Skip to content
Ako získať štýl
1. Dá sa naučiť byť štýlovou?
2. Ako spoznať svoj štýl z výstrižkov
3. Prečo je dôležité vedieť pracovať so svojou vizážou
4. Vytvorte si svoju „značku“
5. Ako začať budovať štýl

Čo vytvára tú zvláštnu charizmu a nenútenosť, s ktorou niektoré ženy nosia svoje oblečenie? Dá sa naučiť byť štýlovou? Impulzom k dnešnému článku bola moja klientka Ľubka, ktorá je veľmi zaujímavá a jej oblečenie je v súlade s jej osobnosťou.

Ľubka prišla na konzultáciu Určenia farebného typu v bielom tope, čiernom saku, džínsoch a oxfordkách, na čom by nebolo nič výnimočné, ak by nezvolila doplnky, ktorými dodala celku iskru a ktoré ju vystihujú. Ľubka má rada klasické línie a neutrálne farby, ale i rockové prvky rebelského štýlu. K outfitu preto doplnila tmavú bundu s kovovými zipsami, vyrezávané rukavice bez prstov a vybíjaný náramok. Pôsobila rozhodným, sebavedomým, energickým dojmom a presne taká aj bola. Jej oblečene ladilo s jej farebnosťou i telesným tvarom, boli v ňom premietnuté jej potreby a vlastnosti a vzniklo tak niečo originálne a pritom veľmi prirodzené.

Ľubka je perfektným príkladom toho, prečo je dobré poznať svoj štýl. Ak poznáte svoju osobnosť a jej potreby, môžete ich prejaviť v oblečení. Okolnosti, pracovné prostredie, alebo okolie nám nie vždy umožňujú prejaviť svoj štýl naplno. Vtedy veľmi pomôže, keď presne vieme, aké farby, línie, materiály, vzory a prvky sú pre náš štýl typické a vďaka nim si vieme „to svoje“ v oblečení dopriať v umiernenej forme. Tak ako Ľubka – najradšej by chodila oblečená celá v rebelskom štýle, avšak jej pracovná pozícia a konzervatívne prostredie menšieho mesta v ktorom žije jej to neumožňujú, preto kombinuje klasický štýl s umiernenými rockovými doplnkami.

Čo vlastne tvorí ten komplex, ktorý dýcha charizmou a zaujímavosťou? Ako sa možno k nemu dopracovať? Dá sa to naučiť? Niektoré ženy majú prirodzený cit pre to, aké prvky oblečenia budú na nich vyzerať skvele, iné ženy sa to musia naučiť. Ak tápete a neviete ktorou cestou sa vybrať, neviete čo je pre vás vhodné a v čom budete vyzerať zaujímavo, potom sa zamerajte na nasledujúce oblasti:

  • objavte svoje ideálne farby, ktoré rozžiaria vašu tvár a nechajú ju vyniknúť
  • spoznajte svoj telesný tvar a proporcie a oblečte sa tak aby vynikli pekné prvky a korigovali ste nedokonalosti
  • noste oblečenie, ktoré má správnu veľkosť a dobre vám sedí
  • pretavte do oblečenia svoju osobnosť, noste oblečenie a doplnky, v ktorých sa odrazia vaše potreby a vlastnosti, ukážte kto ste a aká ste
  • noste oblečenie, ktoré ladí s vaším životným štýlom a oblečte sa vhodne na každú príležitosť
  • buďte moderná.
Ak zladíte všetky uvedené aspekty, vznikne niečo jedinečné, originálne a zaujímavé, čo na nikom inom nebude vyzerať tak prirodzene a dobre ako práve na vás.

Ak sa zameriate len na niektoré z uvedených oblastí, nebude to ono. Nestačí poznať len svoje ideálne farby, alebo svoj telesný tvar. Ak nevyjadríte oblečením i svoju osobnosť a nezohľadníte svoj životný štýl, nebudete vyzerať uveriteľne, nenútene a prirodzene.

Reaguje vaše okolie na vás tak, že ste zaujímavá? Alebo ešte len hľadáte samu seba a svoju štýlovosť? Viete pomenovať, čo vám k štýlovosti ešte chýba? Myslíte si, že štýlovosti sa dá naučiť?

Súvisiace články:

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top