Skip to content

„Dobry den Beatka. Obraciam sa na Vas s prosbou o radu, ako mam ladit farbu topanok. Teraz na jar mam chut odlozit tmave topanky a kupit si nieco farebnejsie, ale neviem aku farbu si mam vybrat a s cim ju zladit. S kabelkou, alebo radsej nohavicami? Ak si najdete cas na odpoved, budem velmi rada. Vas blog milujem a citam kazdy jeden clanok. S pozdravom Alena.“

Ak vás pri nákupoch nejaké topánky zaujmú, pri uvažovaní o ich kúpe je užitočné položiť si niekoľko otázok:

  • Hodí sa daný odtieň k farbám vo vašom šatníku? Zapadne medzi vaše ideálne farby?
  • Je to výrazný, farebný, nápadný odtieň, alebo neutrálny, menej výrazný?
  • Potrebujem pomocou obuvi upraviť alebo zvýrazniť proporcie svojej postavy?
Ak budete mať jasno v odpovediach na tieto 3 otázky, bude sa vám farba obuvi vyberať oveľa ľahšie. Pomôcť vám môžu i nasledujúce tipy.

Ak je farba obuvi z palety vašich ideálnych farieb, je to výborné. Môžete siahnuť po neutrálnych farbách zo svojej palety, najmä ak vaše nohy nie sú tou časťou tela, ktoré chcete zvýrazňovať. Výber farby prispôsobte i ročnému obdobiu – v teplejších dňoch máme potrebu siahať po ľahších a svetlejších farbách obuvi, v chladnejších po tmavších.

Výrazné, farebné odtiene na topánkach priťahujú pozornosť a preto je pri ich kúpe vhodné zvážiť si, či chcete priťahovať pozornosť na svoje nohy. Ak zladíte farbu obuvi s farbou nohavíc (alebo pančúch a sukne), svoje nohy tak opticky predĺžite. A naopak, ak máte dlhé nohy, môžete si dovoliť odlíšiť farbu obuvi od farby nohavíc, alebo pančúch.

Ak premýšľate podobne ako Alena, nad tým, s čím ladiť farbu obuvi, možností je viac. Farbu topánok môžete ladiť s:

  • farbou vlasov – blondínkam pristanú svetlé farby, tmavovláskam tmavšie, ženám s medenými vlasmi pristanú odtiene koňakovej a pod.
  • farbou nohavíc, alebo pančúch
  • farbou topu, saka, kardigánu, alebo blúzky
  • jednou z farieb vzoru na tope, alebo šatách
  • farbou doplnkov – šatky, náhrdelníka, kabelky, lemu na tope, náušníc, čiapky – tu je potrebné uvedomiť si, kde sa najvýraznejšie farby na našej postave nachádzajú a koľko pozornosti nimi kam smerujeme.

Výber farby obuvi teda nie je len o farbách, ale i o telesnom tvare, proporciách a tiež štýle. Ak pri nákupe zohľadníte všetky faktory, nové topánky budú určite často využívaným prvkom vášho šatníka a nestane sa vám, že si z nejakého náhleho popudu kúpite topánky, ktoré ste ani raz nemali na nohách. Alene želám úspešný nákup!

Využívate všetky svoje topánky, alebo máte doma i nejaké páry, ktoré ste kúpili náhle, bez rozmyslu a nenosíte ich? Viete v čom je problém a prečo ich nenosíte? Máte na jar tak ako Alena, chuť obuť si svetlejšie, alebo živšie farby topánok? Diskusia je tu pre vás, vaše skúsenosti a názory!Súvisiace články:
Ladiť či neladiť
Pre koho sú vhodné výrazné topánky
Ako vybrať obuv podľa štýlu
Ako zamaskovať krivé nohy
Ktoré farby spolu ladia
Ako vytvoriť dobre kombinovateľný šatník
Kam sa pozeráme
Topánky podľa telesných proporcií

5 spôsobov ako predĺžiť nohy v nízkych topánkach

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top