skip to Main Content
Námet dnešného príspevku je čitateľský. Morgainne nedávno v diskusii spomenula, že je v chladnom počasí stále uzimená a potrebuje byť najmä v teple. Nechce však vyzerať každý deň rovnako a chcela by vyzerať zaujímavo. V reakcii na ňu napísala Lefi, že tento problém rieši vrstvením. Zimné obdobie je naozaj ideálnym na vrstvenie oblečenia a tak v dnešnom príspevku nájdete niekoľko tipov ako na to.

Pre úspešné vrstvenie by ste mali poznať svoj farebný typ. Ak budete mať v šatníku farby, ktoré budú vhodné pre vašu farebnosť, budú sa i navzájom dobre kombinovať a kontrast ktorý kombinácie vytvoria, bude ladiť s vašou tvárou. Čím viac budú farby vo vašom šatníku vzájomne ladiť, tým variabilnejšie ich môžete kombinovať.

Zaujímavé a originálne kombinácie môžete vytvárať z jednoduchých pilierov šatníka. Začneme troma základnými kúskami – blúzka, top a sako. Pomocou nich môžete vytvoriť rôzne kombinácie, záleží od vášho štýlu a chuti, ako ich skombinujete. Top môžete obliecť pod blúzku, na blúzku, blúzku môžete nosiť ako samostatný prvok, môžete si pod ňu obliecť top a použiť ju ako vrchný diel, alebo ju môžete obliecť pod sako, dokonca môžete skombinovať i všetky 3 kusy spolu.

Blúzku môžete skombinovať i s kardigánom, alebo pre ležérnejší dojem môžete vymeniť blúzku sa top.

Top môžete nosiť samostatne a oživiť ho šatkou, či náhrdelníkom, alebo môžete vrstviť dva topy na seba.

Topy s dlhým rukávom sa dajú výborne kombinovať so svetríkmi, kardigánmi, bolerkami, alebo vestami. Opäť by ste nemali zabúdať na doplnky – náhrdelníky, náušnice, opasky a šatky sú práve tými prvkami, ktoré dodajú celej kombinácii záverečný šmrnc.

Zaujímavé vrstvenie v praxi predvádza Jessica Quirk na svojom blogu What I Wore:

Vrstvenie predpokladá cit pre vhodné farebné i tvarové skombinovanie odevov. Ak poznáte tvar svojej postavy a viete aké farby vám pristanú, môže byť vrstvenie pre vás príjemnou zábavou, pomocou ktorej budete každý deň iná. Ak využijete i silu doplnkov, budete naviac i zaujímavá a vaše oblečenie bude originálne, bude vás vyjadrovať a preto sa v ňom budete cítiť sebavedomo. Vrstvením môžete svoju postavu opticky zoštíhliť a tiež odpútať pozornosť od objemnejšieho zadku, bokov, či stehien. Vhodne skombinované farby a miera kontrastu jednotlivých vrstiev zvýraznia farebnosť vašej tváre a vaše oči zažiaria.

Vrstvíte oblečenie? Máte v šatníku dostatok oblečenia ktoré je vzájomne dobre kombinovateľné? Ak máte chuť, zapojte sa do diskusie na tému vrstvenie!

zdroj foto: Polyvore, What I Wore

Súvisiace články:
Tmavosť vrchnej a spodnej vrstvy
Kontrast – tmavostný
Ako ukryť bruško
Prečo je dôležitá i farba spodných dielov
Ako ovplyvňujú strihové detaily náš telesný tvar
Ako môže asymetria pomôcť telesnému tvaru
Obuv podľa telesných proporcií

Urobte si test:

Urobte si test:
Back To Top