Skip to content

Jitka je krásna žena s postavou typu 8. Jej mäkké črty tváre, farebnosť a výrazné telesné krivky vyvolávajú veľmi ženský dojem, avšak Jitkin osobnostný štýl je najmä ležérny a rebelský. Na prvý pohľad sa môže zdať, že tieto fakty sa nedajú na oblečení zosúladiť, ale nie je to tak.

Ak Jitka do svojho oblečenia zakomponuje všetko čo ju vystihuje a
zároveň bude ladiť s jej postavou a farebnosťou, výsledkom môže byť
veľmi jedinečný mix ingrediencií, ktoré Jitku naozaj budú vystihovať a v
ktorých sa bude i skvele cítiť.

Jitka absolvovala konzultáciu Určenia farebného typu a zistili sme, že jej farebnosť je svetlá letná – vyzerá krásne v jemnejších, ľahších, sviežich letných farbách. Jej vlasy sú prirodzene blond a jej modré oči po nalíčení ešte viac vynikli. Keď sme sa s Jitkou po týždni opäť stretli pri konzultácii Postavy a štýlu, svoju osobnosť sama opísala ako „ženská od rány“. Už pri prvom stretnutí Jitka pôsobila veľmi uvoľneným, veselým, príjemným dojmom, jej tvár je stále usmiata a dokáže si robiť žarty nielen z okolia, ale i zo seba. Jitka je proste „pohoďáčka“, s ktorou sa nenudíte.

Pri podrobnom skúmaní jej osobnostného štýlu sme odhalili, že Jitku najviac priťahujú odevy v ležérnom štýle, je pre ňu veľmi dôležité voľne sa pohybovať a cítiť sa v oblečení pohodlne. Má prácu, ktorá nevyžaduje formálne oblečenie a zdravotný problém jej nedovoľuje nosiť obuv na príliš vysokých podpätkoch. V jej duši sme ale objavili i kúsok rebélie, snahy ísť proti prúdu a obliecť si na seba niečo zvláštne, „uletené“, či provokatívne. Našli sme i trochu romantiky, jemnosti a ženskosti, ktoré Jitka v sebe má.

Na konzultácii bol prítomný i Jitkin manžel a bolo veľmi zaujímavé pozorovať ako Jitka vidí sama seba a ako ju vidí jej partner. Martin by Jitku rád videl vo viac ženskom oblečení, páčia sa mu na nej šaty s sukne ktoré zvýrazňujú jej ženské krivky, obuv na podpätku ktorá dodáva postave ladnejšiu chôdzu a účesy s vypnutými vlasmi ktoré dodávajú Jitke noblesu a sofistikovanosť. Jitka naopak miluje nízku, pohodlnú a praktickú obuv, nohavice v ktorých sa necíti spútaná a upätá, ležérne kárované košele, pásikované topy a jednoduchý účes, ktorý je praktický a ľahko udržiavateľný.

Jemné letné pastely nie sú tým, čo by Jitka doteraz cielene vyhľadávala. Avšak keď sme sa po týždni stretli pri ďalšej konzultácii, ukázala mi niekoľko šperkov, ktoré si sama vyrobila a boli to nádherné pastelové náhrdelníky v letných farbách. I na konzultáciu prišla Jitka oblečená vo „svojich“ farbách a nalíčená tak, aby jej oči vynikli a ja som sa nemohla ubrániť očareniu, pretože vyzerala naozaj veľmi krásne a sviežo.

Jitka pri konzultáciách viac spoznala sama seba, uvedomila si čo je jej blízke, ako by chcela na svojej okolie pôsobiť a dokonca i to ako ju vidí jej partner. Jej postava a farebnosť ju síce predurčujú k veľmi ženským strihom a jemným farbám, Jitkina duša ale potrebuje kompromis.

Ak by sa Jitka obliekala do veľmi jemného, romantického, pastelového oblečenia, vyzerala by síce dobre, ale nebola by to ona, množstvo ženskosti a jemnosti by nezodpovedalo miere, ktorú má Jitka momentálne vo svojom osobnostnom štýle. Jej vyžarovaniu by chýbala tá povestná iskra, to niečo neuchopiteľné, čo cítite z človeka, ktorý je spokojný sám so sebou a cíti sa dobre a uvoľnene.

Som presvedčená, že nasmerovanie k letným farbám môže pomôcť Jitke viac „prebudiť“ ženskú a jemnú časť svojej osobnosti. Možno sa naplno neprejaví hneď, pretože v jednotlivých obdobiach života sa môžu jednotlivé zložky nášho osobnostného štýlu prejavovať viac a iné menej. Poznanie štýlu Jitke však určite pomôže vyberať a kombinovať oblečenie tak, aby v ňom mala všetko, čo potrebuje – ležérnosť, ženskosť i štipku rebelstva, presne v takom pomere, aký si jej duša, okolnosti a životné obdobie budú vyžadovať. Želám Jitke všetko dobré!

Súvisiace články:
Neformálne oblečenie pre postavu „8“
Ste nohavicový, sukňový, alebo šatový typ?
Z praxe – Dve rôzne ženské postavy
Ako vybrať sukňu podľa telesného tvaru
Rady pre veľké prsia
Prečo je dôležité poznať svoj štylistický typ
Čo o nás prezrádza naše oblečenie?
Aké sú vaše priority pri výbere oblečenia?
Dá sa naučiť byť štýlovou?
Ako možno oblečenie štylisticky vyzdvihnúť, alebo „zhodiť“

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top