery, napr. gothic, skinhead, punk, rock. Vyznávačky tohto štýlu chcú pôsobiť drsne a sexy zároveň. Využívajú často čiernu farbu, kovové detaily, motívy lebky, pavučiny, vybíjanie, cvoky a pod..

Minimalizmus

Minimalizmus - štýl o ktorom sa v posledných rokoch veľa diskutuje a ktorý je v kurze. Čo je to vlastne minimalizmus a pre koho je ideálny? Už samotný názov minimalistického štýlu napovedá, že ide o štýl, ktorého základom je jednoduchosť. Základným mottom je veta "v jednoduchosti je krása". Minimalizmus je trend ktorý sa môže zmeniť na životný štýl, pretože aj keď sú nasledovné znaky typické pre oblasť módy, dajú sa aplikovať i do ostatných oblastí života. Neutrálne farby - vyznávači…

Back To Top