Skip to content
Vzory
1. Farebná typológia – Ako nosiť vzory
2. Zle zostavené vzory
3. I vzory majú svoj štýl
4. Vzory a ich formálnosť
5. Ako kombinovať vzory
6. Ako vyberať vzory a potlače
7. Nadčasové a módne vzory
8. Kedy vodorovné pásiky (ne)pridávajú objem
9. Jin a jang – Vzory

Ak máte radi pásiky, ale nedoprajete si ich, pretože si myslíte že rozšíria vašu postavu, v dnešnom článku sa dozviete, že to nie je celkom tak. Za určitých podmienok môže totiž nosiť vodorovné pásiky každá postava.

Vodorovné pásiky tvoria množstvo vodorovných línií, preto je vo všeobecnosti ich optický efekt na postavu rozširujúci a skracujúci. Avšak nie sú pásiky ako pásiky – niektoré rozšíria postavu výrazne, iné takmer vôbec. Aké parametre by ste pri výbere pásikovaného odevu mali zvážiť?

Šírka pásikov

Čím je šírka pásikov väčšia, tým väčší je rozširujúci efekt. Ak máte možnosť vybrať si dve rôzne šírky v rovnakom farebnom prevedení a nechcete svoju postavu rozšíriť, voľte tenšie pásiky.

Kontrast farieb pásikov

Významný vplyv má i miera kontrastu – čím sú farby na pásikoch kontrastnejšie, tým tým sú pásiky viac výrazné. V kontrastných pásikoch bude preto váš trup vyzerať širší ako v rovnako širokých pásikoch vo farbách s podobnou tmavosťou, či farbou.

Dĺžka odevu

Ak nosíte pásiky na krátkom tope, alebo mini šatách, rozširujúci efekt bude väčší ako v prípade, že top alebo šaty sú dlhšie. Ak teda máte napríklad krátky trup a dlhé nohy, siahnite po dlhšom pásikovanom tope, pretože ten váš trup skráti menej, ako rovnako vzorovaný ale kratší, alebo zakasaný top.

kolaz pruzky1

Vrstvenie

Ak chcete nosiť pásiky, ale ste si vedomá že ich šírka, kontrast, alebo dĺžka odevu nelichotia vašej postave, i  v tomto prípade existuje spôsob ako v nich vyzerať dobre. Jednoducho vrstvite pásikovaný odev so sakom, či kardigánom. Je to ideálny spôsob, ako eliminovať rozširujúce a skracujúce efekty pásikov.

Vyberajte svoje pásiky tak, aby lichotili vašej postave a proporciám. Budete mať istotu, že v obľúbenom vzore sa nielen dobre cítite, ale aj skvele vyzeráte.

Beriete pri nákupe pásikovaných odevov do úvahy spomínané parametre? Diskusia je tu opäť pre vás!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top