skip to Main Content

Miluška je krásna a milá žena v zrelom veku. Prišla sa za mnou poradiť o vhodných farbách oblečenia a líčenia a aj keď sa pre pár rokmi amatérsky zaoberala farebnou typológiou, ukázalo sa, že jej farebnosť nie je taká, ako predpokladala. U Milušky ma však zaujal i perfektný súlad jej štýlu a farebnosti, ktoré sa krásne dopĺňajú.


ilustračné foto: Helena Bonham Carter

Pred rokmi bola Miluška určená ako zimný typ. Bolo to v období, kedy sa nepoužíval rozšírený tonálny systém, a neutrálnejšie farebné typy boli často zle zaradené. Miluška sa preto sústredila najmä ma zimné odtiene farieb, ale ako sama povedala, cítila, že príliš chladné farby nie sú pre ňu to pravé a občas siahala i po jesenných farbách. Do svojich outfitov vhodne dopĺňala i sýtosť a často využívala čiernu.

Jej tmavosť a sýtosť boli očividné už pohľadom, preto som bola zvedavá či u Milušky pôjde o tmavú zimu (za ktorú sama seba považovala), alebo tmavú jeseň. Už pri odličovaní sa jej tvár „pretepľovala“ a bez make-upu som už tušila, že farebnosť Milušky nebude zimná. Tmavá jeseň sa naozaj potvrdila a Miluška bola trochu prekvapená, ale všetko dávalo zmysel a zrazu bolo jasné, prečo jej niektoré zimné farby vôbec nesedeli, prečo mala občas potrebu siahnuť po jesenných a prečo sa najlepšie cíti vo farbe vlasov, ktorá je teplejšia.

Aj keď Miluška neabsolvovala konzultáciu Odevy a štýl pre váš typ postavy a v jej vizuálnom prejave sú prítomné prvky viacerých štýlov, jedným z prevládajúcich štýlov je výrazný dramatický štýl. Je neprehliadnuteľná a vyšší kontrast a živosť tmavých jesenných farieb a ich vhodných kombinácií sú pre tento štýl ideálne.

Pri líčení sme sa zamerali na korekciu tvaru oka, jeho zväčšenie, rozjasnenie i vytvorenie živého, kontrastného efektu a zároveň efektu zamatovosti a teploty. Miluška prišla na konzultáciu nalíčená tiež kontrastne, ale farebne a jej menšie oči toto líčenie nepomáhalo zväčšiť.

Preto som ju nalíčila viac neutrálne – odtiene svetlej lososovej, stredne tmavej zlato-hnedej a čokoládovej vytvorili na jej očiach úžasný, elegantný efekt, vďaka ktorému tvár dostala iskru, živosť a šmrnc. Miluška ja krásna, upravená žena, ale to líčenie je akoby dodalo ešte viac noblesy a elegancie. Jej manžel, ktorý dovtedy ticho sedel, pri pohľade na ňu spontánne skonštatoval, že je „krásna ženská“ :-). Teplejší odtieň lícenky, bronzer a sýtejší rúž boli už len záverečnou „čerešničkou“ na torte.

Miluška odchádzala prekvapená, ale i spokojná a ako mi pár dní po konzultácii napísala, svoje jesenné farby si s radosťou užíva. Jej ideálne farby oblečenia i líčenia a vhodná technika líčenia jej pomôžu s istotou sa orientovať pri nákupoch a kombinovaní oblečenia a krásne, harmonicky doplnia jej štýl.

Súvisiace články:
Prečo je dôležité poznať svoj štylistický typ
Ako možno oblečenie štylisticky vyzdvihnúť, alebo zhodiť
Ako sa v zime obliecť zaujímavo a nemrznúť
Dramatický štýl

 

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top