Skip to content

Páčia sa mi náhrdelníky, ktoré sa volajú choker (okolo krku). Sú teraz moderné a jeden som si aj kúpila, ale mám pocit že v ňom nevyzerám dobre. Neviem v čom to je, asi že mám kratší krk? A tak som Vás chcela Beátka poprosiť, či by ste o tom niečo nenapísali. Ďakujem! Miriam.

Je pravdou, že nie každý trend je vhodný pre každého. Ak budete nosiť všetko, čo je práve v kurze, určite sa stane, že niečo z toho nebude lichotiť vašej postave, či farebnosti. Alebo to na vás bude vyzerať trochu smiešne, pretože štýl danej veci sa k vám ako osobnosti nehodí.

Preto je dobré vyberať si z trendov len tie, ktoré sú pre vás vhodné, alebo si trendy prispôsobovať (prečítajte si ako vyzerať moderne).


Prečo je dĺžka dôležitá

Vybrať si vhodnú dĺžku náhrdelníka je dosť dôležité.

Ak totiž budete mať na sebe ideálne strihy oblečenia a farby, ktoré vás rozžiaria, dokonca aj štýl oblečenia bude pre vás ideálny, nevhodnou dĺžkou náhrdelníka môžete celkový dojem pokaziť.

Nedávno sme o tom diskutovali vo FB skupine môjho online kurzu Sprievodca farbami. Evka mala radosť, že sa jej podarilo zohnať top v jej ideálnej farbe a výborne ho skombinovala i so zvyškom outfitu, takže vyzerala veľmi dobre. Avšak použila náhrdelník, ktorý vyvolával dojem, že s  ňou neladí, že je určený pre inú ženu – oveľa vyššiu.

Evka argumentovala tým, že teraz sa dlhšie náhrdelníky nosia, ale vždy je fajn prispôsobiť si trendy pre seba – podľa výšky, veľkosti postavy, proporcií, či farebnosti. Tak aby pracovali pre vás a nie proti vám.


Ako vybrať vhodnú dĺžku

  • Ak máte dlhý a štíhly krk, určite sa nemusíte báť náhrdelníkov typu choker.
  • Ak máte veľké prsia, siahajte po náhrdelníkoch, ktoré končia nad poprsím. Pritiahnu pozornosť vyššie a nie na poprsie.
  • Vrstvené náhrdelníky sú ideálne pre tie z vás, ktorým nepristanú príliš krátke náhrdelníky, ale ani nechcú priťahovať pozornosť na poprsie.
  • Dlhšie náhrdelníky sú skvelé pre ženy, ktoré chcú pritiahnuť pozornosť na poprsie, alebo nižšie.
  • Ak je vaša postava nízka, nenoste dlhé náhrdelníky, ak ste vysoká, vyhnite sa príliš krátkym.

Ako vybrať choker

Poďme teraz k otázke Miriam z úvodu článku. Ak má krátky krk, potom naozaj klasický, obojkový typ chokera nebude pre ňu lichotivý. V prípade náhrdelníkov typu choker sa však tiež dá vyberať.

Ak viete, že klasický choker len okolo krku, nie je pre vaše proporcie, či krk vhodný, hľadajte iný typ tohto doplnku.

Siahnite po modeloch, ktoré majú okrem obojkovej časti o ďalšie retiazky, detaily, či prívesky, umiestnené nižšie. Odpútate tak pozornosť od krku a pritiahnete ju nižšie – na dekolt, či poprsie.

Ak taký choker nenájdete, vytvorte si ho sama – pomôžte si vrstvením šperkov. I choker môžete kombinovať s inými náhrdelníkmi. Môžete tak pomôcť svojim proporciám a krku a naviac tak prejaviť svoju kreativitu. Budete originálna a nikto iný nebude mať rovnaký náhrdelník ako vy.

Podľahli ste trendu chokerov, nosíte ich, alebo sa im radšej vyhýbate? Aké typy sú pre vás ideálne? Ak máte chuť, zapojte sa do diskusie!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top