Skip to content

Slnečné okuliare je vhodné prispôsobiť tvaru tváre, črtám tváre, ich veľkosti a výraznosti, ale samozrejme i farebnosti tváre. Ak premýšľate o kúpe slnečných okuliarov, dnešný článok bude práve pre vás.

Vhodne vybrané slnečné okuliare vám pomôžu nielen uchrániť oči pred slnečnými lúčmi, ale súčasne budú ladiť s vašou tvárou a harmonicky vás doplnia. Ak siahnete po vhodnom farebnom prevedení, okuliare budú ladiť s vašou ideálnou paletou farieb a preto sa budú jednoducho kombinovať s farbami vo vašom šatníku.

Pri nákupe je vhodné prispôsobiť farbu rámu i skiel okuliarov individuálnym farebným parametrom vašej tváre. Na nasledujúcich kolážach nájdete tipy ako na to.


Farebná teplota

Celkovú farebnú teplotu slnečných okuliarov tvorí nielen farba skiel, ale i farebná teplota rámu. Preto ak má vaša tvár prevahu chladných pigmentov, hľadajte farbu rámu i skiel v chladnejších tónoch – modrá, šedá, kakaovo-hnedá, strieborná, kovová, antracitová, čierna a pod..

Ak potrebujete prevahu teplých tónov, siahnite po okuliaroch v odtieňoch žltej, oranžovej, hnedej, olivovej, khaki, zlatej, medenej, koralovej a pod..

pre prezretie jednotlivých okuliarov kliknite SEM

Kontrast

Čím vyšší kontrast má vaša tvár, tým viac znesie výraznejšie, živšie a žiarivejšie farby rámu i skiel slnečných okuliarov. Hľadajte ostrejšie a čistejšie pôsobiace okuliare.

Ak naopak potrebuje vaša tvár nižší kontrast, hľadajte pokojnejšie kombinácie farby rámu a skiel, jemnosť, mäkký efekt a matnosť.

pre prezretie jednotlivých okuliarov kliknite SEM

Tmavosť

Celkové tmavostné pôsobenie okuliarov je dané mierou tmavosti rámu i skiel. Pri výbere okuliarov zvážte celkovú tmavosť vašej tváre.
Ak máte pleť i vlasy svetlejšie, hľadajte okuliare, ktoré budú pôsobiť viac ľahko (ale dostatočne vás ochránia pred slnkom).
Ak máte naopak tmavšie vlasy a snedú pleť, vyberajte sýtejšie pôsobiace okuliare, avšak v oboch prípadoch nezabudnite zohľadniť i svoju individuálnu mieru kontrastu a farebnej teploty.

pre prezretie jednotlivých okuliarov kliknite SEM

Je pre vás nákup slnečných okuliarov potešením alebo máte s ich výberom problém a zatiaľ ste neobjavili tie pravé? Máte vo svojej zbierke viac slnečných okuliarov, alebo nosíte len jedny, ktoré sú vašimi obľúbenými?

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top