Skip to content
S Monikou sme sa ihneď po zvítaní zasmiali, lebo ja som mala problém s nohou a ona mala narazenú kostrč :-). Do dotazníka uviedla, že na konzultáciu sa objednala najmä preto, že na iných ľuďoch často dokáže posúdiť, či ich oblečenie alebo líčenie ladí s ich tvárou, u seba však nie je schopná objektívne posúdiť, v čom vyzerá lepšie.

Monike sú najmilšie jesenné farby a v teste farebnej osobnosti sa to potvrdilo. Je to veľmi príjemná, charizmatická a komunikatívna žena a pri konzultácii zažila dosť veľké prekvapenie, keď sa ukázalo, že teplé jesenné farby jej tvári vôbec nelichotia.

Dominantou Monikinej tváre sú krásne oceľovomodré oči, ktoré pôsobia chladným dojmom. Jej pleť je svetlejšia a vlasy si Monika farbí teplým odtieňom hnedej s červenými a oranžovými pigmentami. Keďže farbené vlasy mohli Monikinu farebnosť skresľovať, pri vizuálnom kontakte sme slovne vylúčili len tmavý, svetlý a kontrastný typ a pokračovali sme šatkovou metódou.

Hneď pri porovnaní teplých a chladných odtieňov sa ukázalo, že Monikina tvár reaguje veľmi nepekne na teplé pigmenty, zatiaľ čo v chladných farbách vyzerala oveľa veľmi harmonicky. Stredne tmavé, čistejšie letné odtiene na nej vyzerali nádherne, jej oceľovomodré oči a bledšia pleť v nich nádherne žiarili. Potvrdilo sa chladné leto, čo bol pre Moniku trochu šok. Na vlastné oči však videla, ako usadlo, nevýrazne a fádne vyzerá vo svojich obľúbených jesenných farbách a uznala, že je to v porovnaní s letnými farbami naozaj veľký rozdiel.

Vzhľadom na citlivejšiu pleť sa zvyčajne Monika snažila hrubšou vrstvou tmavšieho a teplejšieho make-upu prekryť nedokonalosti pleti. Preto keď som jej ukázala bledší matujúci make-up s výborným krycím účinkom a chladnou farebnou teplotou, bola prekvapená a veľmi neverila, že by v takomto odtieni mohla vyzerať dobre. Pri skúške odtieňa sa potvrdilo, že perfektne ladí s jej pleťou, pretože s ňou dokonale splynul. Rozžiaril pokožku Monikinej tváre a vďaka vyššej krycej schopnosti zároveň perfektne zakryl všetky nedokonalosti. V porovnaní s tmavším a ťažším odtieňom, ktorý Monika používala pred konzultáciou, to bola veľká zmena, pretože celkový dojem z jej tváre bol veľmi svieži a mladší. I to je výhoda vhodne zvoleného odtieňa make-upu.

Monikine oči sú hlbšie posadené a pokožka nad horným viečkom je mierne ochabnutá, preto oči pôsobia vpadnutým a uzavretým dojmom.

ilustračné foto

Preto sme svetlejším chladným tieňom zvýraznili jej pohyblivé viečko a chladným tmavším šedo-hnedým odtieňom sme jej oči viac otvorili, vďaka čomu vystúpili z tváre a zažiarili. K výraznejšiemu otvoreniu očí pomohla i jemná šedá linka na hornom viečku, vytočenie rias kulmou na riasy a riasenka v čiernej farbe.

Lícne kosti a líčka sme zvýraznili duom bronzera a lícenky od NYX-u v odtieni 02 – Ibiza, ktorého chladné pigmenty perfektne ladili s chladnou pokožkou Moniky. Na pery sme naniesli jemnú vrstvu výrazne chladného rúžu NYX Jumbo Lip Pencil 722 – Hera, ktorý je určený najmä pre chladné zimné typy, ale v jemnej vrstve vyzerá veľmi sviežo a príjemne i na chladných letách.

Monika bola líčením nadšená a nemohla sa na seba vynadívať v zrkadle :-). Chladným líčením získali jej modré oči ešte viac iskry, tieňmi sme ukryli problém s prepadnutými viečkami a vďaka vhodnému make-upu jej pleť žiarila. Celkové vyžarovanie Monikinej tváre v novom líčení presne zodpovedalo jej farebnosti a ubralo jej niekoľko rokov. Mala som pred sebou mladú, sviežu, zaujímavú a sebavedomú ženu, ktorá ma od radosti z toho ako vyzerá, spontánne objala :-). A ja som z toho mala skvelý pocit!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top