skip to Main Content

Spýtala som sa žien vo FB skupine: „Aký je váš najväčší strach v súvislosti s vizážou?“. Odpovede na túto otázku sú skvelým námetom na malé zamyslenie, pretože otvárajú dvere myšlienkam a uvedomeniam, ktorými sa možno nikdy nezaoberáte, ale môžu vám pomôcť daného strachu sa zbaviť…


Že se budu v něčem cítit úžasně, ale buď mě někdo řekne, že to je peklo nebo se sama uvidím a zjistím, že je to propadák…

Čo sa dá vyčítať z tejto odpovede? Neistota, váhavosť, pochybnosti… Ak sa obávate, že niekto iný (alebo vy sama) zhodí to, čím ste boli nadšená, často je to z 2 dôvodov:
  • buď to s oblečením a vizážou neviete, nemáte ani páru, čo vám pristane a v čom vyzeráte dobre (dobre to poznám z minulosti :-)) – a jednoduchým riešením ako sa zbaviť strachu, je naučiť sa to.
  • alebo viete, čo vám pristane, ale nemáte vysporiadané svoje vnútro a rozhodí vás každý negatívny komentár. V tom prípade je dobré začať pracovať na nastavení svojich myšlienok a mysle.

Že vyzerám príliš mlado, dievčensky. Vo filme by mi nikdy nedali rolu záporáka. Vymenila by som sa za ostrejšie rezaný, drsnejší typ, okamžite.

V tejto odpovedi cítiť snahu prispôsobovať oblečenie len vonkajšiemu „obalu“. Presvedčenie, že:
  • ak mám svetlú farebnosť, musím nosiť najmä svetlé farby,
  • ak mám jemnejšie črty tváre, musím nosiť jemnejšie línie. 
Nie, nemusíte. Ak je vaša osobnosť menej jemná ako vzhľad („obal“), dá sa to zladiť tak, aby vnútro aj obal boli v rovnováhe. Poznáte teóriu yin a yang aplikovanú na oblečenie? Tá vám dá odpoveď ako zladiť „obal“ a vnútro a podrobne to riešim v Akadémii skvelej vizáže.

Že se mi stane nějaký trapas – budu mit vyhrnutou sukni, rozepnutý zip u kalhot, díru na punčoše 😉

Skúste si predstaviť, čo by ste si pomysleli o žene, ktorá ide po ulici s rozopnutým zipsom (alebo dierou na pančuche), ale inak je vidieť, že je upravená a dala si záležať na tom, ako vyzerá.
Ja by som ju s pristavila a upozornila, že došlo k malej „nehode“ a verím, že by bola rada, že som jej to povedala.
Asi viete, čo tým chcem povedať – že vôbec nejde o tú dieru, ale o to, ako celkovo pôsobíte. Preto sa vôbec neoplatí zaoberať strachom z dier, presvitania, vyhrnutej sukne, či fľaku.
Kvôli nim nebudete predsa horším človekom. To, na čo by ste sa mali zamerať je, ako pôsobiť upravene.

Či sa neoblečiem príliš nudne a nebudem pôsobiť ako príliš vážna žena. Poznám svoj štýl, postavu aj farebný typ, ale sem tam sa mi stane, že sa cítim až trápne nudne :-).

Ak poznáte svoj štýl, postavu aj farebnosť a napriek tomu sa cítite nudne, zrejme s nimi neviete dobre pracovať, alebo nemáte dosť informácií:
  • Poznať svoj farebný typ vôbec neznamená, že viete farby využiť na maximum.
  • Poznať svoj telesný tvar, neznamená, že si viete vybrať dobré strihy a dĺžky.
  • A poznať svoj štýl, neznamená, že sa viete obliecť zaujímavo.
Prečo? Pretože ak veci nerobíte, neskúšate, nepozorujete a nediskutujete o nich, ak nevidíte súvislosti a nemáte nadhľad, všetko know-how vo vašej hlave, je vám vlastne úplne nanič. 

Všetko, čo som vymenovala – know-how, jeho zavádzanie do praxe, súvislosti, pozorovanie a diskutovanie je obsahom Akadémie skvelej vizáže.


Strach je niečo, čo zažívame všetci, líšime sa však tým, ako naň reagujeme

Niekto sa mu poddá, v kuse sa zaoberá myšlienkami na to, čo zlé sa môže stať… a tak tie imaginárne „zlé“ veci vlastne posilňuje a priťahuje do svojho života. Chcete ísť touto cestou?

Ak si však uvedomíte, že strach sú len myšlienky a imaginárne predstavy, ktoré často nemajú nič spoločné s realitou… uvedomenie vlastných strachov vám môže pomôcť.
Ako? Tak, že sa zamyslíte nad tým, čoho sa bojíte, čo to znamená a tak zistíte, čo potrebujete urobiť, aby ste daný strach už nikdy nemali. 
PS: Aké sú Vaše najväčšie obavy a strachy v súvislosti so oblečením? Napíšte mi do diskusie, alebo sa pridajte do FB skupiny Supervizáž diskusie.

Klikni a stiahni si svoj ťahák na kombinovanie farieb:

Klikni a stiahni si svoj ťahák na kombinovanie farieb:
Back To Top