Skip to content
Kontrast
1. Farebný kontrast
2. Tmavostný kontrast
3. Kontrast čistoty

V úvodnom príspevku série článkov o kontraste ste spoznali kontrast farieb, dnes sa budeme venovať kontrastu tmavostí. Okrem farebnosti, má vplyv na to, ako výrazne, alebo naopak nevýrazne budete v danej kombinácii farieb vyzerať, i rozdiel v tmavosti kombinovaných farieb. Rozhodne o tom, či bude vidieť viac vás, alebo vaše šaty.

Čím väčší je rozdiel tmavostí kombinovaných farieb, tým vyšší tmavostný kontrast tieto farby vytvárajú a naopak. Svetlá farba kombinovaná so svetlou (alebo tmavá s tmavou, či stredne tmavá so stredne tmavou) pôsobia menej výrazne a viac pokojne, zatiaľ čo svetlá s tmavou vytvárajú výrazný, nápadný, dramatický efekt.

Miera tmavostného kontrastu tváre záleží od tmavosti jednotlivých častí vašej tváre – čím podobnejšiu tmavosť majú vaše tvárové črty, tým nižší tmavostný kontrast máte v tvári a naopak.


Spoznanie farebného a tmavostného kontrastu je „aha“ momentom pre väčšinu žien, pretože vďaka kontrastu vždy budete vedieť, ako vaše farby kombinovať.

Kontrast je zásadným prvkom, pretože bez správneho kontrastu nebudete vo svojich farbách vyzerať tak skvelo, ako by ste mohli.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top