Skip to content
Trápia vás ramienka podprsenky ktoré vykúkajú z trička? Zamyslenie o tom, či je to módne faux paux, alebo nie a v ktorých prípadoch to vyzerá vhodne a kedy nie, plánujem v niektorom z nasledujúcich článkov. V dnešnom príspevku budú najmä fotografie toho ako môže vyzerať jedna podprsenka, ak sa jej multifunkčné ramienka zapnú viacerými spôsobmi.

 

Existujú rôzne strihy tričiek, rôzne vykrojené, s rôznymi typmi výstrihov. Multifunkčná podprsenka vyrieši problém s ramienkami, ktoré budú nevzhľadne trčať na miestach kde nemajú byť videné.  
Ukážeme si tri verzie využitia tejto podprsenky. Prvá jej verzia je s klasickými ramienkami. Táto je vhodná najmä do klasických okrúhlych alebo V výstrihov a je tým najbežnejším využitím podprsenky.
 

 
Pod tričká ktoré sú na chrbte vykrojené tento typ ramienok nie je vhodný, pretože trčiace ramienka kazia vizuálny dojem. Multifunčná podprsenka sa dá zapnúť ďalším spôsobom a tým sú prekrížené ramienka na chrbte. Existujú dve polohy, vybrať si môžete podľa strihu vášho trička, alebo topu, pod ktorým potrebujete ramienka ukryť.


 

 

Existujú i plastové motýliky, ktorými môžete ramienka podprsenky stiahnuť k sebe. S tými však môže byť viacero problémov. Môže sa stať, že ramienka podprsenky nie sú dostatočne dlhé a po ich stiahnutí podprsenka nesedí pekne a môže ťahať. Ide o plast, ktorý vás môže na chrbte odierať a spôsobovať pocit nepohody. Pri opretí o operadlo vám táto pomôcka môže zavadzať a tlačiť vás. Ďalším problémom može byť fakt, že pod bledými a jemnými látkami takýto kus plastu bude viditeľný a vizuálny efekt nebude lichotivý.  

Obliecť si podrpsenku s takýmto motýlikom môže byť celkom veľký problém. 

To sa však určite nedá povedať o obliekaní podprsenky s prekríženými ramienkami, ktoré je veľmi jednoduché. Je potrebné nechať ramienka pripevnené na podprsenke len k jej chrbtovej časti. Na prednej strane podprsenky zostanú ramienka nepripevnené. Podprsenku si oblečte úplne klasicky, tak ako bežný typ – otočte zapínaním dopredu, zapnite pod prsiami a potom otočte do správnej polohy. Posledným úkonom je prekríženie ramienok na chrbte a ich pripevnenie na košíčky podprsenky na prednej strane.

 
Tretím spôsobom ako sa dá multifunkčná podprsenka využiť je ramienko okolo krku. Top s „obojkom“ naozaj nevyzerá dobre ak si k nemu oblečiete podprsenku s klasickými ramienkami. 

 

 

 

Riešenie je jednoduché – použite dlhšie ramienko multifunkčnej podprsenky a pripevnite ho ako „obojok“ okolo krku. Z topu nebude nič trčať a vy budete vyzerať pekne a najmä upravene.  

 

 
Multifunkčná podprsenka má tri odnímateľné ramienka. Dve sú rovnako dlhé, s možnosťou použitia klasickým spôsobom, alebo v prípade že si ich predĺžite spôsobom prekríženia na chrbte. Tretie ramienko je dlhšie a používa sa na „obojok“ okolo krku. 

Tento typ podprseniek vyrába viacero výrobcov. Ja mám tú svoju z predajne Lindex, kde ju predávajú pod označením „multi way“ a jej cena je cca. 13 eur.

Máte tento typ podprsenky? Aké máte s ňou skúsenosti? Alebo ste o nej nevedeli? Prispejte do diskusie!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top