Skip to content
Ako získať štýl
1. Dá sa naučiť byť štýlovou?
2. Ako spoznať svoj štýl z výstrižkov
3. Prečo je dôležité vedieť pracovať so svojou vizážou
4. Vytvorte si svoju „značku“
5. Ako začať budovať štýl
Možno ste si v detských rokoch vystrihovali papierové bábiky, ktoré ste obliekali do papierových šiat. Niekedy je dobré vrátiť sa do detských čias i v dospelosti, pretože okrem chvíľky ktorú budete venovať sebe, sa o sebe môžete veľa dozvedieť. Tak ako Mirka.

Mirku som spoznala, keď sme hľadali jej ideálne farby pri konzultácii Určenie farebného typu. Bola presvedčená, že ona žiadny konkrétny štýl nemá, pretože má vo svojom šatníku prvky všetkých štýlov a nevie, ktorý ju najviac vystihuje. Pýtala sa ma, ako môže človek odhaliť svoj dominantný štýl a tak som jej odporučila, aby sa vrátila do obdobia detstva, zobrala módne časopisy a povystrihovala z nich odevy a doplnky, ktoré nielen zodpovedajú jej farebnosti, ale ktoré by zároveň i veľmi rada nosila.

zdroj foto: figaro.sk

Mirka mi na konzultáciu Postava a štýl naozaj priniesla množstvo výstrižkov. Okrem toho, že vystrihnuté odevy a doplnky veľmi dobre svojou farebnosťou zodpovedali jej tmavej a chladnej farebnosti, dalo sa z nich veľmi veľa vyčítať. Na nasledujúcich obrázkoch sa dozviete, čo sa Mirke páči a k čomu inklinuje.

Pokiaľ ide o farby, medzi výstrižkami sme našli aktívne, pasívne i neutrálne farby, ale keď som sa Mirky spýtala, ktoré uprednostňuje, vybrala si aktívne.

Neutrálne farby rada kombinuje s jedným farebným odtieňom, výnimočne využíva analogické kombinácie farieb.

Medzi vzormi sme našli geometrické i abstraktné vzory, ale lepšie sa Mirka cíti v geometrických. Nenašli sme žiadne kvetinové vzory, ani vzájomné kombinácie rôznych vzorov, pretože tie Mirka nevyhľadáva.

Mirka má rada oblé a mäkké, ale i rovné a strohé línie na vzoroch a strihových detailoch a vzájomne ich kombinuje, pričom takáto voľba skvele dopĺňa jej tvár.

Najviac jej vyhovujú odevy a ich kombinácie, ktoré majú v sebe prvky ležérnosti a jednoduchosti, ale objavuje sa v nich i štipka iných štýlov – elegancia, nadčasovosť, hravosť, zaujímavosť…

Pri konzultácii sme sa s výstrižkami pohrali, kombinovali sme vzájomne jednotlivé kúsky a tak Mirka odhalila, ktoré kúsky v jej šatníku využije najviac – ktoré môžu byť jeho základom. V jej prípade sú to tmavé džínsy bez šúchania a výrazných detailov, ktoré sa dajú kombinovať s ležérnymi i klasickými kúskami. Modré lodičky už vo svojom šatníku má a rozhodla sa doplniť si ešte jedny v neutrálnej béžovej.

Práca s Mirkinými výstrižkami bola zaujímavá a aj keď sa z nich samozrejme nedá určiť všetko, môžu byť pomocníkom pre uvedomenie si toho, k akým farbám, líniám, vzorom, kombináciám inklinujeme. Zostáva zistiť, či je tento výber ideálny pre váš telesný tvar, črty tváre, farebnosť, či vyžarovanie a v prípade že nie, hľadať alternatívy tak, aby človek mohol nosiť to čo sa mu páči a aby v tom zároveň vyzeral harmonicky a presvedčivo. Mirka sa pri konzultácii o sebe veľa dozvedela a výstrižky boli jej príjemným začiatkom.

Svoje preferencie môžete zistiť i pomocou stránky Polyvore, pomocou ktorej si môžete skúšať kombinácie oblečenia, doplnkov, vytvárať koláže a pracovať napríklad i s odevami a doplnkami, ktoré sú v aktuálnych kolekciách reťazcov. Pinterest je tiež výborným nástrojom, pomocou ktorého si môžete na virtuálnu nástenku odkladať koláže a oblečenie, ktoré sa vám páčia a následne sa snažiť objaviť spoločné prvky, rysy a vaše osobné štylistické preferencie. Jednoduchšou alternatívou sú výstrižky z časopisov.

Využívate Pinterest na spoznanie svojho štýlu a preferencií? Vystrihujete a odkladáte si z časopisov kúsky, ktoré vás zaujmú? Ak máte chuť, prispejte do diskusie!

Súvisiace články:
Ako vytvoriť dobre kombinovateľný šatník
Ako náš štýl ovplyvňuje výber farieb
Prečo je dôležité poznať svoj štylistický typ
Ako kombinovať štýly
Čo o nás prezrádza naše oblečenie?
Aké sú vaše priority pri výbere oblečenia?

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top