Skip to content

Ležérne oblečenie vystihujú slová uvoľnenosť, nenútenosť, voľnosť. Pre veľa žien je dôležitou prioritou cítiť sa vo svojom oblečení pohodlne a uvoľnene, avšak chodiť stále len v ležérnom a športovom štýle nie je dobré. Ak vás zaujíma prečo, čítajte ďalej.


Prečo nie stále

Ležérne a športové oblečenie je typické pohodlnými, voľnejšími strihmi, odolnými materiálmi, jednoduchosťou strihového riešenia, praktickosťou a jemnejšími farebnými kombináciami. Ak tieto parametre človeku vyhovujú, je fajn si ich dopriať a cítiť sa pohodlne a ležérne. Ale nie úplne vždy a v každej situácii.

Ak žena chodí oblečená každý deň v športových nohaviciach či džínsoch, teniskách či iných pohodlných topánkach, mikine, alebo voľnom pulóvri, koženej, športovej bunde či parke, bude sa cítiť každý deň rovnako – pohodlne a ležérne.

Z pohľadu oblečenia bude každý deň rovnaký – žiadny deň nebude výnimočný a ani pocity v oblečení nebudú výnimočné – budú proste pohodlné a ležérne.

Ľudia v okolí ju budú vidieť ako ženu, ktorá svojím oblečením neprejavuje veľa ženskosti, budú ju vidieť – ako pohodlnú a ležérnu.

lezerny

Dara Rolins, Jennifer Aniston


Doprajte si ležérnosť, ale cíťte sa výnimočne

Výrazne ležérne typy nemajú príliš radi situácie, kedy sa musia obliecť viac spoločensky, formálne, či elegantne. V klasickom a elegantnom oblečení sa cítia spútane, nepohodlne a obmedzujúco. Neuvedomujú si, že do každého oblečenia sa dá vniesť trochu ležérnosti tak, aby sa cítili sami sebou, ale aby sa súčasne v danej chvíli cítili inak ako vo svojich bežných outfitoch.

Výnimočné situácie si žiadajú výnimočné oblečenie, iné ako v bežných situáciách. I ležérna žena sa môže obliecť zaujímavo a výnimočne.

Stačí pridať do formálneho, či elegantného oblečenia štipku ležérnosti – materiál s prídavkom elastických vlákien, nižší podpätok, jemnejšie kombinácie farieb a podobne. Alebo pridať do typického ležérneho oblečenia trochu sofistikovanosti, či elegancie. Záleží od miery formálnosti situácie, na ktorú sa obliekate.

kolaz1

Dara Rolins, Jennifer Aniston


Nebyť každý deň rovnaká

Ak je ležérnosť vašou podstatou, neochudobňujte sa o výnimočné, či zaujímavé životné okamihy, chvíle a zážitky tým, že si oblečiete niečo obyčajné, niečo čo nosíte každý deň. Obliekajte sa tak, aby ste sa nemuseli počas týchto chvíľ a situácií cítiť obyčajne, nevhodne, neprimerane, či trápne.

Dara Rolins4Jennifer Aniston

Dara Rolins, Jennifer Aniston

Odložiť v spomínaných situáciách výrazne ležérne, či športové oblečenie je dôležité preto, aby ste svojim oblečením dali najavo výnimočnosť udalosti, ale i preto aby ste sa vo svojom oblečení v danej chvíli cítili oblečená primerane.

Ste ležérny typ? Dokážete sa obliecť na viac spoločenskú, alebo formálnejšiu príležitosť tak, aby ste vyzerali primerane, ale zároveň sa i dobre cítili?

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top