Skip to content

Janka mi napísala email. Žiadala ma v ňom o predaj paletky farieb pre tmavý jesenný typ, pretože si bola istá svojou farebnosťou.

Palety systému ACS, s ktorými pracujem, sú skvelé. Ale k tomu, aby boli maximálne užitočné, je treba vedieť ich používať. Preto som Janke odpísala, že samostatne palety nepredávam. Ak by totiž používala paletu bez zaškolenia, vôbec by nemusela vyzerať dobre, aj keby nosila svoje ideálne farby.

Nejde totiž len o farby samotné, ale aj o to, ako sú skombinované a aký efekt vyvolávajú.

Janka sa teda objednala na osobnú konzultáciu a zažila prekvapenie, pretože jej farebnosť je úplne iná, ako predpokladala. Potrebuje mierne tmavé, zamatové, jemné tlmené letné farby.


Červené líca neznamenajú jesenný typ

Janka ako jeden z dôvodov, prečo sa zaradila medzi jesenné typy, uviedla svoju pleť. Má citlivú pleť, so sklonom k začervenávaniu – nielen pri rozrušení a prechodoch z tepla do zimy, ale aj keď je v pokoji.

Je pravda, že tento typ pleti mávajú často teplejšie typy, ale dôležitý je i podtón pokožky a ten je u Janky chladnejší. V teplých farbách bola červeň na jej tvári oveľa výraznejšia a jej tvár celkovo vyzerala choro.


Hnedozelené oči neznamenajú jesenný typ

Ďalším dôvodom odhadu jesennej farebnosti boli pre Janku jej oči. Majú hnedo-zelenú farbu, s podielom jantárovej farby. Aj keď je v očiach cítiť i teplo, jej tvár oveľa viac žiari v chladnejších farbách. Hnedo-zelené oči môže mať akýkoľvek farebný typ, nenechajte sa preto zmiasť.


Neutrálne vlasy

Jankine vlasy majú neutrálnu až mierne chladnú farebnú teplotu. Na slnku majú síce trochu teplých odleskov, ale celkovo nie sú veľmi teplé (ale ani úplne chladné). Neutrálna farebná teplota je pre tlmené letné typy typická – potrebujú trochu tepla a o kúsok viac chladu.

Mnohé tlmené typy sú presvedčené, že ich farba vlasov je nudná, obyčajná a nezaujímavá, ale problém väčšinou nie je vo farbe vlasov, ale vo farbách, ktoré nosia na oblečení. Ak siahnete po príliš ostrých farbách, vaše vlasy naozaj môžu vyzerať fádne.


Jankina osobnosť

Osobnosť Janky je živá a dynamická. Niet divu, že preferuje oveľa čistejšie farby, ako sú farby v jej palete. Ale každý problém má svoje riešenie.

Janka si svoju potrebu výraznosti môže uspokojiť tak, že bude siahať po najviac živých a dynamických farbách zo svojej palety. Ak si myslíte, že tlmené typy také farby vo svojej palete nemajú, mrknite na nasledujúcu fotografiu.

Naviac – Janka môže mierne posúvať mieru tmavostného a farebného kontrastu, ktorú som jej odporučila. Jej osobnosť malý posun určite unesie.

Farby oblečenia a doplnkov by nemali ladiť len s farebnosťou tváre, ale aj s vnútrom nositeľky. Ak budete nosiť farby len preto, lebo vám niekto povedal, že je to pre vás dobré, ľudia okolo vás vycítia, že sa v nich necítite dobre a prirodzene.


Ako môže Janka vyzerať

Ak Janka:

  • farby zo svojej palety skombinuje s primeraným farebným a tmavostným kontrastom,
  • ak si vyberie farby, ktoré budú pôsobiť živo a aktívne,
  • ak ich psychologické pôsobenie bude ladiť s jej osobnosťou,

jej tvár bude žiariť a ona sa bude v oblečení cítiť výborne. Ak vás zaujíma, ako mať na sebe farby, ktorých psychologické pôsobenie vám bude príjemné, prečítajte si túto sériu článkov.

Patríte medzi tlmené typy a myslíte si, že tlmená znamená nudná? Siahate po tých najmenej živých farbách len preto, že sú výrazne tlmené, ale necítite sa v nich zaujímavo? Nerobte to a nechajte vyniknúť svoju osobnosť. Ak máte chuť, prispejte svojimi názormi a skúsenosťami do diskusie!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top