skip to Main Content


Farby líčidiel, ich konzistencia, technika líčenia, snaha niekoho kopírovať, to všetko má vplyv na to, ako bude naša nalíčená tvár pôsobiť na iných. Ak sa líčite denne a radi experimentujete a skúšate nové výrobky a odtiene, určite sa vám stáva, že jeden deň sa vám podarí nalíčiť krásne, iný deň to nie je úplne ono. Na čo by sme si teda mali pri líčení dávať pozor?

1. Farebná teplota rúžu, lícenky a očných tieňov by mala ladiť s vašou tvárou. Chladné líčenie vyzerá popri neutrálne alebo teplo sfarbenej tvári vždy tvrdo a málo elegantne, príliš teplé líčenie na chladnej či neutrálnej tvári vyvoláva starší, uplakaný alebo chorý dojem.


Tyra Banks

Leighton Meester


Catherinne Zeta Jones


Lara Stone

2. Pri líčení zohľadnite i tmavosť a kontrast svojej tváre. Ak je vaša farebnosť viac sýta a patríte medzi jesenné či zimné typy, nenoste príliš bledé a pastelové líčenie. Ak ste naopak jemnejšie a bledšie sfarbená, vyhnite sa príliš ťažkému tmavého, či ostrému líčeniu.

Sandra Bullock

Sharni Vinson

3. Ak má vaša tvár vyššiu sýtosť a potrebuje stredne tmavé, alebo tmavšie odtiene farieb, zabudnite na príliš svetlé odtiene rúžov. Urobia vašu tvár bledou a bez života. Ak naviac zvolíte opačnú farebnú teplotu ako potrebuje vaša tvár, mŕtvolný dojem je zaručený.


Jennifer Lopez


Lindsay Lohan

4. Aj je vaša tvár sfarbená jemne, zamatovo, nevýrazne, alebo bledo, vyhnite sa výraznému červenému rúžu. Okolie bude na vašej tvári vnímať len váš pohybujúci sa ústny otvor a nie to, čo hovoríte. Na príliš výrazné rúže by si mali dávať pozor i majiteľky výrazných, väčších pier, alebo rôznych nedokonalostí pleti nachádzajúcich sa v okolí pier.


Holland Roden


Cate Blanchett

5. Preskúmajte tvar, veľkosť i polohu svojich očí a vyberte si líčenie, ktoré bude vhodné práve pre vaše oči, rozjasní ich a opticky vylepší. Nevhodné líčenie dokáže vizuálne zdeformovať celú tvár a dodať jej tak prísny, tvrdý, ťažký, alebo lacný dojem.


Emma Watson


Kristen Stewart

6. Obočie by malo približne zodpovedať farbe vlasov. Je fajn zvýrazniť si obočie a orámovať tak svoje oči a dodať tvári výraz. Ak sa to však preženie so stmavením alebo zosvetlením, vznikne nesúlad, ktorý môže vyvolávať neprirodzený, drsný, niekedy až lacný, či klaunovský dojem.


Angelina Jolie


Sienna Miller

7. Prílišná intenzita líčenia očí často dodáva tvári prehnaný a vulgárny dojem. Je tiež dôležité vedieť, kam očné tiene naniesť, aby oči vyzerali tvarovo optimálne.


Jodie Marsh

8. Vyhnite sa tvrdému orámovaniu očí ceruzkou, ak nechcete aby vaše oči vyzerali menšie. Čím je žena staršia, tým horšie táto technika líčenia očí vyzerá a dokáže tvári dodať niekoľko rokov veku naviac.


vojvodkyňa Kate


Sarah Jessica Parker


Sharon Stone


Lesley Joseph

9. Očné linky môžu byť skvelým pomocníkom k zvýrazneniu očí, ale i nástrojom ktorý dodá očiam ťažkosť, tvrdosť, prípadne lacný a neprirodzený dojem. I zimné typy by si mali dávať pozor na farbu, intenzitu, tvar a tmavosť očnej linky.


Katy Perry


Pamela Anderson

10. Príliš pestré, farebné líčenie vám väčšinou nezaručí, že zanecháte elegantný dojem. Práve naopak – veľa farieb na očných viečkach môže pôsobiť rušivo a lacno.


Lana Del Rey


Lana Del Rey

11. Veľmi tmavé pery tvári dodávajú vek a tvrdosť. Môžu byť súčasťou líčenia ala vamp na večierok, na bežný deň však s tmavými farbami opatrne, ak nechcete vyzerať ako Morticia Addams.


Taylor Momsen

12. Lícenka dokáže dodať tvári iskru a život. Ak však nanesiete na líca príliš veľa lícenky, naviac v nevhodnom odtieni, svieži dojem je preč a  vaša tvár môže pôsobiť špinavo a čudne.


Lindsay Lohan

13. Pozor na celkový dojem. Vhodné líčenie by malo zvýrazniť pekné črty tváre, zamaskovať nedokonalosti, tvár rozjasniť a dodať jej iskru. Žiarivá, upravená pleť je základ. Líčenie vytvorené prstami, prípadne nekvalitnými, rozmazávajúcimi sa výrobkami, nikdy nebude vyzerať profesionálne či elegantne. Ak máte problematickú pleť, nájdite svoj ideálny podkladový krém, ktorý dokáže zamaskovať nedokonalosti. Používajte vhodné výrobky a kozmetické pomôcky, ktoré zabránia tomu, aby vaše líčenie vyzeralo špinavo, lacno, či zanedbane.


Britney Spears


Kesha

14. Neprirodzene vyzerajúce líčenie možno často pozorovať u make-up blogeriek, ktoré predvádzajú líčenie rôznych celebrít, alebo návody na rôzne techniky a štýly líčenia, ktoré sú niečím inšpirované. Tak sa stáva, že ak farebnosť, štýl, intenzita či technika líčenia sú v ostrom kontraste v tvárou blogerky a jej farebnosťou, celkový dojem môže byť rozpačitý. Preto ak sa chcete inšpirovať, popremýšľajte, či dané líčenie je vhodné práve pre vašu tvár.

http://www.petralovelyhair.com

Vo výpočte častých chýb v líčení by sa dalo pokračovať i ďalej, napríklad nevhodným odtieňom make-upu, prehnaným líčením rias a pod. Čo je pre vás tým najhorším faux pas v líčení, s akými chybami ste sa stretli u svojho okolia, čo vás najviac na iných ruší? Našli ste už svoj ideálny spôsob líčenia, alebo stále hľadáte? Ste typ ktorý po objavení toho čo mu pristane, sa drží stále rovnakého líčenia, alebo radi skúšate, experimentujete a hľadáte nové možnosti?

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top