Skip to content
Vzory
1. Farebná typológia – Ako nosiť vzory
2. Zle zostavené vzory
3. I vzory majú svoj štýl
4. Vzory a ich formálnosť
5. Ako kombinovať vzory
6. Ako vyberať vzory a potlače
7. Nadčasové a módne vzory
8. Kedy vodorovné pásiky (ne)pridávajú objem
9. Jin a jang – Vzory

Ani v lete nie je núdza o spoločenské udalosti a najmä v lete majú ľudia chuť obliekať sa živšie, výraznejšie a kreatívnejšie a preto siahajú i po vzoroch. Ak i vás čaká nejaká formálnejšia spoločenská udalosť, možno si kladiete otázku, či vaše vzorované šaty budú dosť formálne na danú príležitosť. Dnešný článok vám pomôže zorientovať sa.

pre prezretie jednotlivých modelov kliknite na obrázok

Ak uvažujete o tmavosti, všímajte si  celkovú priemernú tmavosť. Čím je vyššia, tým formálnejšie bude vzor pôsobiť. Na veľmi formálne príležitosti hľadajte vzory, v ktorých bude dominovať niektorá z najtmavších farieb palety vášho farebného typu.

Výrazný kontrast znižuje mieru formálnosti, takže na formálne udalosti siahajte radšej po vzoroch, ktoré nie sú príliš krikľavé. Pestrofarebné vzory pôsobia viac uvoľnene, na formálne udalosti hľadajte skôr monochromatické ladenie farieb vo vzore.

Čím väčší je vzor a čím je menej pravidelne usporiadaný, tým menej formálne pôsobí. Veľké vzory sú vhodné na bežné dni, ak ale chcete pôsobiť vážnejšie a formálnejšie, hľadajte radšej menšie a pravidelne usporiadané vzory. V nasledujúcom prehľade nájdete zopár porovnaní z červeného koberca.

Uprednostňujete pre formálne príležitosti skôr jednofarebné oblečenie, alebo vzory? Máte vo svojom šatníku nejaký odev (určený na formálnu príležitosť) so vzorom?

Súvisiace články:
Ako nosiť vzory
Ako nosiť zvieracie vzory
Čierno-biele vzory
Kedy vzory pôsobia usadlo a fádne
Džínsovina pre všetky farebné typy
Bodky pre každý farebný typ
Materiály a vzory – Pásiky

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top