Skip to content

V praxi sa pri konzultáciách od klientiek dozvedám, že časť z nich by zvieracie vzory nikdy nenosila, ďalšia časť ich má rada. Zvieracie vzory sú výrazné a nápadné, preto nemusia vyhovovať každému. Pri výbere vhodnej veľkosti a farebnosti môže byť tento vzor celoplošne, alebo len na detailoch príjemným oživením šatníka. Každý farebný i štylistický typ si môže vybrať svoj variant zvieracieho vzoru, v ktorom sa bude cítiť dobre.

Zvieracie vzory, to nie je len leopardí, hadí vzor, alebo vzor žirafy. Preto nie sú určené len pre teplejšie sfarbené jarné a jesenné typy. Bielo-čierne zvieracie vzory (napr. zebra), budú vyhovovať najmä farebným typom, ktoré majú v tvári prevahu chladných pigmentov (letné a zimné typy). Pri výbere voľte vzor tak, aby miera jeho kontrastu zodpovedala vašej farebnosti.

Všeobecné odporúčanie, že vo zvieracích vzoroch budú vyzerať dobre najmä tlmené typy, neplatí vždy. Väčšina zvieracích vzorov je v tónoch jednej farby, ale záleží i od teploty danej farby a od kontrastu vzoru.

Ak poznáte svoj farebný typ, nebude pre vás problém vybrať vzor, ktorý zvýrazní a rozžiari vašu tvár. Nasledujúca koláž je zjednodušená, možností je samozrejme oveľa viac.

Aký druh zvieracieho vzoru a na akej veľkej ploche zvolíte, záleží i od vášho štylistického typu a od toho ako výrazne chcete pôsobiť. Zvieracie vzory na veľkých plochách (saká, sukne, nohavice, topy…) obľubujú najmä výrazné štylistické typy a ženy ktoré chcú byť videné, alebo majú výraznú osobnosť.

V prípade, že si oblečiete zvierací vzor celoplošne, doplňte ho už len jednofarebnými doplnkami. Kombinácia celoplošného zvieracieho vzoru s doplnkami so zvieracím vzorom môže pôsobiť „preplácane“ a lacno.

Ak sú celoplošné zvieracie vzory pre vás príliš, zvoľte ich len na doplnkoch. Malá plocha s reliéfom zvieracieho vzoru na šatke, opasku, golieri, taške, alebo okuliaroch, môže byť zaujímavým oživením vášho outfitu.

Aký je váš vzťah k zvieracím vzorom? Ako na vás tieto vzory pôsobia? Máte ich vo svojom šatníku? Uprednostňujete len malé plochy, alebo sa cítite dobre v celoplošných zvieracích vzoroch? Svoj názor môžete prejaviť v diskusii!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top