Skip to content
Odtiene farieb
1. Teplé a chladné odtiene červenej
2. Vhodný odtieň bielej pre svadobné šaty
3. Farby – Ako nosiť oranžovú
4. Farby – Šesť odtieňov šedej
5. Sila kakaovo hnedej
6. Farby – Námornícka modrá pre každé ročné obdobie
7. Farby – Komu pristane khaki?
8. Medzi modrou a zelenou
9. Béžová – skvelá neutrálna farba na leto
10. Biela, alebo béžová?

Khaki je zmesou viacerých farieb a pretože má mnoho variácií, v dnešnom článku sa pozrieme na to, pre aké farebné typy je najviac vhodná a ktoré by sa jej mali radšej vyhnúť.

Khaki je názov pre farbu, ktorá je zmesou hnedej, zelenej, žltej, prípadne i šedej. Ide o výrazne tlmený odtieň, čo ho predurčuje byť vhodnou farbou pre farebné typy, ktoré potrebujú tlmenosť a nie príliš vysoký kontrast. Pre obsah typicky jesenných farieb (žltá, hnedá, zelená), je khaki ideálnou farbou najmä pre jesenné farebné typy.


Jarné typy

Pre jarné typy je khaki málo svieža a málo farebná, preto v nej môžu vyzerať fádne a mdlo, akoby bez života. Na nasledujúcej fotografii je Kylie Minogue (svetlá jar) v khaki a. vhodnejšom jarnom odtieni zelenej.

Ak však jarné typy khaki vhodne skombinujú, nebude pre nich zlou voľbou a poslúži lepšie ako napríklad chladná čierna, či antracitová.


Letné typy

Letné typy potrebujú jemnejšie neutrálne, až chladné odtiene farieb, preto ich khaki by mala vždy obsahovať šedú. Khaki je málo živou farbou, dá sa považovať za takmer neutrálnu, preto je dôležité vhodne ju dopĺňať ľahšími, farebnými odtieňmi. Na nasledujúcej koláži nájdete tipy pre kombinovanie khaki s inými farbami.

Z letných typov khaki najviac pristane tlmeným typom. Vhodné odtiene khaki svojou jemnosťou ladia s tvárou tohto typu.


Vojvodkyňa Kate

Ani tlmené letné typy (najmä svetlé podtypy) by však nemali zabúdať na fakt, že khaki si vyžaduje skombinovanie so sviežejšími farbami odevov, líčenia a doplnkov. V opačnom prípade môžu vyzerať trochu fádne, málo sviežo, alebo dokonca i staršie.

Jennifer Aniston

Jesenné typy

Pre jesenné typy je khaki ideálnou farbou, pretože má všetko, čo jesenná farebnosť potrebuje – dobrú farebnú teplotu, mieru tlmenosti i sýtosti. I medzi jesennými odtieňmi khaki však existujú rozdiely.

Tlmená jeseň potrebuje neutrálnejšie a jemné odtiene khaki.

Teplá jeseň si môže dovoliť výraznejšie, menej tlmené odtiene tejto farby, v ktorých je cítiť teplé pigmenty.

Tmavá jeseň bude vyzerať dobre v najtmavších a najmenej tlmených odtieňoch khaki a je ideálne, ak ich doplní výraznejšími farbami.


Zimné typy

Pre zimné typy nie je khaki ideálnou farbou, ak sa však vhodne skombinuje, nemusí vyzerať zle. Zimné typy by mali siahať po najčistejších a najsýtejších odtieňoch khaki (blížiace sa k lesnej zelenej) a je veľmi potrebné rozžiariť ich zimnými farebnými odtieňmi. Zo zimných typov bude v khaki vyzerať najlepšie tmavá zima.

Máte vo svojom šatníku oblečenie v khaki farbe? Ladí toto oblečenie s vašou farebnosťou a nosíte ho rada, alebo to bol len nepodarený nákup a necítite sa v tejto farbe dobre? V prípade že vám tato farba nelichotí, dokážete ju skombinovať a doplniť doplnkami tak, aby na vás vyzerala lepšie alebo dokonca dobre?

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top