Skip to content

Mávate chvíle, keď stojíte pred zrkadlom a hovoríte si, že vyzeráte akosi fádne? Alebo máte naopak v niektorých svojich farbách oblečenia pocit, že vyzeráte krikľavo? Ak neviete čo s tým, čítajte ďalej, pretože v tomto článku nájdete veľmi jednoduchý postup, ako svoje oblečenie môžete upraviť.


Nedajte fádnosti šancu

Ak nosíte oblečenie, ktorého farba je príliš tlmená, môžete i vy pôsobiť podobne – nudne, nevýrazne a fádne. V príliš tlmených a „pasívnych“ farbách totiž málokto pôsobí sviežo a zaujímavo (platí to dokonca i pre tlmené typy).

Nič však nie je stratené. Ak máte výrazne tlmené farby rada, alebo cítite (alebo viete), že vám pristanú najmä mäkké odtiene farieb, môžete si pomôcť vhodnými doplnkami.

Najjednoduchší spôsob, ako oživiť tlmenú farbu, je skombinovať ju s niečím sviežim. Mojim tipom je použiť doplnok (šatka, alebo náhrdelník), ktorý má v sebe kombináciu svetlejších a tmavších plôch.

Takýto doplnok prinesie tlmenej farbe energiu a živosť. Skúste šatku s bodkami, zvieracím vzorom, pásikmi, či kvetmi. Je jedno, aký bude motív vzoru, dôležité je, aby vzor pôsobil iskrivo a živo.


Potrebujete farbu zjemniť?

Ak potrebujete farbu oblečenia naopak upokojiť a zmierniť jej ostré, či krikľavé pôsobenie, siahnite po šatke, alebo náhrdelníku, v ktorom sa farby mäkko a jemne prelínajú a vstupujú jedna do druhej pokojne.

Skúste šatku s dúhovým prechodom farieb, alebo drobnejší vzor tón v tóne. Uvidíte, že takýto doplnok zmierni a „skrotí“ ostré vyžarovanie pôvodnej farby a celok tak bude pôsobiť mäkšie, elegantnejšie a jemnejšie.


Máte v šatníku veľa farieb odevov, ktorých pôsobenie potrebujete upravovať, pretože sa v nich necítite zaujímavo a dobre? Aký spôsob oživenia / zjemnenia používate vy? Ak máte chuť, neváhajte a zapojte sa do diskusie!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top