Skip to content

„Už dávnejšie túžim po kožušinovej veste, lebo sa mi tento trend páči. Nejaké vesty som už aj skúšala, ale zdá sa mi, že to nikdy nebolo ono, tak som zatiaľ nekúpila žiadnu. A chcem Vás poprosiť, či by ste nemohli napísať návod na to, podľa čoho ju vybrať. Ďakujem. Petra.“

Kožušinové vesty sú už niekoľko sezón súčasťou zimných kolekcií. Kožušina môže byť pre väčšinu priemerne objemných žien problematickým materiálom, pretože pridáva objem. V dnešnom článku nájdete popis toho, na čo si pri výbere kožušinovej vesty dať pozor, ale i inšpirácie na jej kombinovanie.


Objemnosť vesty

Kožušina je materiálom, ktorý je hrubý a vytvára objem. Čím hrubšia a objemnejšia kožušina je, tým viac objemu pridá vášmu trupu. Preto ak máte v oblasti trupu viac objemu, je lepšie voliť menej objemné, tenšie a splývavejšie materiály kožužiny.

Riešením môže byť, ak má kožušinová vesta kožušinu len na prednej strane, zatiaľ čo na chrbte je pletenina. Iným riešením je voliť vestu, ktorá ma kožušinu len z rubovej strany a na lícovej strane je tkanina.

kozusinove-vesty-objem


Dĺžka a strih

Ak sa budete riadiť vyššie uvedenými odporúčaniami a vyberiete si i vhodnú farbu vesty, ešte stále nemáte zaručené, že vo veste budete vyzerať skvele, ani v prípade, že ste štíhla. Dôležité je totiž vybrať si i vhodnú dĺžku a strih  vesty.

Krátke kožušinové vesty pridávajú najviac objemu. Ak máte naviac krátky trup, krátka kožušinová vesta vašu disproporciu zaručene zvýrazní. V tomto prípade je lepšie kratšiu vestu nosiť rozopnutú, alebo ešte lepšie – siahnuť po dlhších modeloch.

kozusinove-vesty-dlzka

Ak máte tvarovaný pás, hľadajte vesty, ktoré sú tvarované, zvýrazňujú pás, alebo sa dajú nosiť s opaskom. Vyhnite sa rovným strihom, pretože budete v nich vyzerať nielen objemne, ale aj beztvaro.

kozusinove-vesty-strih


S čím ich kombinovať

Kožušinové vesty nie je dobré kombinovať s ďalšími výraznými prvkami a detailmi, pretože kožušina je sama o sebe výrazná. Vesta, ktorú si vyberiete, by mala ladiť s vaším štýlom – tento typ odevu je skvelý najmä na vytvorenie ležérneho, kreatívneho, či dramatického efektu.

Na nasledujúcich kolážach nájdete inšpirácie – skúste využiť vrstvenie, kombinovať vestu s nohavicami, mini, či maxi šatami, s pulóvrom, alebo tunikou. Možností je veľmi veľa, je len na vás, ktorý spôsob vás osloví.

vesta1 vesta2 vesta3 vesta5

Máte vo svojom šatníku kožušinovú vestu, alebo plánujete jej kúpu? Aký spôsob jej nosenia sa vám najviac páči? Aký typ vesty vám najviac sedí? Páčia sa vám kožušinové vesty? Vaše názory sú vítané v diskusii!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top