Kolaz Uvod Dlzka Sukne

Námetom dnešného článku bola Jarka, ktorá je účastníčkou online kurzu Sprievodca farbami. V skupine kurzu sme, spolu s ostatnými členkami kurzu, diskutovali o farbách v jej outfitoch. Na Jarkiných fotkách bolo však pekne vidieť i to, aký veľký rozdiel v celkovom pôsobení vznikol, keď zvolila vhodnú a nevhodnú dĺžku sukne.


Nemáte dokonalé nohy?

Dnešný článok bude najmä pre tie z vás, ktoré nemáte úplne ideálne nohy a chceli by ste, aby vyzerali v oblečení lepšie, alebo štíhlejšie. Ak budete nosiť kratšie dĺžky sukní, ťažko sa vám podarí v tejto dĺžke zakryť objemné stehná, celulitídu na stehnách, alebo nepekné kolená.

A pritom je to jednoduché – stačí zvoliť o niečo dlhšiu dĺžku sukne a výsledok je úplne iný – oveľa lepší.


Tip, ako objaviť ideálnu dĺžku sukne

Ak siahnete po dĺžke sukne, ktorá zakryje objemné, alebo nelichotivé časti nôh, ľudia okolo vás nebudú mať o nich ani tušenia. Budú vidieť iba krajšie formovanú a štíhlejšiu časť vašich nôh.

Ak sa pýtate, aká je ideálna dĺžka sukne, mali by ste vedieť, že je to individuálne, pretože záleží od dĺžky, tvarovania a objemnosti vašich nôh a aj od tvaru kolien. Prečítajte si tento článok a môže vám pomôcť i nasledujúci tip:

Oblečte si sukňu s dĺžkou po kolená a požiadajte niekoho, aby vás fotil. Aranžujte svoju sukňu do rôznych dĺžok – posúvajte si ju od kolien smerom vyššie a urobte pár záberov v rôznych dĺžkach.

Možno budete prekvapená tým, čo uvidíte, pretože na fotkách uvidíte oveľa viac ako v zrkadle.


Aj strih je dôležitý

Pri výbere sukne nejde len o dĺžku ale i o jej tvar. Vhodný strih totiž tiež dokáže divy – vaša postava v ňom môže vyzerať štíhlejšie, či vyššie. Ak neviete, aký strih sukne je pre vás ideálny, pridávam tipy na ďalšie články, ktoré vám s výberom pomôžu:

Prečítajte si aj
Ako vybrať sukňu podľa telesného tvaru
Prečítajte si aj
Sukňa ukryje viac
Prečítajte si aj
Ideálna dĺžka sukne
Prečítajte si aj
Ako oblečením ukryť nedokonalé nohy

Máte problém s výberom vhodnej dĺžky sukne, alebo ste už objavili tú svoju? Viete si vybrať v súčasnej ponuke obchodov sukne a šaty tak, aby lichotili vašim nohám? Ak máte chuť, pridajte svoje názory, postrehy a skúsenosti do diskusie pod článkom!

  • Elegant Martina

    Délka a tvar sukně je hodně důležité. Vidím to na sobě jasně. Sukně pod kolena mi zkřiví nohy a přidá 10 let.

  • Petra

    A jakou délku by jste poradila mě paní Beatko? 162cm, 55 kg, nohy lehce kratší a bohužel ne příliš hezké, křivé a silnější kolena. Nejlépe vše cítím v jemně přiléhavé s délkou těsně pod kolena. Podpatky nenosim. Co by jste mi doporučila?

    • Mate nizsiu vysku Petra a kratsie nohy, preto by bola idealna dlzka nad kolena, alebo v pripade dlzky pod kolena podpatky.