skip to Main Content


Táňa a Katka ma po Určení farebného typu opäť navštívili a absolvovali konzultáciu Odevy a štýl pre váš typ postavy. Ich štýl sa dá perfektne zladiť s ich farebnosťou, ale pri výbere vhodných strihov sa ukázalo, že Katka má v obľube presne tie typy odevov, ktoré jej telesnému tvaru nelichotia a zvýrazňujú jej nedostatky.

ilustračné foto: Jennifer Love Hewitt

Táňa má veľmi rada sukne, blúzky, šaty, dokonca sa v nich cíti lepšie ako v nohaviciach. Rada do svojho šatníka zaraďuje prvky etna, folklóru, hippies, jej štýl má veľa prvkov umeleckého štýlu a dá sa výborne kombinovať s jej teplou jesennou farebnosťou.

Postava Táni je zmesou postáv tvaru trojuholníka a presýpacích hodín – má širšie ramená, ale jej boky sú ženské a Táňa má i krásne tvarovaný pás. Je dosť vysoká a preto jej najväčším problémom bolo to, že si vďaka výške a širším ramenám vo väčšine oblečenia pripadala mohutná a veľká. Potrebovala nájsť strihy oblečenia, ktoré zvýraznia jej pekné nohy, zjemnia a zúžia ramená a ukážu jej tvarovaný pás.

Keďže má Tánička v šatníku najmä ženské kúsky, bude stačiť zamerať sa na ich strihové riešenie a kombinovať oblečenie tak, aby vystihovalo jej dušu a štýl a zároveň lichotilo jej telesnému tvaru. Namiesto vrchných dielov, ktoré robia trup Táni mohutnejším a beztvarým, potrebuje nosiť odevy zvýrazňujúce jej krivky a zároveň zjemňujúce širšie ramená. Ukáže tak svoju krásnu ženskú siluetu a dojem mohutnosti a objemnosti sa stratí.

Táňa mi po konzultácii napísala: „Konečne už viem, čo je príčinou, že s hrubými opaskami na páse som vyzerala čudne a radšej som sa na ne doma len pozerala, než by som ich nosila…, prečo mi krátke topy neskutočne vadili…“

U Katky je situácia trochu zložitejšia, pretože minimalizmus ktorý preferuje, síce výborne ladí s jej chladnou zimnou farebnosťou, nie však s jej telesným tvarom. Katkina postava má tvar hrušky s vyššie položeným štíhlym pásom, užšími ramenami, objemnejšími stehnami a tzv. saddlebags. Preto jej rovné, strohé saká a splývavé šaty, ktoré obľubuje, nerobia dobrú službu – robia hornú časť jej stehien objemnejšou a zvýrazňujú jej hruškovitú siluetu. Katka siaha po strihoch, ktoré sú ideálne pre postavu typu stĺp – rovných strihoch, v ktorých nevynikne jej pás, zvýraznia jej saddlebags a dodávajú štíhlemu trupu zbytočný objem.

Katka môže nosiť minimalistické strihy oblečenia, mala by si však vyberať odevy, ktoré zvýraznia jej pás, predĺžia a opticky zoštíhlia jej nohy a dorovnajú šírku ramien k bokom. Ak v oblečení využije neutrálne odtiene a kontrast farieb, budú i žensky tvarované strihy pôsobiť minimalisticky a stroho. Môže sa veľmi úspešne štylizovať i do pánskeho štýlu, ak použije tvarované strihy odevov.

Premýšľala som, ktorou celebritou by sa Katka mohla inšpirovať a napadla mi Jennifer Love Hewitt (o jej telesnom tvare je na blogu samostatný článok). Na nasledujúcej koláži je možné vidieť, že v rovných, strohých strihoch oblečenia sa štíhly pás Jennifer stráca a jej ženská silueta zaniká.

Katkina reakcia po konzultácii bola nasledovná: „Teším sa na nové výzvy s ktorými sa bude treba popasovať a dúfam, že konečne dosiahnem aký-taký nadčasový šatník ktorý už nebude potrebovať veľké investície…“. Držím Katke palce, aby sa jej podarilo zosúladiť farby, štýl a strihy oblečenia tak, že sa vo svojich outfitoch bude cítiť sebavedomo, krásne, propoprčne a najmä prirodzene.

Máte radi minimalizmus? Ladí s vašou farebnosťou a telesným tvarom? Diskusia je tu opäť pre vás!

Súvisiace články:
Šaty vhodné pre definovaný pás
Ako nosiť pánsky štýl

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top