Skip to content
Farebný typ vs. farebnosť štýlu
1. Štylistika – Zladenie army štýlu s letnou farebnosťou
2. Štylistika – Ako zosúladiť romantický štýl so zimnou farebnosťou
3. Štylistika – Ako zladiť námornícky štýl s jesennou farebnosťou
4. Ako zladiť umelecký štýl s formálnosťou pracovného prostredia
5. Ako zladiť tlmenú jesennú farebnosť s romantickým štýlom
6. Rebelský a dramatický štýl pre tlmenú jeseň
7. Ako zladiť svetlú farebnosť s minimalizmom

V jednom z posledných článkov som sa na podnet Anny zaoberala otázkou ako zladiť obľubu army štýlu s letnou farebnosťou. Anna spomenula i iné zdanlivo ťažko riešiteľné kombinácie farebnosti a štýlu a v dnešnom príspevku sa pozrieme na to, ako môže žena so zimnou farebnosťou nosiť romantický štýl oblečenia.

Romantický štýl je charakteristický jemnými, pastelovými farbami, v ktorých zimné typy nevyzerajú veľmi dobre. Pastelové farby nie sú však jediným charakteristickým prvkom tohto štýlu. Ženy so zimnou farebnosťou by si preto z romantického štýlu mali vybrať najmä ženskosť strihového riešenia a využívať drobné romantické doplnky a detaily. Ak sa tieto prvky zladia s výraznou zimnou farebnosťou a kontrastom, vznikne neopakovateľný a zaujímavý kontrast sily zimných farieb s jemnosťou a ženskosťou romantických prvkov.

Skvelým riešením môže byť biela blúzka s volánom, žabó, alebo ozdobnými manžetami, ktorú doplníte tmavším blejzrom, vestou, alebo sakom.

Ak chcete nosiť oblečenie bledej farby, doplňte ho kontrastným tmavým doplnkom, alebo šperkom.

Fungujú i kvetinové vzory a bodky.

Romantický dojem vytvoríte i zo sýtejších farieb, stačí ak oblečenie bude mať dosť romantických prvkov, prípadne oblečenie doplňte doplnkami v romantickom duchu.

Kontrast a zimnú farebnú silu dodá vášmu romantickému outfitu čierna farba, Často stačia čierne doplnky a celkový dojem je iný – farebne výraznejší a silnejší.

Večerné šaty v sýtejšej zimnej farbe doplňte šperkom v romantickom dizajne. Ideálne je ak šperk vytvorí dostatočný kontrast, dodá celku žiarivosť, ale zároveň bude pôsobiť jemne.

Romantické prvky môžete mať i na kabáte v zimných farbách – volány, riasenie, ozdobné gombíky, to všetko sú prvky ktoré vytvoria jemný, ženský a romantický efekt. Správne vybratá čiapka či klobúk romantický dojem ešte viac podtrhnú a pritom dodajú celku kontrast i zimnú farebnosť.

Máte radi romantický štýl? Máte ho radi bezvýhradne, páči sa vám len niekoľko romantickým prvkov v oblečení, alebo vám romantický štýl vôbec nie je blízky? Bojujete s tým že váš štýl neladí s vašou farebnosťou? Aký najromantickejší kúsok oblečenia vlastníte vo svojom šatníku?

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top