Skip to content

„Dobrý den paní Beátko, všude teď vidím kozačky nad kolena. Zajímalo by mně, jak je kombinovat a jak je mohou nosit různé typy postav. Jinak jsem váš dlouholetý fanoušek a vaše články mi velmi pomáhají při me práci Módního poradce. Děkuji:-). Petra.“

Čižmy nad kolená sa naozaj už dlhú dobu držia medzi trendmi zimnej sezóny. Ak sa i vám tento typ obuvi páči, ale neviete, ako ich nosiť a či sú vhodné i pre vašu postavu, čítajte ďalej.


Pre aké postavy sú vhodné

Pri čižmách ich výška vždy rozhoduje o tom, či budú vaše nohy vyzerať lichotivo, alebo nie. Často stačí malá zmena výšky a vaše nohy môžu vyzerať inak.

Keďže čižmy nad kolená končia v oblasti stehien, je jasné, že budú na ne priťahovať pozornosť. Preto sú čižmy nad kolená skvelou voľbou pre tie z vás, ktoré máte pekné a štíhle nohy.

Ak sú vaše nohy naviac i dlhé, pokojne si môžete dovoliť nosiť čižmy nad kolená s mini sukňami a šortkami a nemusíte sa snažiť ladiť farbu čižiem a sukne k farbe pančúch.

Ak máte krátke nohy, čižmy nad kolená vám ich predĺžia, najmä ak bude všetko od pása nadol v podobných farbách. Berte však do úvahy nielen dĺžku, ale aj tvar vašich nôh.

Ak máte objemné stehná, lepšou voľbou budú pre vás čižmy tesne pod kolená. Ak zladíte farbu čižiem s farbou pančúch a sukne (alebo nohavíc), predĺžia vaše nohy, ale nebudú priťahovať pozornosť na stehná.

Alexa Chung, Beyoncé, Kim Kardashian, Jennifer Aniston

Ak je vaša postava drobná, vyhnite sa voľným, objemným čižmám, ak nechcete vyzerať ako kocúr v čižmách :-).

Reese Witherspoon


Ako ich nosiť

K čižmám nad kolená vyzerajú najlepšie sukne s dĺžkou nad kolená a šortky. Kombinácia čižiem nad kolená a sukne pod kolená vyzerá málokedy lichotivo (ak nie ste dlhonohá, extrémne štíhla modelka).

Preto ak chcete nosiť čižmy nad kolená, ale nechcete nosiť mini sukne, alebo šortky, siahnite po čižmách, ktoré končia tesne nad kolenami a sukni, ktorá končí len o kúsok vyššie.

Ďalšou možnosťou sú úzke džínsy a nohavice (príp. legíny), ktoré tiež s čižmami nad kolená vyzerajú dobre. Farebné zladenie voľte podľa proporcií a dĺžky vašich nôh.

Olivia Palermo


Podpätky alebo bez?

Ak máte nohy dlhšie ako trup, pokojne voľte čižmy bez podpätku, alebo na nízkom podpätku. Ak sú vaše nohy kratšie, alebo máte nízku postavu, lepšou voľbou bude podpätok, ktorý vám proporcie dorovná a postavu predĺži.


Akú farbu vybrať

Čím bude farba vašich čižiem výraznejšia a farebnejšia, tým väčšiu pozornosť pritiahnu na vaše nohy. Takže ak sú vaše nohy pekné a štíhle, nemusíte sa báť živších farieb čižiem.

Ak ste nízkej postavy, uprednostnite pred pestrými a živými farbami radšej niektoré z vašich ideálnych neutrálnych farieb.

Zabudnite na mýtus, že čierne čižmy sú vhodné pre každého, nie je to pravda!

V obchodoch je čiernych čižiem žiaľ vždy najviac a pritom veľkému množstvu žien táto farba robí viac škody, ako úžitku. Skúste iné neutrálne farby, dokážu vás oveľa viac zvýrazniť a nebudú pôsobiť ťažko a tvrdo, ako sa to stáva často pri čiernej.

Taylor Swift, Olivia Palermo, Claudia Schiffer, Jennifer Aniston


Nosíte čižmy nad kolená? Aký je váš názor na tento trend? Ak máte chuť, zapojte sa do diskusie!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top