skip to Main Content
Prečo Je Vhodná Dĺžka Sukne Dôležitá

Námetom dnešného článku bola Jarka, ktorá je účastníčkou online kurzu Sprievodca farbami. V skupine kurzu sme, spolu s ostatnými členkami kurzu, diskutovali o farbách v jej outfitoch. Na Jarkiných fotkách bolo však pekne vidieť i to, aký veľký rozdiel v celkovom pôsobení vznikol, keď zvolila vhodnú a nevhodnú dĺžku sukne.


Nemáte dokonalé nohy?

Dnešný článok bude najmä pre tie z vás, ktoré nemáte úplne ideálne nohy a chceli by ste, aby vyzerali v oblečení lepšie, alebo štíhlejšie. Ak budete nosiť kratšie dĺžky sukní, ťažko sa vám podarí v tejto dĺžke zakryť objemné stehná, celulitídu na stehnách, alebo nepekné kolená.

A pritom je to jednoduché – stačí zvoliť o niečo dlhšiu dĺžku sukne a výsledok je úplne iný – oveľa lepší.


Tip, ako objaviť ideálnu dĺžku sukne

Ak siahnete po dĺžke sukne, ktorá zakryje objemné, alebo nelichotivé časti nôh, ľudia okolo vás nebudú mať o nich ani tušenia. Budú vidieť iba krajšie formovanú a štíhlejšiu časť vašich nôh.

Ak sa pýtate, aká je ideálna dĺžka sukne, mali by ste vedieť, že je to individuálne, pretože záleží od dĺžky, tvarovania a objemnosti vašich nôh a aj od tvaru kolien. Prečítajte si tento článok a môže vám pomôcť i nasledujúci tip:

Oblečte si sukňu s dĺžkou po kolená a požiadajte niekoho, aby vás fotil. Aranžujte svoju sukňu do rôznych dĺžok – posúvajte si ju od kolien smerom vyššie a urobte pár záberov v rôznych dĺžkach.

Možno budete prekvapená tým, čo uvidíte, pretože na fotkách uvidíte oveľa viac ako v zrkadle.


Aj strih je dôležitý

Pri výbere sukne nejde len o dĺžku ale i o jej tvar. Vhodný strih totiž tiež dokáže divy – vaša postava v ňom môže vyzerať štíhlejšie, či vyššie. Ak neviete, aký strih sukne je pre vás ideálny, pridávam tipy na ďalšie články, ktoré vám s výberom pomôžu:

Prečítajte si aj
Ako vybrať sukňu podľa telesného tvaru
Prečítajte si aj
Sukňa ukryje viac
Prečítajte si aj
Ideálna dĺžka sukne
Prečítajte si aj
Ako oblečením ukryť nedokonalé nohy

Máte problém s výberom vhodnej dĺžky sukne, alebo ste už objavili tú svoju? Viete si vybrať v súčasnej ponuke obchodov sukne a šaty tak, aby lichotili vašim nohám? Ak máte chuť, pridajte svoje názory, postrehy a skúsenosti do diskusie pod článkom!

Back To Top