Skip to content

Spýtala som sa žien vo FB skupine: „Aký je váš najväčší strach v súvislosti s vizážou?“. Odpovede na túto otázku sú skvelým námetom na malé zamyslenie, pretože otvárajú dvere myšlienkam a uvedomeniam, ktorými sa možno nikdy nezaoberáte, ale môžu vám pomôcť daného strachu sa zbaviť…


Že se budu v něčem cítit úžasně, ale buď mě někdo řekne, že to je peklo nebo se sama uvidím a zjistím, že je to propadák…

Čo sa dá vyčítať z tejto odpovede? Neistota, váhavosť, pochybnosti… Ak sa obávate, že niekto iný (alebo vy sama) zhodí to, čím ste boli nadšená, často je to z 2 dôvodov:
  • buď to s oblečením a vizážou neviete, nemáte ani páru, čo vám pristane a v čom vyzeráte dobre (dobre to poznám z minulosti :-)) – a jednoduchým riešením ako sa zbaviť strachu, je naučiť sa to.
  • alebo viete, čo vám pristane, ale nemáte vysporiadané svoje vnútro a rozhodí vás každý negatívny komentár. V tom prípade je dobré začať pracovať na nastavení svojich myšlienok a mysle.

Že vyzerám príliš mlado, dievčensky. Vo filme by mi nikdy nedali rolu záporáka. Vymenila by som sa za ostrejšie rezaný, drsnejší typ, okamžite.

V tejto odpovedi cítiť snahu prispôsobovať oblečenie len vonkajšiemu „obalu“. Presvedčenie, že:
  • ak mám svetlú farebnosť, musím nosiť najmä svetlé farby,
  • ak mám jemnejšie črty tváre, musím nosiť jemnejšie línie. 
Nie, nemusíte. Ak je vaša osobnosť menej jemná ako vzhľad („obal“), dá sa to zladiť tak, aby vnútro aj obal boli v rovnováhe. Poznáte teóriu yin a yang aplikovanú na oblečenie? Tá vám dá odpoveď ako zladiť „obal“ a vnútro a podrobne to riešim v Akadémii skvelej vizáže.

Že se mi stane nějaký trapas – budu mit vyhrnutou sukni, rozepnutý zip u kalhot, díru na punčoše ?

Skúste si predstaviť, čo by ste si pomysleli o žene, ktorá ide po ulici s rozopnutým zipsom (alebo dierou na pančuche), ale inak je vidieť, že je upravená a dala si záležať na tom, ako vyzerá.
Ja by som ju s pristavila a upozornila, že došlo k malej „nehode“ a verím, že by bola rada, že som jej to povedala.
Asi viete, čo tým chcem povedať – že vôbec nejde o tú dieru, ale o to, ako celkovo pôsobíte. Preto sa vôbec neoplatí zaoberať strachom z dier, presvitania, vyhrnutej sukne, či fľaku.
Kvôli nim nebudete predsa horším človekom. To, na čo by ste sa mali zamerať je, ako pôsobiť upravene.

Či sa neoblečiem príliš nudne a nebudem pôsobiť ako príliš vážna žena. Poznám svoj štýl, postavu aj farebný typ, ale sem tam sa mi stane, že sa cítim až trápne nudne :-).

Ak poznáte svoj štýl, postavu aj farebnosť a napriek tomu sa cítite nudne, zrejme s nimi neviete dobre pracovať, alebo nemáte dosť informácií:
  • Poznať svoj farebný typ vôbec neznamená, že viete farby využiť na maximum.
  • Poznať svoj telesný tvar, neznamená, že si viete vybrať dobré strihy a dĺžky.
  • A poznať svoj štýl, neznamená, že sa viete obliecť zaujímavo.
Prečo? Pretože ak veci nerobíte, neskúšate, nepozorujete a nediskutujete o nich, ak nevidíte súvislosti a nemáte nadhľad, všetko know-how vo vašej hlave, je vám vlastne úplne nanič. 

Všetko, čo som vymenovala – know-how, jeho zavádzanie do praxe, súvislosti, pozorovanie a diskutovanie je obsahom Akadémie skvelej vizáže.


Strach je niečo, čo zažívame všetci, líšime sa však tým, ako naň reagujeme

Niekto sa mu poddá, v kuse sa zaoberá myšlienkami na to, čo zlé sa môže stať… a tak tie imaginárne „zlé“ veci vlastne posilňuje a priťahuje do svojho života. Chcete ísť touto cestou?

Ak si však uvedomíte, že strach sú len myšlienky a imaginárne predstavy, ktoré často nemajú nič spoločné s realitou… uvedomenie vlastných strachov vám môže pomôcť.
Ako? Tak, že sa zamyslíte nad tým, čoho sa bojíte, čo to znamená a tak zistíte, čo potrebujete urobiť, aby ste daný strach už nikdy nemali. 
PS: Aké sú Vaše najväčšie obavy a strachy v súvislosti so oblečením? Napíšte mi do diskusie, alebo sa pridajte do FB skupiny Supervizáž diskusie.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top