Skip to content
Klientka Gabika mi pred konzultáciou poslala fotografie, na ktorých ma upútali jej modré oči. Pri osobnom stretnutí sa mi jej oči páčili ešte viac, pretože boli krásne svetlé a dominovali jej tvári. Gabika mala vlasy zosvetlené na výraznú blond a niečo na jej farebnosti nesedelo, hneď však nebolo jasné čo to je.


 

Na konzultáciu prišla Gabika v tope sýtej červenej farby, na ktorom mala oblečený svetrík v neutrálnom odtieni béžovej. Už v úvode konzultácie som Gabike povedala, že sa pri šatkovej metóde asi zdržíme trochu dlhšie, pretože jej farebnosť nebola „učebnicová“. Pokožka a oči mohli nasvedčovať na chladné leto, svetlé typy, teplú jar ale i kontrastnú jar. Bolo potrebné veľmi presne určiť farebnú teplotu i úroveň čistoty farieb ktoré Gabika potrebuje.

Museli sme postupovať veľmi podrobne, aby sme zistili, či a koľko teplých pigmentov Gabikina tvár znesie. Jej farebnosť sa napokon ukázala ako svetlá letná.

Po určení jej farebného typu bolo teda jasné, čo na jej farebnosti „nehralo“ – farba topu a vlasov. Odporučila som Gabike zmeniť farbu vlasov na viac neutrálny odtieň a tiež nenosiť príliš blízko tváre čiernu, ktorú doteraz nosila veľmi často.

 

Stretnutie s Gabikou bolo príjemné a podnetné. Podobne ako veľa ďalších mojich klientiek, nepodarilo sa jej pred konzultáciou samej zistiť, ktoré farby budú s jej tvárou ladiť najviac. Niekedy je farebnosť človeka dosť zrejmá, ale v prípade kedy je farebnosť niekde medzi dvoma farebnými typmi, môže byť určenie farebných vlastností zdĺhavejšie. O to viac je to však zaujímavý a vzrušujúci proces. Práve pri šatkovej metóde sa klientka veľa dozvie sama o sebe, pretože priamo na sebe vidí účinok jednotlivých farieb. Gabika je pekná mladá dáma a teraz vie, v ktorých farbách jej tvár a oči zažiaria ešte viac.


 

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top