skip to Main Content
Ako získať štýl
1. Štylistika – Ako získať štýl
2. Móda, tipy, triky – Ako nesplynúť s davom
3. Prečo je dôležité poznať svoj štylistický typ
4. Dá sa naučiť byť štýlovou?
5. Ako spoznať svoj štýl z výstrižkov
6. Prečo je dôležité vedieť pracovať so svojou vizážou
7. Vytvorte si svoju „značku“
8. Ako začať budovať štýl

Čo je to štýl? Prečo je dôležité preskúmať, aké štylistické prvky v sebe máme? Prečo je vhodné držať sa tých štylistických prvkov, ktoré sú nám vlastné? Ak patríte medzi ženy, ktoré tvrdia že sa môžu vyzerať skvele v akomkoľvek štýle a že je zbytočné zaoberať sa nejakými štylistickými typmi, čítajte ďalej a možno vás presvedčím o opaku :-).

Kristen Stewart

Ak niekto vyzerá nevýrazne, nenápadne, príliš obyčajne, nudne, fádne, „nedotiahnuto“, neupravene, hovoríme o ňom, že „nemá štýl“. Dôvodom môže byť jeho nezáujem o módu, alebo nízka miera sebavedomia. Nevýrazne a rozpačito však môžu vyzerať i ženy ktoré majú záujem o módu, ale snažia sa na niekoho podobať, niekoho kopírovať.

Veria tomu, že ak na známej herečke, modelke, alebo figuríne vo výklade vyzeralo oblečenie skvele, budú v ňom vyzerať rovnako dobre. Žiaľ nebudú, také jednoduché to nie je. Na dvoch rôznych ženách oblečenie nikdy nevyzerá rovnako, dokonca ani v prípade že majú rovnakú farebnosť a tvar postavy. Každá má totiž inú osobnosť a v tom to je. Štýl je prejavom našej osobnosti, pretavením našich potrieb, pocitov a vlastností do oblečenia.

Prečo je práca niektorých štylistov taká nepresvedčivá? Pretože sa nesnažia spoznať vnútro svojho klienta a snažia sa ho obliecť na svoj obraz, aplikovať na ňom najnovšie, práve aktuálne trendy. Bez toho, aby zistili či budú „fungovať“ a spolupracovať s osobnosťou klienta. Fotografické „premeny“ žien často vyzerajú veľmi nepresvedčivo práve preto, že z danej ženy je proste cítiť že sa v oblečení necíti prirodzene, že ju nevystihuje a je to niečo, čo jej nie je blízke.

Poznanie seba a uvedomenie si svojich osobnostných čŕt a potrieb nás môže posunúť výrazne vpred, otvoriť nám netušené možnosti a získať pocit sebavedomia a súhry nášho vnútra a „obalu“. Môže nám tiež pomôcť vyzerať v danej situácii tak ako potrebujeme a zároveň sa cítiť „vo svojej koži“. Starať sa o vizáž vôbec nie je také povrchné, ako si to niektorí ľudia myslia.

Pozrite si v nasledujúcej galérii outfity Kristen Stewart, u ktorej prevažujú prvky rebelského a dramatického štýlu. Kristen preferuje tmavšie farby, ostré línie, kontrast, kovové doplnky, strohosť. Má rada provokatívnosť, nechce vyzerať „poslušne“, nechce vyzerať ako väčšina iných žien na červenom koberci.

Všimnite si, že pokiaľ v jej outfitoch sú prítomné spomínané prvky, vyzerá veľmi prirodzene a zaujímavo, zatiaľ čo oblečená v konvenčnejších, príliš elegantných, jemných, konvenčnejších, alebo ženských modeloch nevyzerá vôbec presvedčivo.

Prečítajte si popisy jednotlivých štylistických typov tu a zapracujte do svojho oblečenia prvky typické pre štýly, ktoré v sebe objavíte. Nedajte sa niekým vmanipulovať do štylistickej polohy, ktorá vám nie je blízka, nenechajte sa ovplyvniť predavačkou, ktorá vám bude tvrdiť, že „tento strih sedí všetkým“, alebo že „táto farba je teraz trendová“.

Dokážete svoje osobnostné črty pretaviť do svojho oblečenia? Máte pocit, že vaše oblečenie ladí s vašou osobnosťou? Máte v okolí niekoho, koho oblečenie presne vystihuje jeho osobnosť?

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top