Skip to content
Svadba
1. Vhodný odtieň bielej pre svadobné šaty
2. Ako sa obliecť na svadbu v záhrade
3. Svadobné šaty pre nevestu 40+

„S priateľom v lete zoficiálnime svoj vzťah a tak mi napadla téma na blog – úprava nevesty v zrelšom veku. Aké šaty, farby, vzory, doplnky sú primerané pre ženu 40+ a nevyznejú trápne. Pohrávam sa s myšlienkou na retro šaty (v páse úzke, sukňa kruhová) po kolená, určite nie biele, ale nejaké vzorované, k tomu možno klobúčik a rukavičky (retro štýl 50 -60-te roky). Erika“

Vek je prvkom, ktorý na náš štýl vplýva. To čo na nás vyzerá dobre v 20-tke, môže vo veku 40+ pôsobiť infantilne a trápne. Prečo to tak je? Pretože vekom žena získava skúsenosti, viac nadhľadu, vyrovnanosti a sebavedomia. Väčšinou má stabilný príjem, väčšie deti a preto sa u nej predpokladá sofistikovanejšie, zrelšie pôsobenie a nie naivné, infantilné detinské prejavy. A malo by to byť cítiť i v oblečení.

Jemné, nadýchané šaty s drobným vzorom v pastelových farbách, pastelové líčenie a veľa kučier, vytvoria dojem naivnosti a efekt kŕčovitej snahy vyzerať mladšie. Eleganciu, zrelosť a vyspelosť možno do outfitu preniesť napríklad výraznejšou farbou, pevnejším materiálom, väčším vzorom, leskom, alebo strohejšími líniami. Porovnajte nasledujúce dva outftity – outfit vľavo je pôsobí romanticky a naivne, preto na žene 40+ môže pôsobiť infantilne. Outfit vpravo je ženský, ale nie naivný.

Mieru „zrelosti“, ktorú budú šaty obsahovať, je vhodné voliť podľa individuálnych potrieb, prostredia, osobnosti a štýlu nositeľky.

jin a jang saty

Pokiaľ ide o výber vzoru, je vhodné vyhnúť sa príliš hustým a veľmi drobným vzorom, ktoré väčšinou pôsobia usadlo a fádne. Sviežosť a mladší dojem zabezpečia svieže farby vo vzore, alebo na doplnkoch (o tom, ako vyzerať mladšie, nájdete na blogu samostatný článok) a efekt sofistikovanosti a elegancie zabezpečia abstraktné, štylizované a geometrické vzory.

vzor svadba saty

S doplnkami, líčením a účesom je vhodné postupovať podobne – vyhnúť sa všetkému, čo pôsobí nezrelo, naivne, či detinsky, ale aj usadlo, staro a fádne. Vhodné je primerané líčenie, ktoré nepôsobí vulgárne a nepridáva tvári vek, rovnako ako účes, ktorý lichotí tvaru tváre a pôsobí sviežo. Líčenie i účes by mali harmonicky doplniť tvár nositeľky, ktorá bude vyzerať ako žena a nie ako nezrelé dievča.

Výber štýlu šiat by mal ladiť s osobnosťou nevesty. Ak sa Erike páči retro móda 50.-60. rokov, prečo si nedopriať na svadbu šaty v tomto štýle? Na nasledujúcich fotkách nájdete inšpirácie. Pozn.: Na modeloch nie je zohľadnená Erikina chladná zimná farebnosť ani miera kontrastu, ale je jednoduché predstaviť si dané šaty vo vhodnejších farbách.

Svadba 40+ kolaz saty

Vydávali ste sa po 40-tke? Aké šaty ste zvolili?

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top