Skip to content
Čo nenosiť
1. Čo nenosiť – Nevhodná dĺžka nohavíc
2. Čo nenosiť – Tlmené odtiene so žiarivými
3. Čo nenosiť – Dlhé s dlhým
4. Čo nenosiť – Nesediaci prestrih pod prsiami

Dnešnej téme som sa chcela venovať už dávno, ale nepodarilo sa mi zohnať ilustračné fotografie. Keď som v diskusii uvidela fotografiu Vlasty, požiadala som ju o súhlas so zdieľaním v článku, pretože je to presne to, čo som hľadala. Ak nosíte topy, alebo šaty s prestrihom pod prsiami, čítajte ďalej.


Ako by mal prestrih sedieť

Prestrih pod prsiami môže byť skvelým detailom, za predpokladu že dobre sedí na postave nositeľky. Tento strih dokáže upraviť proporcie trupu, odpútať pozornosť od rovného pása, ale aj dodať celku ženskosť. V ideálnom prípade by prestrih mal sadnúť presne pod prsia, do oblasti spodného lemu podprsenky.

kolaz OK


Dôvod 1 – väčšie prsia

Pri väčšom poprsí sa často stáva, že prsia nadvihnú látku vyššie, takže prestrih sedí v oblasti poprsia a nie pod ním. Vodorovná línia priťahuje pozornosť, deformuje tvar poprsia a zvýrazňuje že top nesedí.

foto prestrih


Dôvod 2 – dlhý dekolt

Zle padnúci prestrih sa ale vyskytuje nielen na ženách s veľkým poprsím. Problém s polohou prestrihu majú i ženy s dlhou oblasťou dekoltu, ktorým tiež často prestrih sedí vyššie, ako by mal. Efekt je podobný – deformácia oblasti poprsia a trupu a priťahovanie pozornosti na nesediaci strih.

Ďakujem Vlaste sa súhlas s uverejnením jej fotografie. Máte vo svojom šatníku nejaký podobný zle padnúci top s prestrihom? Všímate si topy či šaty s nesediacim prestrihom na iných ženách?

PS: Letné dni lákajú von a preto bude počas leta blog fungovať v letnom móde – nové články budú pribúdať, ale nepravidelne a bude ich menej. Želám vám príjemné letné dni, užite si prírodu, slnko, vodu a dovolenky!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top