Skip to content
Vzory
1. Farebná typológia – Ako nosiť vzory
2. Zle zostavené vzory
3. I vzory majú svoj štýl
4. Vzory a ich formálnosť
5. Ako kombinovať vzory
6. Ako vyberať vzory a potlače
7. Nadčasové a módne vzory
8. Kedy vodorovné pásiky (ne)pridávajú objem
9. Jin a jang – Vzory
Ak nosíte vzorované oblečenie, nemusí byť jeho vzor farebne ani veľkosťou ideálny pre váš farebný typ. Tento príspevok bude o tom, ako nosiť vzorované oblečenie tak, aby ladilo s farebnosťou vo vašej tvári. 

Ak sa rozhodujete, či je vzorované oblečenie vhodné pre váš farebný typ, posúďte mieru jeho kontrastu. Ak je vyhovujúci, potom je dôležité zistiť, či sa medzi farbami vzoru nachádza aj farba ktorá patrí medzi vaše ideálne farby. Ak áno, môžete vzor vhodne skombinovať tak, aby na vás vyzeral dobre.

Spomedzi všetkých farieb vzoru je vhodné „posilniť“ práve tú, ktorá by na vás vyzerala pekne v jednofarebnej verzii oblečenia. Posilníte ju tak, že vzorované oblečenie doplníte jednofarebným kusom oblečenia v danej farbe. 

Ak sa vám takýto popis zdá nezrozumiteľný, nasledujúce popisy vám ukážu ako skombinovať farebný overal tak aby vyhovoval vášmu farebnému typu.

Ak ste svetlým farebným typom, doplňte overal kardigánom v jednej zo svetlých farieb vzoru, napríklad svetlo-ružovej.

Naopak, ak ste tmavým farebným typom, použite svetrík v tmavej fuchsiovej farbe.

Ak patríte medzi tlmené farebné typy, stačí keď si k overalu zoberiete svetrík v tlmenom odtieni fialovej (alebo machovo-zelenej.
Naopak, ak máte žiarivé oči a ste žiarivým, kontrastným typom, doplňte overal napríklad žiarivo zeleným odevom. Rovnako dobre by poslúžil svetrík v žiarivej oranžovej farbe.

V prípade že patríte medzi chladné farebné typy, je potrebné aby svetrík ktorý k overalu oblečiete, mal výrazne chladný odtieň a jeho farba sa nachádzala na overale. 

Teplé farebné typy by mali zo vzoru overalu posilniť najmä teplé farby, to znamená žltú alebo oranžovú. Žltá vesta bude ladiť s overalom a celkový farebný dojem bude teplý.

Vyberajte si vzorované oblečenia tak, aby jeho farby obsahovali aspoň jednu, ktorá patrí medzi vaše ideálne farby. Ak túto farbu vo vzore zvýrazníte doplnkovým oblečením, šatkou, bižutériou, alebo inými doplnkami, posilníte tým celkový farebný dojem z kombinácie tak, že bude harmonizovať s vašou tvárou.

Nebojte sa vzorov, sú ideálne na oživenie oblečenia. Hrajte sa s nimi tak, aby pracovali vo váš prospech!

 

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top