Skip to content
Odtiene farieb
1. Teplé a chladné odtiene červenej
2. Vhodný odtieň bielej pre svadobné šaty
3. Farby – Ako nosiť oranžovú
4. Farby – Šesť odtieňov šedej
5. Sila kakaovo hnedej
6. Farby – Námornícka modrá pre každé ročné obdobie
7. Farby – Komu pristane khaki?
8. Medzi modrou a zelenou
9. Béžová – skvelá neutrálna farba na leto
10. Biela, alebo béžová?

Budu se vdávat a jako každá nevěsta řeším šaty a také jejich barvu. Ve svatebních salonech jsem zjistila, jak minimální, sotva postřehnutelný rozdíl v barevném odstínu může udělat obrovskou změnu v působení celkového dojmu. Nemohla byste zkusit doporučit, které odstíny svatebních šatů by měl který typ upřednostit?

A pokud to není možné (např. dané šaty v tomto odstínu prostě nejsou) jak zmírnit dojem nesouladu? Např doplňky? A jak se k svatebním šatům mají postavit typy, kterým prostě světlé barvy nesluší a zároveň nechtějí rebelovat a vdávat se ve výrazných barvách? Lucka“.


Pre každého existuje jeho ideálna biela

Skúsim zodpovedať všetky Luckine otázky. Na začiatku musím upozorniť že kedže sa dnes budeme baviť o bielej farbe aj jej odtieňoch, budú ilustračné fotografie v silnejšej intenzite danej farby, aby bolo zrejmé aké vlastnosti má daný odtieň mať. Predstavte si teda pri každom farebnom type danú farbu v svetlejšej variante aká bude na fotografii.

Biela pre jednotlivé farebné typy je naozaj rôzna. Môže mať v sebe nádych inej farby, aby farebne ladila s daným farebným typom.

Pre každého existuje jeho ideálna biela. Klasická, čistá biela nie je taká univerzálna, ako sa to traduje a nie každý v nej vyzerá dobre.


Biela pre zimné typy

Biela pre zimné typy je bielou v tej najčistejšej podobe. Čím je belšia, tým lepšie. Zimná biela má prívlastky ľadová, chladná, mrazivá, polárna, je to čistá a žiarivá biela.

Takže nevesty zimého typu (najmä chladný zimný typ) by si mali vyberať vždy čistú bielu a vyhýbať sa teplejším nažltlým odtieňom. Neutrálnejšie zimné typy (tmavý, kontrastný) si môžu dovoliť mať vo svojej bielej i štipku teplých pigmentov.


Biela pre letné typy

Letné typy potrebujú aby ich biela mala chladný odtieň, ale aby bola zároveň mierne tlmená. Znamená to že letná biela môže mať v sebe slabučký nádych modrej, striebornej, šedej, alebo ružovej farby.


Biela pre jarné typy

Jarná biela má v sebe žltý teplý podtón. Ľadová čistá biela by bola pre jarné typy moc chladná, preto je potrebné aby získala potrebnú farebnú teplotu. Žlté pigmenty jej ju zabezpečia. Vhodné sú odtiene champagne či krémovej farby.


Biela pre jesenné typy

Jesenné typy potrebujú bielu s teplým nádychom, ale tlmenejšiu akou je jarná biela. Jesenná biela má v sebe zlatý, alebo oranžový podtón, vďaka čomu pôsobí trochu tažšie ako jarná.


Stačí si vybrať tú svoju bielu, alebo vylepšiť tú menej vhodnú

Lucka správne podotkla že čistá biela nepristane každému farebnému typu. Existuje však veľké množstvo rôznych odtieňov bielej – teplejšie, chladnejšie, tlmené či žiarivé. Ak poznáte svoj farebný typ, stačí si vybrať svoj odtieň.

Ak máte šaty v odtieni ktorý až tak dobre neladí s vašou farebnosťou, neznamená to že nemôžete byť vo svoj veľký deň krásna. Nesprávne farby by nemali byť veľmi blízko vašej tváre, preto je vhodné ak takéto šaty majú hlbší výstrih.

Negatívny efekt „nesprávnej“ farby na vašu pleť môžete potlačiť i tak že k šatám zvolíte doplnky vo farbe ktorá váš farebný typ farebne vystihuje. Ďalšou možnosťou je zvoliť výraznejšie líčenie v správnych farbách.


A čo tmavé typy?

Niektoré farebné typy nevyzerajú dobre v bledom oblečení. Najviac problematické je to pri tmavých typoch. Takmer každá žena sa chce vydávať v bielej, a len preto že ste napríklad tmavým typom sa tejto túžby nemusíte vzdávať.

Nevesta je krásna z pocitu že sa vydáva, jej tvár je žiarivá pretože prežíva niečo výnimočné. Ak je takáto žiarivá tvár nalíčená v správnych farbách, má na sebe šperky vhodných odtieňov, je vždy krásna aj keď svetlé farby pre jej farebný typ nie sú ideálne.

Ak si vyberiete bielu správnej teploty a výraznejšie líčenie, budete vyzerať krásne. Pomocť si môžete i farbou svadobnej kytice. Vyberte si sýtu, intenzívnu farbu kvetov.

V poslednom období sa mi ozvalo dosť budúcich neviest, dúfam teda že im tento príspevok pomôže vybrať krásne šaty v ktorých zažiaria a budú sa cítiť krásne a sebavedome. Lucke ďakujem za tip a želám krásne prežitý svadobný deň.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top