Skip to content

Keď sa nezhoduje farebný typ s farebnou osobnosťou, môže to byť problém, ale nie neriešiteľný Dnešný príspevok bude o konzultácii s Luciou, ktorá nosí a vyhľadáva výraznejšie farby ako jej tvár potrebuje, napriek tomu to vďaka svojmu štýlu dokáže ustáť. Stačia malé zmeny a výsledok bude dokonalý.

Lucia absolvovala Určenie farebného typu i Korekciu postavy odevom. Je to mladá žena, ktorá študovala umelecký smer a venuje sa umeniu, móde a líčeniu i pracovne. Jej tvorivosť je evidentná – Lucia je zvyknutá oblečenie si upravovať, prešívať, meniť, zdobiť. Má skvelé originálne nápady a dokáže ich na svojom oblečení i sama zrealizovať.

V dotazníku Lucia uviedla. že jej v teste farebnej osobnosti vyšla jarná aj jesenná osobnosť. A naozaj, mala som pred sebou milú komunikatívnu osobu, ktorá má veľmi rada teplé, živé a farebné odtiene farieb, najmä tie jarné. Jej vlasy sú stredne tmavé, neutrálne hnedé, jej oči sú teplé, tmavšie hnedé, miera kontrastu v jej tvári je vyššia.

Pri šatkovej metóde sa vyšší kontrast potvrdil a ukázalo sa i to, že teplé farby jej tvári lichotia oveľa viac ako chladné. Svetlejšie jarné, príliš svieže odtiene popri Luckinej tvári pôsobili trochu krikľavo a slabo, z jesenných farieb jej lichotili najviac sýte a čisté, dostatočne farebné odtiene. Nevyzerala zle ani v trochu tmavších odtieňoch, pokiaľ boli dostatočne čisté, teplé a farebné. V neutrálnych, „bezfarebných“ farbách Lucka nevyzerala dosť živo. Jej farebnosť je teplá jesenná a mala by sa vyhýbať najmä chladným až neutrálnym, svetlým a tlmeným odtieňom v blízkosti tváre.

Na sebe mala Lucia oblečenú žiarivú, sviežo pôsobiacu jarnú lososovú, skombinovanú s bledou, žiarivou hráškovo zelenou. Tieto farby boli pre jej tvár málo sýte. Lucka sa nemusí vzdávať výraznosti farieb, mala by však pridať na sýtosti a „plnosti“, aby jej jesenné oči a tvár vynikli ešte viac.

Tvorivosť Lucie sa prejavuje i pri farbení vlasov. Má dlhšie vlasy a od korienkov nosí
svoju prirodzenú farbu, ale cca. od polovice dĺžky vlasov si nanáša na
niektoré pramienky teplý, zlatistý odtieň v podobnej tmavosti ako má sama.
Výsledok je skvelý – vlasy vyzerajú prirodzene, sú krásne preteplené a
jemný melír im dodáva plastickosť. Výsledok je oveľa lepší a zaujímavejší ako klasické
ombré.

Obľuba výrazných, sviežich jarných farieb súvisí s tvorivou osobnosťou Lucie. Keďže jej tvár potrebuje sýtejšie, plnšie, ale stále farebné a výrazné odtiene farieb, je jednoduché skĺbiť to čo si žiada jej duša, s tým čo si žiada jej tvár. Stačí jesenné farby dopĺňať akcentami alebo doplnkami v jej obľúbených jarných farbách. Luckin umelecký štylistický typ znesie v oblečení viac ako odporučené jesenné farby. Jej kreativita si žiada i ostrejšie farby a neobvyklé farebné kombinácie, ktoré by na inej, menej tvorivej a originálnej osobnosti s rovnakou farebnosťou mohli pôsobiť rušivo.

Stretnutie s Luciou bolo veľmi inšpirujúce a potvrdilo, že každý človek vyžaruje jedinečnú energiu, ktorá je zmesou viacerých faktorov – farebnosti, štýlu, osobnosti a tvarov. Vzniká tak niečo originálne, čo sa nedá napodobniť. Môžeme napodobniť niekoho štýl, môžeme si obliecť rovnaké farby, aplikovať rovnaké strihy, no nebude to na nás vyzerať rovnako a už vôbec nebudeme vyžarovať rovnakú charizmu. Nejde totiž len o vonkajší obal, ale i o energiu, ktorú vyžarujeme.

Stretli ste sa s človekom, ktorý vyzeral skvele i vo farbách, ktoré boli pre jeho farebnosť príliš, ale osobnostne s ním ladili?

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top