Skip to content
Námet dnešného príspevku je čitateľský. Morgainne nedávno v diskusii spomenula, že je v chladnom počasí stále uzimená a potrebuje byť najmä v teple. Nechce však vyzerať každý deň rovnako a chcela by vyzerať zaujímavo. V reakcii na ňu napísala Lefi, že tento problém rieši vrstvením. Zimné obdobie je naozaj ideálnym na vrstvenie oblečenia a tak v dnešnom príspevku nájdete niekoľko tipov ako na to.

Pre úspešné vrstvenie by ste mali poznať svoj farebný typ. Ak budete mať v šatníku farby, ktoré budú vhodné pre vašu farebnosť, budú sa i navzájom dobre kombinovať a kontrast ktorý kombinácie vytvoria, bude ladiť s vašou tvárou. Čím viac budú farby vo vašom šatníku vzájomne ladiť, tým variabilnejšie ich môžete kombinovať.

Zaujímavé a originálne kombinácie môžete vytvárať z jednoduchých pilierov šatníka. Začneme troma základnými kúskami – blúzka, top a sako. Pomocou nich môžete vytvoriť rôzne kombinácie, záleží od vášho štýlu a chuti, ako ich skombinujete. Top môžete obliecť pod blúzku, na blúzku, blúzku môžete nosiť ako samostatný prvok, môžete si pod ňu obliecť top a použiť ju ako vrchný diel, alebo ju môžete obliecť pod sako, dokonca môžete skombinovať i všetky 3 kusy spolu.

Blúzku môžete skombinovať i s kardigánom, alebo pre ležérnejší dojem môžete vymeniť blúzku sa top.

Top môžete nosiť samostatne a oživiť ho šatkou, či náhrdelníkom, alebo môžete vrstviť dva topy na seba.

Topy s dlhým rukávom sa dajú výborne kombinovať so svetríkmi, kardigánmi, bolerkami, alebo vestami. Opäť by ste nemali zabúdať na doplnky – náhrdelníky, náušnice, opasky a šatky sú práve tými prvkami, ktoré dodajú celej kombinácii záverečný šmrnc.

Zaujímavé vrstvenie v praxi predvádza Jessica Quirk na svojom blogu What I Wore:

Vrstvenie predpokladá cit pre vhodné farebné i tvarové skombinovanie odevov. Ak poznáte tvar svojej postavy a viete aké farby vám pristanú, môže byť vrstvenie pre vás príjemnou zábavou, pomocou ktorej budete každý deň iná. Ak využijete i silu doplnkov, budete naviac i zaujímavá a vaše oblečenie bude originálne, bude vás vyjadrovať a preto sa v ňom budete cítiť sebavedomo. Vrstvením môžete svoju postavu opticky zoštíhliť a tiež odpútať pozornosť od objemnejšieho zadku, bokov, či stehien. Vhodne skombinované farby a miera kontrastu jednotlivých vrstiev zvýraznia farebnosť vašej tváre a vaše oči zažiaria.

Vrstvíte oblečenie? Máte v šatníku dostatok oblečenia ktoré je vzájomne dobre kombinovateľné? Ak máte chuť, zapojte sa do diskusie na tému vrstvenie!

zdroj foto: Polyvore, What I Wore

Súvisiace články:
Tmavosť vrchnej a spodnej vrstvy
Kontrast – tmavostný
Ako ukryť bruško
Prečo je dôležitá i farba spodných dielov
Ako ovplyvňujú strihové detaily náš telesný tvar
Ako môže asymetria pomôcť telesnému tvaru
Obuv podľa telesných proporcií

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top