skip to Main Content
Nenahraditeľný Prvok V šatníku

Dnešný článok bude o prvkoch šatníka, ktoré sú pre nás nenahraditeľné a bez ktorých sa nevieme zaobísť. Máte vo svojom šatníku niečo, bez čoho si neviete svoje oblečenie predstaviť a čo jednoducho musíte mať na sebe takmer každý deň? Pre mňa je to kúsok červenej farby.

V zime je mojim favoritom červený šál, mám 3 kusy rôznej hrúbky a materiálu a nosím ich ku kabátu, bunde, saku, pulóvrom, topom i šatám.

007

 

V lete je prvkom, ktorý nosím veľmi často, červený prívesok. Mám dva rôzne tvary a striedam ich podľa nálady a potreby. Dokážu oživiť neutrálne oblečenie v mojom šatníku a pomáhajú mi i v oblasti proporcií, pretože priťahujú pozornosť viac ku tvári ako ku spodnej polovici tela.

3

 

Často nosím i červený opasok, ktorý odpútava pozornosť od mojich nôh. Mám rada i malú červenú kabelku, pretože dokáže oživiť neutrálne a monochromatické farebné kombinácie, ktoré nosím veľmi často, pretože najviac ladia s mojím farebným kontrastom.

a1

Červených vecí mám v šatníku viac, ale spomenuté kúsky nosím veľmi často a viem že keď doslúžia, asi budem hľadať za ne podobnú náhradu. Akcenty červenej farby na nich dokážu dodať živosť a dynamiku mojim klasicko – ležérnym kombináciám. Vhodne zvolený odtieň červenej ladí i s mojou pleťou, vlasmi a očami. Červená má pre mňa veľa plusov a aj keď sa občas snažím nosiť akcenty v iných farbách, vždy sa vraciam k červenej, pretože je pre mňa najlepšia.

004

Väčšia plocha červenej je v mojom šatníku zastúpená na blúzke, topoch, kabáte i trenčkote. Na tieto odevy musím mať náladu a ak nie je farba ideálna, necítim sa v nich úplne dobre. Malé plochy červenej na doplnkoch sa mi však zatiaľ nezunovali a jednoducho patria ku mne – sú mojím poznávacím znamením, mojou značkou.

a4

Nenahraditeľným, signálnym prvkom vo vašom šatníku môže byť doplnok, materiál, farba, detail, vo všetkých prípadoch však ide o prvok, ktorý je pre vás typický a ktorý nosíte tak často, že sa občas musíte napomínať, aby ste nosili i niečo iné :-). Je dobré, ak poznáte i dôvody toho, prečo siahate práve po danom prvku a čo vás na ňom priťahuje, teda ktoré prvky vášho osobného štýlu sa v ňom odrážajú.

a8a
Veľa klientiek, ktoré prídu na konzultáciu Postava a štýl, mi na otázku, aké by malo byť ich ideálne oblečenie, odpovedá že „niečím zaujímavé“.
Poznať svoje signálny prvky je dôležité, pretože práve vďaka nim sa žena cíti autenticky a zaujímavo a má na svojom oblečení niečo, čo ju vystihuje a vďaka čomu je jedinečnou a originálnou.
Čo je vaším signálnym prvkom? Máte i vy svoje obľúbené prvky šatníka, bez ktorých si svoje oblečenie neviete predstaviť? Podeľte sa o názory a skúsenosti v diskusii!
Back To Top