Skip to content

Podobne ako oblečenie, i šperky sa dajú vrstviť. Vďaka vrstveniu môžete získať ešte viac možností, ako vaše náhrdelníky a náramky nosiť. Ak vás táto téma zaujíma, čítajte ďalej.

Máte vo svojej šperkovnici šperky ktoré nenosíte? Nevyhovuje vám ich farba, kontrast, štýl, či veľkosť? Môžete ich úspešne využiť, ak ich vhodne navrstvíte s inými šperkami. Vytvoríte presne taký farebný, veľkostný, či štylistický efekt, ako potrebujete.


Upravte veľkosť a dosiahnite perfektný kontrast

Máte v šperkovnici náhrdelník, ktorý je príliš drobný a jemný a vy máte radšej výraznejšie doplnky? Skombinujte ho s iným a vytvorte tak výraznejší, masívnejší doplnok.

Je váš náhrdelník príliš žiarivý (alebo tlmený) a jeho kontrast vám nepristane? Zdá sa vám krikľavý (príliš fádny)? Upravte mieru kontrastu kombináciou s iným náhrdelníkom.


Dodajte tvári iskru

Máte pocit, že neutrálna farba náhrdelníka (čierna, šedá, hnedá, biela, béžová…) je pre vašu tvár málo živá a fádna? Skombinujte ho s iným náhrdelníkom vo výraznej farbe a dodajte tak svojej tvári iskru.

Máte viac podobných retiazok, ktoré sú samostatne trochu fádne a nevýrazné? Vytvorte z nich originálny vrstvený šperk, aký nebude mať nikto iný.


Zlaďte proporcie a štýl

Máte pocit, že váš náhrdelník je príliš krátky a proporčne k vášmu trupu svojou dĺžkou neladí? Doplňte ho dlhším a vytvorte tak celkovo dlhší a výraznejší šperk, ktorý pretiahne líniu vášho krku, zjemní ramená, či zúži plecia.

Máte viac jemných náramkov vo vašich ideálnych farbách? Noste ich skombinované vždy tak, aby ste vytvorili efekt podľa príležitosti a aby ladili s vaším štýlom.


Veľmi ľahko sa vrstvia najmä dlhšie náhrdelníky, reťaze a náramky, ktoré majú nejakú spoločnú vlastnosť – oblosť (ostrosť) línií, štruktúru, tvar, motív, alebo materiál.

Vrstvením môžete vytvárať harmóniu, meniť farebnú teplotu, mieru kontrastu, tmavosť, posilňovať veľkosť, výraznosť, alebo dramatickosť.

Vrstvením môžete meniť masívnosť a výraznosť šperkov tak, aby ladili s vaším telesným objemom a štýlom. Vrstvením môžete dokonca meniť proporcie vášho tela a pripútavať pozornosť presne na tie miesta svojej postavy, na ktoré chcete.


Buďte jedinečná

Efekt ktorý vytvoríte, zaručene neuvidíte na nikom inom a preto je vrstvenie šperkov cestou ako sa odlíšiť, prejaviť svoj štýl a byť originálnou.

Móda je hra a i so šperkami sa môžete hrať, môžete tvoriť a objavovať nové možnosti a spôsoby ako sa cítiť skvele, originálne a zaujímavo, ako naplno prejaviť svoju osobnosť.

Vrstvíte šperky? Ak áno, aké sú vaše pohnútky? Aké šperky vrstvíte najčastejšie? Podeľte sa o svoje názory a skúsenosti v diskusii!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top