Skip to content
Je leto a to je čas, kedy nosia sukne aj ženy ktoré v iných ročných obdobiach preferujú nohavice. V teplom počasí sú ideálne k sukni sandále, čo však na nohy ak potrebujete mať pančuchy, alebo je chladnejšie počasie?

 


Určite ste už aj vy riešili dilemu čo si obuť v lete k sukni, ak nie je práve veľmi teplo, alebo musíte mať na sebe pančušky. Spojenie sandálov a pančúch sa považuje za trapas, čierne lodičky sú príliš tmavé k bledším letným farbám oblečenia a farebné topánky sú málo univerzálne a nehodia sa ku všetkému. Čo si teda obuť? Riešením sú podľa mňa telové lodičky.

Ich výhody sú nasledovné:

1. sú uzavreté, prípadne s dierkou vpredu, ale tá ani chladnejšom letnom počasí nevadí

2. majú telovú farbu, takže farebne splývajú s nohami, čím ich krásne predlžujú a teda aj zoštíhľujú (tento efekt majú nielen lodičky, ale i sandále a balerínky v telovej farbe)

3. majú bledú farbu, ktorá ladí o oblečením v letných farbách

4. majú neutrálnu farbu, ktorá sa dá kombinovať ku takmer každej farbe oblečenia.

Dostávame sa k problému, kde sa takéto univerzálne lodičky dajú kúpiť. Myslím také, ktoré budú dobre sedieť na nohe, budú mať podpätok taký, že v nich bude možné chodiť i po meste a dlhšie ako hodinu :-), budú elegantné, univerzálne a budú mať šmrnc. Po prezretí našich predajní s obuvou som zistila že vôbec nie je ľahké takéto lodičky zohnať. Také ktoré by vyhovovali mne, som našla v predajniach Baťa, Humanic a Deichmann. Nemožno povedať že by naše predajne s obuvou ponúkali bohatý výber tohto typu lodičiek. Najväčším problémom pre mňa bol najmä privysoký podpätok, v ktorom sa môžete síce ladne prechádzať v kancelárii, ale nedá sa v ňom chodiť po dlažbe v meste, alebo po rozbitých chodníkoch. 

www.bata.sk

www.deichmann.sk

Na fotografiách sú lodičky s dierkou vpredu, pretože práve také som hľadala. Ak by tam nebola, boli by to „iba obyčajné“ lodičky. Tá dierka spolu s platformou im dodáva to „niečo“ zaujímavé, niečo čo má podľa mňa šmrnc. Ak máte v lete pekne urobenú pedikúru a z dierky „vykúkajú“ upravené a nalakované nechty, vyzerá to zaujímavo. Platforma vám predĺži nohy viac ako klasická lodička, pretože podpätok vyzerá vyšší ako v skutočnosti je. Vy v skutočnosti nemusíte chodiť na takom vysokom podpätku, ako to vyzerá. Jeho výška je totiž znížená o výšku platformy. 
Na trhu existujú už i pančušky pre topánky s otvorenou špičkou. Majú označenie „open toe tights“.

 

 Čo si obúvate v lete k sukniam a šatám vy? Máte svoje obľúbené telové lodičky? Podeľte sa o svoje názory a skúsenosti v diskusii!Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top