Skip to content
Možno poznáte ten pocit, keď strácate prehľad o tom, čo v šatníku vlastne všetko máte. Ráno preto bezradne stojíte pred skriňou, presvedčená že „nemáte čo na seba“. Pocit keď si v skrini poupratujete a máte vo veciach jasno, je veľmi príjemný. Aspoň pre mňa :-).
Moja skriňa je už zase prehľadná a niekoľko vecí vytriedených a odložených. Pri upratovaní ma napadlo niekoľko myšlienok a v tomto príspevku sa chcem s vami o ne podeliť. 
Spôsob ukladania vecí
Máte nejaký systém podľa ktorého si oblečenie v šatníku ukladáte? V mojom prípade je to ukladanie oblečenia podľa typu. Napríklad tričká mi visia v skrini vedľa seba, nohavice tiež, podobne vesty, sukne, blúzky atď. Každú skupinu oblečenia mám uloženú podľa farieb, takže napríklad modré tričká sú vedľa seba, červené sú pokope a pod. Tento systém sa mi osvedčil najmä preto, že ak potrebujem k sukni, alebo nohaviciam dokombinovať tričko, blúzku, alebo svetrík, rýchlo sa orientujem vo farbách a ľahko vyberiem vhodný kus. Väčšinu oblečenia mám zavesenú na ramienkach, poskladané mám len tielka a niektoré menej používané veci.  

Ako ukladáte svoje oblečenie v skrini vy? Máte podobný, alebo iný systém?
 

 

Opasky
Opasky sú skvelým doplnkom a ja mám pre ne slabosť, takže sa mi ich postupne nazbieralo dosť, možno až priveľa :-). Spočiatku som ich skladovala zrolované v krabici, ale s pribúdajúcim počtom kusov bol tento systém čoraz viac neprehľadný. Preto som si ich zavesila na háčiky a ľahko nájdem práve ten, ktorý hľadám.

Šperky
Šperky pokladám sa dôležitú súčasť oblečenia, pretože dokážu ozvláštniť i úplne obyčajný outfit a povýšiť ho na zaujímavý celok. Preto som podobne ako pri opaskoch premýšľala, ako ich uložiť tak aby bolo možné prehľadne vybrať ten správny kus k danému oblečeniu. Náušnice mám zavesené na korkovej nástenke, náhrdelníky na háčikoch na boku skrine. Prívesky v škatuľke, kožené prúžky a retiazky v inej krabičke. Pri náhrdelníkoch už zase začínam mať pocit že nemám prehľad, preto premýšľam ako by sa dali uložiť lepšie a prehľadnejšie. Máte nejaký tip? K diskusným príspevkom je možné pridávať i fotografie, takže môžete pridať fotografiu svojho riešenia.

Pančuchy a ponožky
Poznáte ten pocit keď už ste na odchode z domu, ste oblečená a tesne pred odchodom si idete obuť silonové ponožky alebo podkolienky do lodičiek. Otvoríte zásuvku a uvidíte množstvo ponožiek, každá inej dĺžky a iného odtieňa. Nájsť dve rovnaké sa zdá byť v tej chvíli nesplniteľnou úlohou :-). Ako skladujete svoje ponožky a pančušky vy? 
Topánky
Čím viac topánok máte, tým väčší problém kam s nimi. Je vhodné ak máte dosť miesta a topánky možete mať uložené v skrini v krabiciach, tak aby ste na obrázku naboku škatule videli čo je vnútri.
Kombinácie oblečenia 
Tak toto je veľký problém. Aj keď má žena v skrini množstvo šatstva, myslím že väčšina z nás ráno rieši podobnú dilemu – čo s čím skombinovať, aby to dobre vyzeralo, aby to malo šmrnc, a aby sme sa v tom dobre cítili. Ak chcete pôsobiť zaujímavo, iste nad oblečením premýšľate. Skúšať rôzne kombinácie keď máte veľa času, môže byť zábavné a príjemné. Ale ráno, keď je každá minúta vzácna, väčšina z nás nemá čas v kľude skúšať, kombinovať, alebo niekoľko krát sa prezliekať. Takže to skončí najčastejšie tak, že hodíme na seba jednu z osvedčedných kombinácií, ktorá je „stávkou na istotu“, ale bohužiaľ nemá nápad, ani šmrnc.
Máte dve možnosti. Prvá je večer si premyslieť, čo si oblečiete nasledujúce ráno. Problémom tohto spôsobu je fakt, že večer často bývame unavené a ideme spať s myšlienkou že „veď ráno niečo vymyslím“.
 
Druhý spôsob je lepší, ale treba venovať trochu času jeho príprave. Kombinácie v ktorých sa dobre cítite, tie ktoré sa vám podarili a majú všetko čo majú mať, si odfoťte. Naaranžujte napríklad na posteľ blúzku, sukňu, vestu, nezabudnite ani na doplnky – šatku, opasok, bižutériu a priložte i topánky. Celú kombináciu si odfoťte a vytlačte. Jednotlivé fotografie si postupne zakladajte do nejakého obalu, v ktorom môžete listovať. 
Takto ráno ušetríte veľmi veľa času. Stačí vo vašom vlastnom „katalógu“ nalistovať a vybrať si kombináciou podľa nálady, počasia a príležitosti na ktorú sa obliekate. Obetovať čas nafoteniu kombinácii stojí za to, pretože čas ktorý takto ušetríte ráno, je na nezaplatenie. Tento spôsob mám vyskúšaný a vrele ho odporúčam!

 

Možnosti nášho šatníka sú obmedzené jeho veľkosťou. Každá žena by asi privítala mať samostatnú miestnosť ako šatník. Ak ju nemáte, zostáva len dobre si veci zorganizovať, aby ste mali o svojom oblečení prehľad. Z obliekania a kombinovania potom budete mať radosť a sama zo seba dobrý pocit, s ktorým prichádza i sebavedomie. Občas je skvelé v šatníku urobiť poriadok, objavíte tak niektoré zabudnuté kúsky a vymyslíte nové kombinácie.

Ak máte nápady, skúsenosti, alebo tipy k tejto téme, ktoré by mohli inšpirovať, alebo pomôcť ostatným, podeľte sa o ne v diskusii!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top