Skip to content

Nektoré ženy majú obuv najmä v neutrálnych farbách, iné milujú výrazné, farebné topánky a väčšina žien má vo svojej zbierke obuvi univerzálnu neutrálnu, ale i farebnú obuv. Pri výbere farby obuvi nestačí zvážiť len váš farebný typ, dôležitý je tiež váš telesný tvar a proporcie. Pre niektoré postavy sú výrazné, farebné topánky vhodnejšie ako pre iné a ak vás zaujíma pre ktoré, čítajte ďalej!

Pri výbere farby obuvi zvážte nasledovné parametre:

AKÉ DLHÉ SÚ VAŠE NOHY

Ak kombinujete výrazné, farebné topánky s inou farbou nohavíc, alebo pančúch, svoje nohy opticky skracujete. Preto ak sú vaše nohy kratšie v porovnaní s dĺžkou trupu a chcete ich opticky predĺžiť, lepšou voľbou je ladiť farbu obuvi s farbou nohavíc, alebo pančúch.


Jennifer Garner

AKÁ VYSOKÁ JE VAŠA POSTAVA

Ak je vaša postava nižšia a najvýraznejšou farbou na nej budú farebné topánky, strhnú na seba celú pozornosť, ktorá bude sústredené na spodnú časť postavy. Opticky to spôsobí, že vaša postava sa bude zdať ešte nižšia.


Reese Witherspoon

AKÉ PEKNÉ SÚ VAŠE NOHY

Ak máte postavu so štíhlejšou, alebo krajšie tvarovanou hornou polovicou a vaše nohy sú objemnejšie, alebo nedokonalé, mali by ste sa radšej vyhnúť výrazným farbám na spodnej polovici tela. Zamerajte sa na zvýraznenie trupu, dekoltu, ramien a tváre a nepriťahujte výraznou farbou obuvi k nohám zbytočne pozornosť.


Kristin Davis

Ak túžite po farebných topánkach a viete, že pre vás nie sú ideálne, zvoľte menej výrazné farby, ktoré budú vyzerať živšie ako hnedá, či čierna, avšak nebudú spôsobovať negatívne optické efekty na vašej postave.

Nosíte radšej farebné, alebo neutrálne topánky? Aké farby obuvi máte vo svojej zbierke? Páčia sa vám výrazné, farebné topánky?

Súvisiace články:
Topánky podľa telesných proporcií
S čím ladiť farbu obuvi
Nevhodná dĺžka nohavíc
Príliš štíhle nohy
Ako oblečením ukryť nedokonalé nohy
Kam sa pozeráme

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top