skip to Main Content
Farebný typ vs. farebnosť štýlu
1. Štylistika – Zladenie army štýlu s letnou farebnosťou
2. Štylistika – Ako zosúladiť romantický štýl so zimnou farebnosťou
3. Štylistika – Ako zladiť námornícky štýl s jesennou farebnosťou
4. Ako zladiť rockový štýl so svetlou, alebo tlmenou farebnosťou
5. Ako zladiť umelecký štýl s formálnosťou pracovného prostredia
6. Ako zladiť tlmenú jesennú farebnosť s romantickým štýlom
7. Rebelský a dramatický štýl pre tlmenú jeseň
8. Ako zladiť svetlú farebnosť s minimalizmom

V jednom z posledných článkov som sa na podnet Anny zaoberala otázkou ako zladiť obľubu army štýlu s letnou farebnosťou. Anna spomenula i iné zdanlivo ťažko riešiteľné kombinácie farebnosti a štýlu a v dnešnom príspevku sa pozrieme na to, ako môže žena so zimnou farebnosťou nosiť romantický štýl oblečenia.

Romantický štýl je charakteristický jemnými, pastelovými farbami, v ktorých zimné typy nevyzerajú veľmi dobre. Pastelové farby nie sú však jediným charakteristickým prvkom tohto štýlu. Ženy so zimnou farebnosťou by si preto z romantického štýlu mali vybrať najmä ženskosť strihového riešenia a využívať drobné romantické doplnky a detaily. Ak sa tieto prvky zladia s výraznou zimnou farebnosťou a kontrastom, vznikne neopakovateľný a zaujímavý kontrast sily zimných farieb s jemnosťou a ženskosťou romantických prvkov.

Skvelým riešením môže byť biela blúzka s volánom, žabó, alebo ozdobnými manžetami, ktorú doplníte tmavším blejzrom, vestou, alebo sakom.

Ak chcete nosiť oblečenie bledej farby, doplňte ho kontrastným tmavým doplnkom, alebo šperkom.

Fungujú i kvetinové vzory a bodky.

Romantický dojem vytvoríte i zo sýtejších farieb, stačí ak oblečenie bude mať dosť romantických prvkov, prípadne oblečenie doplňte doplnkami v romantickom duchu.

Kontrast a zimnú farebnú silu dodá vášmu romantickému outfitu čierna farba, Často stačia čierne doplnky a celkový dojem je iný – farebne výraznejší a silnejší.

Večerné šaty v sýtejšej zimnej farbe doplňte šperkom v romantickom dizajne. Ideálne je ak šperk vytvorí dostatočný kontrast, dodá celku žiarivosť, ale zároveň bude pôsobiť jemne.

Romantické prvky môžete mať i na kabáte v zimných farbách – volány, riasenie, ozdobné gombíky, to všetko sú prvky ktoré vytvoria jemný, ženský a romantický efekt. Správne vybratá čiapka či klobúk romantický dojem ešte viac podtrhnú a pritom dodajú celku kontrast i zimnú farebnosť.

Máte radi romantický štýl? Máte ho radi bezvýhradne, páči sa vám len niekoľko romantickým prvkov v oblečení, alebo vám romantický štýl vôbec nie je blízky? Bojujete s tým že váš štýl neladí s vašou farebnosťou? Aký najromantickejší kúsok oblečenia vlastníte vo svojom šatníku?

Klikni a stiahni si svoj ťahák na kombinovanie farieb:

Klikni a stiahni si svoj ťahák na kombinovanie farieb:
Back To Top