Skip to content
Kárované vzory a zvislé prúžky nás môžu opticky zoštíhliť, ak však zvolíme zlý materiál, alebo strih, môžu i zvýrazniť naše nedostatky. Záleží najmä od tvaru našej postavy.

Geometrické vzory, medzi ktoré káro a zvislé prúžky patria, môžu nelichotivo zvýrazniť naše problémové partie. Typ vzoru by sme si mali vyberať nielen s ohľadom na svoju farebnosť, ale aj telesný tvar. Vo všeobecnosti platí, že strohé a ostré línie geometrických vzorov viac ladia s rovnejšími typmi postáv. Ak má vaša postava len mierne krivky, môžete si dovoliť geometrické vzory, ale je potrebné zvoliť ich na dobrom mieste tak, aby korigovali prípadné nedostatky.

Ak je vaša postava výrazne tvarovaná, vyberte si radšej iné vzory ako káro a zvislé prúžky, prípadne voľte dômyselne strihovo riešené šaty s týmito vzormi. Postave s krivkami totiž pri károvanom vzore a zvislých prúžkoch hrozí, že príliš zvýraznia každú oblinu, tukový vankúšik, či nie práve ideálnu líniu nôh. Strohé línie vzorov obopnú postavu a vzniknuté geometrické línie budú kopírovať krivky ktoré by ste možno radšej ukryli. Čím je materiál šiat viac elastický, tým viac dokáže vzor negatívne opticky pôsobiť.

Ak chcete nosiť geometrické vzory a máte postavu s výraznými krivkami, dômyselné strihové riešenie šiat vám môže pomôcť. Cieľom je vyvolať celkový mäkší a oblejší dojem, aby pôsobenie šiat ladilo s oblosťou vášho telesného tvaru a zároveň aby vzor šiat zvýrazňoval len pekné časti vašej postavy a tie nevydarené ukryl. Napríklad tak ako na modeloch v nasledujúcej galérii (kliknite).

Máte vo svojom šatníku kárované šaty, alebo vzor so zvislými pásikmi? Myslíte si, že tento vzor ladí s tvarom vašej postavy? Páčia sa vám geometrické vzory? Diskusia je tu pre vás!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top