Skip to content
Formálne príležitosti
1. Etiketa – Plesová etiketa
2. Etiketa – Ako sa obliecť na prijímací pohovor
3. Karlov formálny šatník
4. Typické prvky formálneho biznis oblečenia
5. Ako vyzerať profesionálne v teplých farbách
6. Ako vyzerať formálne a nosiť čiernu, ak ste svetlým typom
7. Ako sa obliecť na svadbu v záhrade
8. Ako pôsobiť autoritatívne

„Naši známi nás pozvali na svadbu, ktorá sa bude konať v lete vonku v prírode. Ešte nikdy som na takejto svadbe nebola a potrebovala by som poradiť, čo na seba. Zrejme niečo jednoduché, vzdušné…“. Námet na dnešný článok mi poslala Stanka a keďže leto a záhradné spoločenské príležitosti sa blížia, budeme sa tejto téme venovať v dnešnom článku.

Svadba sama o sebe je spoločenskou udalosťou, ale miesto jej konania môže meniť mieru formálnosti oblečenia hostí. Inak sa treba obliecť keď sa svadba koná v reprezentatívnych priestoroch a inak v záhradnom prostredí.

Ak nemáte presne definovaný dress code na danú udalosť, je vhodné zistiť si niečo viac – v akej záhrade a na akom povrchu sa udalosť koná, či sa bude sedieť na interiérových stoličkách, alebo na drevených záhradných. Čím viac prírodné je prostredie (hlinený povrch, tráva, nábytok z neopracovaného dreva…), tým viac si môžete dovoliť popustiť z miery formálnosti, ktorú by ste zvolili na svadbu bežne.

V letnom období je vhodné na svadbu v záhrade voliť svieže a živé farby z vašej palety, prípadne svieže vzory. Vyhnite sa ťažkým, strohým farbám, tvrdým kombináciam farieb, ale i príliš infantilným vzorom. Prírodné prostredie vyzýva k prejaveniu živosti a sviežosti, ale v slávnostnejšom podaní. Slávnostnosť dodá vášmu oblečeniu lesk, kvalitné materiály a vypracovanie odevov, či jemnejšie doplnky a obuv.

kolaz svadba zahradna

Ak viete, že povrch bude trávnatý, vyberajte si trochu širšie podpätky, ktoré sa nebudú zabárať do trávy a hliny, prípadne voľte obuv bez podpätku, ale jemnú. Pre prípad schladenia je vhodné si k letným šatám zobrať ľahký svetrík, bolero, či pléd. I v tomto prípade vyberajte materiály s istou dávkou jemnosti (splývavejšie, tenšie, kvalitné).

Ak zvolíte jednoduché a jednofarebné šaty, dodajte oblečeniu sviežosť a živosť zaujímavými doplnkami, napr. vzorovaná kabelka, topánky, ozdobný lem, akcent zaujímavej farby, dotyk dramatického prvku… Ak volíte vzorované šaty, doplňte ich doplnkami a líčením tak, aby celok nepôsobil lacno, ale zaujímavo, či kreatívne. Vyhnite sa príliš strohým, usadlým outfitom, snažte sa svojmu oblečeniu dodať niečo, čo vás vystihuje a čo máte rada.

Chodíte na spoločenské udalosti v záhradnom prostredí? Aké oblečenie volíte?

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top