Skip to content
Farebný typ vs. farebnosť štýlu
1. Štylistika – Zladenie army štýlu s letnou farebnosťou
2. Štylistika – Ako zosúladiť romantický štýl so zimnou farebnosťou
3. Štylistika – Ako zladiť námornícky štýl s jesennou farebnosťou
4. Ako zladiť umelecký štýl s formálnosťou pracovného prostredia
5. Ako zladiť tlmenú jesennú farebnosť s romantickým štýlom
6. Rebelský a dramatický štýl pre tlmenú jeseň
7. Ako zladiť svetlú farebnosť s minimalizmom

Halka má svetlú jarnú farebnosť a postavu X. Vizuálne pôsobí krehko a jemne, ale jej osobnosť si žiada strohosť, jednoduchosť a minimalizmus. Sama cíti, že v klasických minimalistických odevoch to nie je ono, ale v jemných sa tiež necíti dobre. Čo s tým?


Vyhovieť vizuálu, alebo radšej duši?

Ak by sa Halka obliekala do jemných, romantických odevov a farieb, necítila by sa v nich dobre. Pocit spokojnosti a kompatibility s tým, čo má človek na sebe, je veľmi dôležitý.

Ak sa bude štylizovať do jemných, pastelových farieb (ružová, tyrkysová, žltá…) a pridá k nim volány, baleríny, rozšírené sukne a iné romantické detaily, na pohľad môžno bude vyzerať dobre.

Ale len kým neprehovorí a nezačne sa prejavovať jej osobnosť. Vtedy totiž jej oblečenie vôbec nebude korešpondovať s jej osobnostnými prejavmi. A ľudia okolo nej budú zmätení…

Ak by sa naopak Halka obliekla do čiernej, doplnenej bielou, do čistých línií a strohých, minimalistických strihov, jej svetlo sfarbená tvár by úplne zanikla a jej ženská postava s pásom by nevynikla. Jej duša by bola spokojná, ale vizuálne by bola Halka vo svojom oblečení „stratená“. Čo s tým?


Riešenie vždy existuje

Ak sa vám zdá, že pre Halku neexistuje žiadne riešenie tejto situácie, mýlite sa. Vždy existuje, je to len vec posúdenia viacerých faktorov a ich zladenia.

Je dôležité posúdiť mieru jin a jang vo vizuále i osobnosti Halky – zistiť, čo má rada, ako chce pôsobiť, čo jej pristane a čomu by sa mala vyhnúť. A toto všetko spolu zladiť.

Ak si myslíte, že sa to nedá, pretože je toho príliš veľa, upokojím vás. Áno, je toho dosť veľa (preto osobná konzultácia Postava a štýl trvá 5 hodín). Ale všetko sa to dá pochopiť a …

… najviac úžasné na tom celom je to, že existujú konkrétne presné návody, ako sa obliecť, aby boli všetky spomínané aspekty zohľadnené.

Práve vhodnou jedinečnou kombináciou farieb, strihov, línií, vzorov, materiálov a doplnkov, je možné dosiahnuť, aby vizuál aj duša boli prepojené – aby Halka dobre vyzerala a zároveň sa vo svojom oblečení dobre a atraktívne cítila.


Konkrétne tipy

Halku osobne nepoznám a viem len to, že nedokáže zladiť svoj jemne a romanticky pôsobiaci vizuál so strohejšou osobnosťou. Pokúsim sa ale aspoň zhruba navrhnúť riešenie.

Halkina svetlá jarná farebnosť si žiada ľahké a svieže farby a pastely, ale to neznamená, že musí chodiť od hlavy po päty v ružovej, či jemnej žltej.

Ak má radšej neutrály, pokojne ich môže nosiť, mala by sa však vyhýbať príliš tmavým a ťažkým neutrálnym farbám. Každý farebný typ má vo svojej palete svetlé, stredne tmavé i tmavšie neutrálne farby, z ktorých si môže vybrať. Farebné odtiene môže Halka používať na menších plochách, ak nemá potrebu nosiť ich na veľkých.

Jej postava X si žiada odevy, ktorú dokážu zvýrazniť siluetu s pásom. Strohosť, ktorú má Halka rada, môže do svojich outfitov pridať formou priamych línií v detailoch oblečenia, prípadne i pomocou vhodných vzorov.

Je dôležité, aby odevy ladili i s jej telesným tvarom. Apropo, už ste si stiahli schému, pomocou ktorej môžete aj vy odhadnúť váš telesný tvar?


Doplnky a detaily

I s doplnkami sa dá pracovať – ak chce Halka pôsobiť minimalisticky, existuje množstvo doplnkov, pomocou ktorých tento efekt dosiahne.

Detaily často rozhodujú a výrazne ovplyvňujú celkový dojem. Často sú to práve doplnky, ktoré vdýchnu pomerne nevýraznému outfitu určitý efekt a dojem, ale i jedinečnosť a originalitu.


To najdôležitejšie

Halka spomínala, že má rada minimalizmus. Vo svojej praxi sa stretávam s tým, že ženy nemajú v sebe len prvky jediného štýlu a aj Halka mi naznačila, že jej nevyhovuje úplne čistý minimalizmus.

Je úplne normálne, ak v sebe objavíte prvky viacerých štýlov. Ak im porozumiete a dokážete ich všetky prejaviť oblečení, nastane ideálny stav, kedy vaše oblečenie bude doslova vašou druhou kožou.

Preto by si mala Halka ujasniť, ako chce pôsobiť a ako sa chce svojím oblečením prejaviť. Potom už len stačí zladiť to s tým, čo je pre ňu vizálne vhodné a môže sa oblečením prejaviť naplno.

Ak cíti, že chce, aby jej outfity obsahovali okrem minimalizmu i štipku jemnosti, ženskosti či elegancie, je vhodné ich do outfitov pridať. Dá sa to urobiť napr. dotykom vhodnej farby, výberom vhodných materiálov, štruktúr, línií, či doplnkov.

Máte aj vy v sebe podobný zdanlivý rozpor ako Halka? Ak máte chuť, napíšte do diskusie, v čom si protirečia váš vzhľad a vaša osobnosť a ak máte chuť, mrknite i na články so série Farebný typ vs. štýl.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top