Skip to content

Námetom dnešného článku bola Jarka, ktorá je účastníčkou online kurzu Sprievodca farbami. V skupine kurzu sme, spolu s ostatnými členkami kurzu, diskutovali o farbách v jej outfitoch. Na Jarkiných fotkách bolo však pekne vidieť i to, aký veľký rozdiel v celkovom pôsobení vznikol, keď zvolila vhodnú a nevhodnú dĺžku sukne.


Nemáte dokonalé nohy?

Dnešný článok bude najmä pre tie z vás, ktoré nemáte úplne ideálne nohy a chceli by ste, aby vyzerali v oblečení lepšie, alebo štíhlejšie. Ak budete nosiť kratšie dĺžky sukní, ťažko sa vám podarí v tejto dĺžke zakryť objemné stehná, celulitídu na stehnách, alebo nepekné kolená.

A pritom je to jednoduché – stačí zvoliť o niečo dlhšiu dĺžku sukne a výsledok je úplne iný – oveľa lepší.


Tip, ako objaviť ideálnu dĺžku sukne

Ak siahnete po dĺžke sukne, ktorá zakryje objemné, alebo nelichotivé časti nôh, ľudia okolo vás nebudú mať o nich ani tušenia. Budú vidieť iba krajšie formovanú a štíhlejšiu časť vašich nôh.

Ak sa pýtate, aká je ideálna dĺžka sukne, mali by ste vedieť, že je to individuálne, pretože záleží od dĺžky, tvarovania a objemnosti vašich nôh a aj od tvaru kolien. Prečítajte si tento článok a môže vám pomôcť i nasledujúci tip:

Oblečte si sukňu s dĺžkou po kolená a požiadajte niekoho, aby vás fotil. Aranžujte svoju sukňu do rôznych dĺžok – posúvajte si ju od kolien smerom vyššie a urobte pár záberov v rôznych dĺžkach.

Možno budete prekvapená tým, čo uvidíte, pretože na fotkách uvidíte oveľa viac ako v zrkadle.


Aj strih je dôležitý

Pri výbere sukne nejde len o dĺžku ale i o jej tvar. Vhodný strih totiž tiež dokáže divy – vaša postava v ňom môže vyzerať štíhlejšie, či vyššie. Ak neviete, aký strih sukne je pre vás ideálny, pridávam tipy na ďalšie články, ktoré vám s výberom pomôžu:


Máte problém s výberom vhodnej dĺžky sukne, alebo ste už objavili tú svoju? Viete si vybrať v súčasnej ponuke obchodov sukne a šaty tak, aby lichotili vašim nohám? Ak máte chuť, pridajte svoje názory, postrehy a skúsenosti do diskusie pod článkom!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top