skip to Main Content
Ako Vybrať Farbu Slnečných Okuliarov

Slnečné okuliare je vhodné prispôsobiť tvaru tváre, črtám tváre, ich veľkosti a výraznosti, ale samozrejme i farebnosti tváre. Ak premýšľate o kúpe slnečných okuliarov, dnešný článok bude práve pre vás.

Vhodne vybrané slnečné okuliare vám pomôžu nielen uchrániť oči pred slnečnými lúčmi, ale súčasne budú ladiť s vašou tvárou a harmonicky vás doplnia. Ak siahnete po vhodnom farebnom prevedení, okuliare budú ladiť s vašou ideálnou paletou farieb a preto sa budú jednoducho kombinovať s farbami vo vašom šatníku.

Pri nákupe je vhodné prispôsobiť farbu rámu i skiel okuliarov individuálnym farebným parametrom vašej tváre. Na nasledujúcich kolážach nájdete tipy ako na to.


Farebná teplota

Celkovú farebnú teplotu slnečných okuliarov tvorí nielen farba skiel, ale i farebná teplota rámu. Preto ak má vaša tvár prevahu chladných pigmentov, hľadajte farbu rámu i skiel v chladnejších tónoch – modrá, šedá, kakaovo-hnedá, strieborná, kovová, antracitová, čierna a pod..

Ak potrebujete prevahu teplých tónov, siahnite po okuliaroch v odtieňoch žltej, oranžovej, hnedej, olivovej, khaki, zlatej, medenej, koralovej a pod..

pre prezretie jednotlivých okuliarov kliknite SEM

Kontrast

Čím vyšší kontrast má vaša tvár, tým viac znesie výraznejšie, živšie a žiarivejšie farby rámu i skiel slnečných okuliarov. Hľadajte ostrejšie a čistejšie pôsobiace okuliare.

Ak naopak potrebuje vaša tvár nižší kontrast, hľadajte pokojnejšie kombinácie farby rámu a skiel, jemnosť, mäkký efekt a matnosť.

pre prezretie jednotlivých okuliarov kliknite SEM

Tmavosť

Celkové tmavostné pôsobenie okuliarov je dané mierou tmavosti rámu i skiel. Pri výbere okuliarov zvážte celkovú tmavosť vašej tváre.
Ak máte pleť i vlasy svetlejšie, hľadajte okuliare, ktoré budú pôsobiť viac ľahko (ale dostatočne vás ochránia pred slnkom).
Ak máte naopak tmavšie vlasy a snedú pleť, vyberajte sýtejšie pôsobiace okuliare, avšak v oboch prípadoch nezabudnite zohľadniť i svoju individuálnu mieru kontrastu a farebnej teploty.

pre prezretie jednotlivých okuliarov kliknite SEM

Je pre vás nákup slnečných okuliarov potešením alebo máte s ich výberom problém a zatiaľ ste neobjavili tie pravé? Máte vo svojej zbierke viac slnečných okuliarov, alebo nosíte len jedny, ktoré sú vašimi obľúbenými?

Back To Top